۰

درباره تهران

تهران
بازدید 176

ایران کشوری با قدمت طولانی است که به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصش، همواره مورد توجه جامعه بین الملل بوده است. این توجهات شامل مسائل اقتصادی و تجارت هم بوده و مسیر جاده ابریشم، مصداقی بر اهمیت این موضوع است. این موضوع باعث شده که در بیشتر شهرهای بزرگ ایران، شاهد وجود بازارهای قدیمی و سرپوشیده باشیم. بازار بزرگ تبریز، اصفهان، زنجان، شیراز و تهران، تعدادی از این بازارهای سرپوشیده و سنتی در کشور هستند.

اما در بین این بازارها، بازار تهران پررونق‌ترین آنهاست. بی شک پایتخت بودن این شهر، نقش مهمی در رونق این بازار داشته و بسیاری از کسبه‌های ایرانی، این بازار را قلب اقتصاد کشور می‌دانند. هر روز کسبه‌های زیادی از سراسر کشور به تهران سفر می‌کنند تا خریدهای مرتبط با شغل خود را تهیه کنند. این خرید‌ها شامل کالای آماده فروش و یا مواد اولیه مورد نیاز برای صنایع مختلف می‌باشد.

بازار تهران

رونق اقتصادی و لزوم تداوم این جریان در کشور، امری ضروری است که به معیشت خانواده‌ها کمک می‌کند. پس برای حفظ رونق بازار قدیمی تهران و دیگر بازارهای مشهور پایتخت همچون ۱۵ خرداد، باید به فکر امکانات تفریحی و مکانی برای اقامت مسافرین باشیم. در بین کسبه‌های ایرانی، افراد زیادی با سطح مالی متفاوت وجود دارد. افرادی که شاید توانایی مالی لازم برای رزرو هتل را نداشته باشند. مطمئنا این افراد به دنبال مهمانسراها و مسافرخانه‌ها می‌گردند. و بی شک ارزانترین مسافرخانه تهران، بهترین مکان برای اقامت یک شبه آنها خواهد بود.

بازاریان راهی تهران، اکثرا اقامتی کوتاه در این شهر شلوغ و پرجمعیت دارند. یعنی دوست دارند در سریعترین زمان ممکن خریدهای خود را انجام داده و برای بازگشت به دیار خود، راهی ترمینال شوند. اما همه چیز همیشه مطابق برنامه پیش نخواهد رفت و شاید یکروزه نتوان تمامی خریدهای خود را انجام داد. پس بهتر است از قبل به فکر پیدا کردن و رزرو یکی از مهمانسراهای تهران باشید.

مسافرخانه در تهران

بهترین انتخاب برای مسافرخانه

برای انتخاب یک مسافرخانه ارزان، باید اول موقعیت بازار مد نظر خود را در نظر بگیرید. بازار تهران در منطقه ۱۲ و بخش مرکزی این شهر قرار دارد. پس مثل روز روشن است که انتخاب مسافرخانه تهرانپارس یا مسافرخانه در صادقیه تهران، اصلا به درد شما نمی خورد. چون پیمودن مسافت‌های طولانی در تهران بسیار خسته کننده و وقت بر است. بعد از یک روز خسته کننده و انجام خرید از مغازه‌های مختلف، کسی حوصله نقل مکان در این شهر بزرگ را ندارد.

پس حتی اگر قیمت مسافرخانه‌ها برای شما مهم باشد، پیشنهاد می‌کنیم که نزدیکترین مسافرخانه تهران را برای اقامت انتخاب کنید.

نزدیکترین مهمانسرای تهران به بازار ۱۵ خرداد

بازار ۱۵ خرداد از معروف‌ترین و بزرگترین بازارهای تهران است. در این بازار می‌توان انواع صنف و شغل را پیدا کرد. عمده فروشان فعال در این بازار، جوابگوی نیاز تمام کسبه‌های کشور هستند؛ که با هدف خرید، عازم پایتخت می‌شوند. مهمان پذیرهای مهر آذین و بحر خزر، دو مهمان پذیر در حوالی بازار ۱۵ خرداد هستند.

همچنین کسبه‌هایی که خرید‌های خود را از بازار اصلی و سرپوشیده تهران انجام می‌دهند، پس از تاریکی شب و پایان زمان فعالیت مغازه داران، می‌توانند در خیابان مولوی دنبال مسافرخانه ارزان در تهران بگردند. البته پیشنهاد می‌کنم که در ساعات ابتدایی روز این کار را انجام دهند. چون در اکثر مواقع با تاریک شدن هوا، ظرفیت مهمانسراها تکمیل می‌شود. پیدا کردن مکانی برای استراحت در شب، بسیار سخت است.

مهمانسرای مهر فرهنگیان

قیمت مسافرخانه‌های تهران

تفاوت فاحشی بین سطح طبقاتی زندگی مردم در تهران وجود دارد. شاید شما هم بعد از یکبار سفر کردن به پایتخت و قدم زدن در پیاده روهای طویل این شهر، به این موضوع پی ببرید. شاید قیمت یک شب اقامت در قسمت شمالی این شهر، با ارزش چند متر مربع زمین در بخش جنوبی آن برابری کند. پس نباید انتظار داشت که قیمت مسافرخانه راه آهن تهران با دیگر مهمانسراهای این شهر یکی باشد! پس اگر دنبال مسافرخانه ای متناسب با توان مالی خود هستید، حتما از قبل قیمت مسافرخانه‌های تهران را پیدا کرده و با یکدیگر مقایسه کنید. هر چه امکانات درخواستی شما بیشتر باشد، پول بیشتری بابت اتاق رزروی خود باید پرداخت کنید. این قانون زندگی و زیستن در این شهر بزرگ است. البته خبر خوب این است که در تمام مناطق میتوان مهمانسراها و مهمانپذیرهای بسیاری را یافت که قیمت‌ها و البته امکانات متنوع و متفاوتی دارند.

خانه معلم درکه تهران

اگر قصد مسافرت به تهران و یا اقامت در این شهر داشته باشید، میتونید از پیشنهادهای جذاب سفربازی بهره مند شوید. سفربازی تلاش کرده تا لیستی از بهترین مسافرخانه‌ها و اقامتگاه‌های شهر تهران را فراهم کرده تا بتوانید اقامتی راحت و بدون دغدغه را تجربه کنید. با مشاهده لیست اقامتگاه ها، مسافرخانه‌ها و هتل‌های تهران میتونید مناسبترین مکان را برای خود انتخاب کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *