جاذبه‌های تهران همچنان با شلوغی و آلودگی‌اش ارزش دیدن را دارد. جذابیت‌هایی که باعث جذب مسافران و گردشگران از سراسر ایران و حتی خارج از کشور به پایتخت می‌شود. اما تهران شهری چهار فصل است و برای هر کدام از فصول سال اماکن دیدنی مخصوص به خود را دارد. شاید بازدید از یک مکان دیدنی مانند باغ فردوس یا باغ ایرانی تهران در فصل‌های زمستان و پاییز خیلی جالب نباشد. زیرا زیبایی این محیط‌ها به سرسبزی و طراوت گل‌های آنهاست. پس در نیمه دوم سال باید به فکر جاذبه‌هایی از تهران باشیم که مخصوص این فصل‌ها هستند.

پس اول باید مکان‌های دیدنی مد نظر خود در تهران را مشخص کرده و سپس به فکر جایی برای اقامت باشید. زیرا روزهای پاییز و زمستان بسیار کوتاه هستند و یک روز برای بازدید جاذبه‌های تهران کافی نیست. رزرو هتل تهران یا یک اتاق در مسافرخانه‌های تهران، بهترین انتخاب برای شب اقامت در پایتخت است. در شهر تهران می‌توان در مهمانسراها و اتاق‌هایی با هزینه‌های مختلف اقامت داشت.

کافیست ابتدا لیست مسافرخانه‌های تهران را از وب سایت سفربازی دریافت کرده و قیمت مسافرخانه در تهران را با یکدیگر مقایسه کنید. هزینه اقامت در هر مهمانپذیر تهران، بر اساس امکانات موجود در اتاق‌ها و تعداد تخت‌های آن متفاوت است.

علاوه بر امکانات هر اتاق، منطقه مهمانسرا نیز در تعیین این قیمت تاثیر دارد. زیرا تعداد مناطق تهران زیاد است و هزینه زندگی در هر کدام از آنها با دیگری متفاوت است. به طور مثال قیمت اتاق در مسافرخانه تهرانپارس با مسافرخانه در صادقیه تهران تفاوت دارد. با این توضیحات و راهنمایی‌ها برای اقامت در تهران، می‌توانید خیال خود را از بابت اقامت خود در شب راحت کنید. حال دیگر می‌توان با خیالی آسوده به دیدن جاذبه‌های تهران در فصل زمستان و پاییز رفت. در ادامه تعدادی از این اماکن دیدنی را به شما معرفی می‌کنیم.

جاذبه‌های تهران در پاییز و زمستان

۱ – پیست اسکی آبعلی

ورزش اسکی، یکی از تفریحات مهیج در زمستان است. ورزشی که برای انجام آن، به پیستی مخصوص نیاز دارید. پیست اسکی آبعلی، یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران در فصل زمستان است. این پیست در فاصله ۵۰ کیلومتری تهران و در حوالی شهرستان دماوند و جاده هراز قرار دارد. حتی افراد آماتور هم می‌توانند از اسکی در این پیست لذت ببرند. بعد از اسکی و خستگی مفرط، صرف یک قهوه یا چای در مسافرخانه تهران یا اقامتگاه‌های بوم گردی می‌تواند روز جذاب شما را کامل کند.

سفربازی - پیست اسکی آبعلی

پیست اسکی آبعلی

۲ – پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال، یکی دیگر از جاذبه‌های تهران در فصل سرد سال است. پیستی که در بخش شمالی شهر قرار گرفته و دسترسی به آن نسبتا راحت‌تر از دیگر پیست‌های اسکی در تهران است. بانجی جامپینگ، تله سیژ، تله کابین و سورتمه تنها بخشی از امکانات تفریحی پیست توچال هستند. حتی می‌توان به این منطقه از تهران رفت و از تماشای منظره‌های زیبای آن در زمستان لذت برد. هتل بلوط، نزدیکترین مهمانسرای تهران به این پیست اسکی است که در حوالی خیابان یمن قرار دارد.

سفربازی - پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال

۳ – باغ پرندگان

برای علاقه‌مندان به پرنده، هیچ جایی بهتر از باغ پرندگان تهران نیست. مکانی در شرق تهران، که انواع گونه‌های پرنده در آن زندگی می‌کنند. شیوه نگهداری و محافظت از پرندگان موجود در این باغ، بسیار متفاوت است. در این باغ، پرندگان را در قفس نگه نمی‌دارند. فقط یک توری بزرگ بر سر باغ کشیده شده تا از فرار پرندگان جلوگیری کند. بازدید از این مکان در نیمه ابتدایی سال گرم و طاقت فرسا است و پیشنهاد می‌شود که در فصل‌های سرد سال، به باغ پرندگان بروید. در نزدیکی این باغ می‌توان به یک مسافرخانه ارزان در تهران رفت و اتاقی برای استراحت رزرو کرد.

سفربازی - باغ پرندگان

باغ پرندگان

۴ – بام تهران

بام تهران، همان جایی است که اکثرا پایتخت‌نشینان و مسافران برای دوری از شلوغی شهر به آنجا می‌روند. مکانی در ارتفاعات شهر که بر کل تهران مشرف است و برای ساعاتی حتی کوتاه، می‌توان آرامش را تجربه کرد. این مکان دنج در منطقه ولنجک تهران قرار دارد. در زمستان می‌توان از این مکان دیدنی، تهران را با جامه‌ای سفید رنگ تماشا کرد.

سفربازی - بام تهران

بام تهران

۵ – دریاچه مصنوعی خلیج فارس

چیتگر یا همان دریاچه خلیج فارس؛ نام یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های مصنوعی در ایران است. این دریاچه در غرب تهران قرار گرفته و امروزه به مکانی تفریحی برای مسافران تبدیل شده است. در این مکان می‌توان از امکانات تفریحی تعبیه شده همچون دوچرخه سواری، قایق سواری، فوتبال حبابی و دستی و غیره استفاده کرد. هتل‌های بستان و آکادمی، از نزدیک‌ترین مسافرخانه‌های تهران به دریاچه چیتگر هستند.

سفربازی - دریاچه مصنوعی خلیج فارس

دریاچه مصنوعی خلیج فارس

سخن آخر

در هر زمانی از سال که به تهران سفر کنید، جاذبه‌های زیادی منتظر شما هستند. اما آنچه بیشتر از زمان سفر اهمیت دارد، محل اقامت است. اگر محل اقامت خود را از قبل از یک جای امن رزرو کرده باشید، لذت سفر برای شما چندین برابر می‌شود. زیرا خیال شما از بابت همه چیز آسوده است. پیشنهاد می‌کنیم که برای رزرو ارزان و راحت هتل، مهمانسرا، مسافرخانه و انواع اقامتگاه در تهران با پیشنهادهای سفربازی همراه باشید و لذت یک سفر واقعی را بچشید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای