دسترسی سریع

خیلی از ما وقتی صحبت از بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران میشه، یاد رستوران و جاهایی می‌افتایم که بریم و چیزی بخوریم. در حالیکه اطراف همین تهران هم جاهایی هستن که میشه به راحتی به اونجاها رفت و یه پیک‌نیک یه روزه داشت. لازم نیست واسه خوش گذروندن حتما استان تهران ترک کنید، می‌تونید تو این استان و شهر بمونید و حسابی خوش بگذرونید. اونو هم بگم که خیلی از تهرانی‌ها اصلا نمی‌دونن همچین جاهایی وجود داره و واسه پیک‌نیک‌هاشون بیشتر روی پارک‌های داخل شهر حساب می‌کنن.

توی این متن از مجله گردشگری سفربازی می‌خوام بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران اونم جاهایی که توی تمام فصل‌ها بتونید بهشون مراجعه کنید رو بهتون معرفی کنم. شما هم اگه فکر می‌کنید جایی از قلم افتاده حتما توی قسمت نظرات برامون بنویسید.

سفربازی - آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت، در ارتفاعات مشرف ‌به روستای شاهاندشت

آبشار شاهاندشت از هشت تا آبشار تشکیل‌ می‌شه. آبشار اول به طول تقریبی ۱۵ متر ارتفاع داره. آبشار دوم به طول تقریبی ۳۰ متر، به مکانی زیبا ختم می‌شه که درب پشتی قلعه به وضوح از اون نقطه دیده می‌شه. آبشار سوم، چهارم و پنجم، از سه پله پشت هم تشکیل‌ می‌شن که با یه طول کامل می‌شه اون رو فرود رفت. پله‌ها به‌ترتیب ۱۰، ۱۸ و ۱۲ متر طول دارن و درمجموع طول آبشار‌های سوم و چهارم و پنجم حدود ۴۰ متره.

آبشار شاهاندشت از جاهای دیدنی لاریجانه و در روستایی به همین اسم و در کیلومتر ۹۶ جاده هرازه. از سمت جاده منظره زیبای این آبشار دیده می‌شه. بالای آبشار شاهاندشت قلعه ملک بهمن که به قلعه ملکه قلاع یا ملک بهمن مشهوره، قرار داره. این قلعه از عظیم‌ترین قلاع کوهستانی البرز ایرانه که از سنگ و ساروج ساخته‌ شده. بنای قلعه رو روی صخره‌ای حدود ۲۲۰ متر بالاتر از سطح اراضی شاهاندشت، از لاشه سنگ‌های بزرگ و کوچک و ملات گچ و ساروج ساختن که به‌صورت طبقه طبقه و شامل اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف ساختمانیه. اینجا می‌تونه بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران باشه چون هم طبیعت زیبایی داره و هم می‌تونید مکان‌های تاریخی رو ببینید.

سفربازی - روستای اورازان

روستای اورازان

روستای اورازان، منطقه‌ای ییلاقی و دارای آب‌وهوایی خوب و مطبوع

یکی از زیباترین روستاهای طالقان که تفریح در اون منطقه خاطره‌ای منحصر به فرد رو در ذهن‌ها ثبت می‌کنه، روستای اورازانه. این روستا در ۱۲ کیلومتری شمال طالقانه و عمده شهرتش به چشمه‌ها و آبشارهای پرآب و زیباش برمی‌گرده. روستای اورازان به آب‌ریزان هم معروف بوده و زادگاه نویسنده مشهور ایرانی جلال آل احمده. اینم بگم که، این نویسنده توانا توی کتابی به نام اورازان درباره آداب و رسوم و زبان مردم این روستا نوشته

به خاطر پرآب بودن این روستا، توی این روستا باغ‌های متعدد گردو رو می‌بینید. در نتیجه در سفر به این روستا خریدن گردوهای تازه و خوشمزه از باغ‌ها رو از دست ندید. اصلی‌ترین شهرت روستای اورازان به آبشار متعددش برمی‌گردد، به طوری که توی این روستا جمعی از معروف‌ترین آبشارهای طالقان مثل آبشار حیاط، آبشار خشکه‌چال، آبشار سرخ‌بند، آبشار وری‌ید و آبشار سیاه‌بند جا وجود داره.

بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران اونم تو فصل تابستون که هوا خیلی عالیه می‌تونه همین روستای به ظاهر ساده باشه.

سفربازی - روستای گوران

روستای گوران

روستای گوران با صخره‌های چون شاهکار طبیعت

روستای گوران در ۱۰ کیلومتری طالقانه. این روستا دارای طبیعت زیباییه و هر ساله گردشگرای بسیاری در قالب تور برای پیاده‌روی در روستا و لذت بردن از طبعیت بکر و زیباش به شهرستان طالقان سفر می‌کنن. توی روستای گوران جاذبه طبیعی به نام دربند گوران وجود داره. این جاذبه طبیعی متشکل از صخره‌هاییه که بدون شک شاهکار طبیعت هستن. دربند گوران در بین روستای گوران و روستای اورازانه و با این که مسیر صعب‌العبوری داره، افراد بسیاری برای دیدار از اون و همچنین لذت بردن از هوای دلنشین این منطقه به اونجا می‌رن. مسیری که به دربند گوران می‌رسه پر از درختائیه که جلوه زیبایی به این مسیر دادن.

به این فکر کردین که این روستا می‌تونه بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران اونم تو یه روز بهاری خیلی زیبا باشه؟

سفربازی - روستای کرکبود

روستای کرکبود

روستای کرکبود با درختای بلند و سر به فلک کشیده‌

روستای کرکبود، یه آبشار پنج متری اره به همین نام که از ارتفاعات حصارچال مازندران سرچشمه می‌گیره. آب این آبشار آهکی بعد از گذر از دره‌ای عمیق، به رودخانه شاهرود می‌ریزه. با وجودی که آبشار گفته شده ارتفاع زیادی نداره، قدرت و حجم آبش به دلیل دهانه‌ باریک، بسیار باشکوهه. آب آبشار از بلندای صخره به درون دره می‌ریزه و ذرات آب در هوا پخش می‌شه که نه‌تنها منظره‌ای زیبا به وجود میاره، بلکه هوای منطقه رو بسیار خنک و مطبوع می‌کنه. در پایین آبشار، حوضچه‌های کوچیکی هستن که می‌تونید توی اونا آبتنی کنید.

بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران باید هم چنین آبشار زیبایی داشته باشه.

سفربازی - روستای ایسنا

روستای ایسنا

روستای ایستا، روستایی با دیوارهایی حصار شده

این روستای عجیب، در منطقه ساوجبلاغ و شهرستان طالقان در استان البرزه. روستای ایستا کم جمعیته و تنها حدود ۹ خانوار در اون زندگی می‌کنن. شهرداری طالقان روستای ایستا رو به‌دلیل جمعیت کم، روستا نمی‌دونه و اون رو مجموعه‌ای با جمعیت کم میگه. طالقان در ۱۲۰ کیلومتری تهرانه و فاصله اون تا پایتخت دو ساعته. روستای ایستا هم در فاصله ۱۵ کیلومتری طالقانه.

روستای ایستا در منطقه‌ای خوش‌آب‌و‌هوا و در کنار رودخانه‌ای خروشانه. این روستا به‌خاطر خاک حاصل‌خیز و آب کافی، پوشش گیاهی بسیار خوبی داره. احشام زیادی توی روستا به برکت وجود این گیاهان پرورش پیدا می‌کنن و در زندگی مردم روستا استفاده می‌شن. چشم‌انداز طبیعت روستا، خیلی زیبا و تماشاییه. اگه به طالقان رفتید، به‌سمت شرق طالقان، در مناطق کوهستانی پیاده‌روی کنید و از روی تپه، این روستای زیبا رو ببینید. در منظره‌ای که از روی تپه مشاهده می‌کنید، ساکنان روستا دیده نمی‌شن و انگار هیچ‌کس توی روستا زندگی نمی‌کنه.

وقتی دارید به بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران حتما خوراکی‌ها رو هم در نظر بگیرید. این منطقه شانس خوبی داره.

روستای ایستا
سفربازی - روستای میر

روستای میر

روستای میر جایی پر از محصولات محلی خوش‌طعم

روستای میر که در پایین طالقانه یکی از روستاهای مهم این شهرستانه که در فاصله حدود ۴۰ کیلومتری از مرکز طالقان قرار داره و در ارتفاعات ۱۸۰۰ متری از سطح رودخونه‌های اطراف تا دریای آزاده. کلمه میر در لغت به معنی بزرگ و از نظر لغوی مخفف امیره. قدیما مردم پایین طالقان از روستای میرعبور کرده و از راه مالروی گردنه سلمبار به تنکابن- شهسوار می‌رفتن. غالبا اهالی این روستا املاک متعددی در دیگر روستاهای پایین طالقان، میان طالقان و روستاهای الموت داشتن. در حقیقت مرکز بزرگان پایین طالقان غالبا در روستای زیبای میر بوده.

نکته‌ی جالب درباره اشتغال مردمان روستا اینه که تقریبا ۷۰ درصد اهالی این روستا فقط در فصل تابستان در این روستا زندگی می‌کنن و به فعالیت‌ها و شغل‌های روستایی مشغولن و تیو فصلای دیگه به شهرهای اطراف روستا می‌رن و در ادارات دولتی و غیردولتی مشغول به کار هستن. اونا تابستونا رو برای اطراق و لذت بردن از کشاورزی و دامداری و سایر مشاغل روستایی، به روستای میر میان.

بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران قطعا روستاییه که بتونید بدون هیچ مزاحمی توی کوچه‌هاش قدم بزنید. خوب چرا به این روستا فکر نمی‌کنید؟

سفربازی - روستای میناوند

روستای میناوند

روستای میناوند، تابلویی برای نشان داد ن زیبایی بهار

روستای میناوند در جنوب شهرستان طالقانه و به وجود اثر تاریخی به نام ارژنگ قلعه معروفه. ارژنگ قلعه بنایی قدیمیه که قدمت اون به دوران پس از اسلام و در دوره اسماعیلیان برمی‌گرده. این قلعه تاریخی در سال ۵۴۴ و به دستور امیر کیا محمد بزرگ امید ساخته شده. از اونجایی که قلعه ارژنگ قلعه به نام‌های قلادوش و دل جنگ هم معروف بوده، می‌شه متوجه شد که در گذشته این قلعه از قلعه‌های ارزشمند اسماعیلیان بوده. از این قلعه تاریخی امروزه تنها بخشی باقی مونده که به گفته باستان‌شناسان این بخش از قلعه به احتمال زیاد برای جلوگیری از حمله‌های احتمالی دشمنان ساخته شده.

بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران روستای میناونده. فقط کافیه که جاهای مختلف این روستا رو بشناسید.

سفربازی - پاییز روستای دیزان

پاییز روستای دیزان

روستای دیزان و قلعه‌های متعدد معروفش

روستای دیزان روستایی در طالقانه که در دامنه رشته کوه‌های البرز مرکزی قرار گرفته. این روستای فوق‌العاده زیبا، از دشت‌ها و مراتع سرسبزی پر شده و می‌‌گن اسم خودش رو به خاطر وجود قلعه‌های متعدد باقی‌مونده از دوران اسماعیلیان گرفته. در ابتدا اسم روستا «دژان» به معنی «دژها» بوده که بعدها به دیزه، دیزج و دیزان تغییر پیدا کرده.

بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران شاید همین قلعه‌های باقی‌مونده از دوران اسماعیلیون باشه.

سفربازی - روستای جوستان

روستای جوستان

روستای جوستان روستایی برای علاقه‌مندان به مکان مذهبی

به جز جاذبه‌های طبیعی، توی روستاهای طالقان اماکن متعدد مذهبی هم وجود داره. یکی از معروف‌ترین این اماکن مذهبی، امام‌زاده هارونه که در روستای جوستانه. امام‌زاده هارون از فرزندان امام موسی کاظم (ع) بوده؛ ولی با توجه به این که این فرد بزرگوار برادر امام رضاست، ولی بارگاه کوچیکی داره. طبق اسناد تاریخی موجود به نظر می‌رس که مرمت این بنا به دوران صفویان برمی‌گرده. گفته می‌شه که شاه عباس اول و شاه طهماسب اول دستور مرمت این بقعه رو دادن، به همین دلیل قدمت سنگ مرمر سفیدی که بر روی دیوار راهروی در ورودی این امام‌زاده‌اس، به دوران صفویان برمی‌گرده.

بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران برای اونایی که جای مذهبی دوست دارنف این روستای زیباست.

سفربازی - آبشار شله بن

آبشار شله بن

آبشار شله‌بن، آبشاری سه طبقه در منطقه طالقان

آبشار شله‌بن با طبیعت بکر و نابی که داره به عنوان یکی از زیباترین آبشارهای طالقان شناخته می‌شه. آبشار شله‌بن از قلل خسبان سرچشمه می‌گیره و بعدش به خسبان رود می‌ریزه. این آبشار در غرب روستای بزج و در ۱۰ کیلومتری شمال شهرک طالقان قرار گرفته و مناظر طبیعی بسیار زیبا و چشم‌نوازی در اطراف اون مشاهده می‌شه. آبشار شله‌بن از سه طبقه تشکیل شده و شما می‌تونید در مسیر دسترسی به اون از باغ‌های روستای خسبان و بزج هم دیدن کنید.

قطعا با قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های خسبان و بزج، حال‌وهوای فوق العاده‌ای در شما شکل می‌گیره. با توجه به انبوه باغات این

منطقه اگه به گرد گیاهان آلرژی دارید، بهتره داروی ضد آلرژی مصرف کرده و سپس راهی منطقه بزج بشید.

سفربازی - روستای برغان

روستای برغان

آلوی برغان رو که می‌شناسید؟ روستای برغان محل این آلوئه

روستای برغان قدمتی طولانی‌تر از کرج داره و قدمت بازار و برخی از خونه‌های قدیمی اون به دوره قاجار برمی‌گرده. توی این روستا که اون رو با لقب «مهد چنارهای هزارساله» می‌شناسن، درختانی کهنسال و دیدنی وجود دارن که به ما نشون میدن برغان روستایی از گذشته‌های دوره. این روستا دارای سه اثر تاریخی ثبت‌ شده ملموسه که شامل حسینیه اعظم برغان، پل‌ صفویه و درخت چنار داخل محوطه مسجد جامع می‌شن. آلوی‌ برغان با شهرت جهانی، بستنی‌گله و تعزیه برغان سه اثر دیگه هستن که تا به امروز توسط سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری به ثبت رسیدن.

خونه‌های این روستا با توجه شرایط طبیعی، نوع فعالیت و معیشت خانوار روستایی ساخته شدن و مصالح عمده به کار رفته در اونا سنگ، چوب، خشت و گله؛ البته بیشتر این خونه‌ها به‌دلیل مهاجرت ساکنانش به شهر از بین رفته و متروکه شدن. خونه‌های ساده و قدیمی برغان اغلب دو طبقه هستن و یه طویله زیر اوناست تا گرمای ایجاد شده توسط دام‌ها طبقه بالا و محل سکونت افراد رو گرم کنه.

خوردن آلوی برغان اونم توی بهترین جا برای پیک‌نیک اطراف تهران می‌تونه همه چیز رو ملس کنه.

سفربازی - روستای واریش

روستای واریش

روستای واریش و وردیج رو تو زمستون فراموش کنید

روستای واریش از دیگر جاهای دیدنی تهرانه که با ادامه دادن مسیر روستای وردیج به این روستا می‌رسید. روستای واریش در انتهای مسیر آسفالته جاده وردیج-واریشه. ارتفاعش در حدود ۴۰۰ متر بیشتر از روستای وردیجه. هوای روستای واریش به مراتب از روستای وردیج سردتره و دسترسی به اون در زمستان بسیار سخت و در بعضی مواقع، غیرممکنه.

محیط روستای واریش بسیار سرسبزتر از روستای وردیجه و در سراسر اون باغ‌های میوه مانند آلو، گیلاس، زردآلو، توت و شاتوت به چشم می‌خورن. چشمه واریش منبع اصلی تامین کننده آب شرب روستا و همین طور باغ‌هاست. فاصله روستای واریش از روستای وردیج تنها چهار کیلومتره و اگه به روستاهای بکر علاقه دارید، می‌تونید در سفر به روستای وردیج، برای بازدید از روستای واریش هم برنامه‌ریزی کنید. اگه در فصل تابستون به روستای واریش برید، امکان تهیه میوه‌های طبیعی و خوش‌طعم این روستا رو از باغداران و مغازه میوه‌فروشی این روستا دارید.

 

آبشار گزو و منطقه جنگلی یه پیک‌نیک تابستونی ایده‌آل

آبشار گزو به‌دلیل قرارگرفتن در منطقه‌ای بکر و جنگلی کمتر شناخته شده و مسیر دسترسی به اون هم کمی دشوار، اما با صفا و سرسبزه. وقتی به پای گزو برسید تماشای جلوه سحرانگیزش خستگی راه رو از بین می‌بره. این آبشار مقصدی عالی برای طبیعت‌دوستان و طبیعت‌گردانه که با پیاده‌روی در دل جنگل‌، کوهنوردی و صخره‌نوردی یه روز استثنایی رو تجربه می‌کنید. از تهران تا آبشار گزو حدود دو ساعت راه در پیش دارید. مسیر رسیدن به آبشار زیبا از تهران اینجوریه که باید از جاده فیروزکوه تا شیرگاه برید. بعد از شیرگاه از طریق جاده لفور و جاده کارسنگ که در پشت سد البرز قرار داره وارد جنگل لفور بشید و ۱۸ کیلومتر جاده خاکی رو در این جنگل جادویی پیش برید.

سفربازی - جاده چالوس

جاده چالوس

چالوس نزدیکترین شهر شمالی به تهران بریا یه تفریح یه‌روزه

چالوس از جمله زیباترین شهرستان‌های شمالی ایرانه که جزء استان مازندرانه. از اونجایی که چالوس در فاصله نزدیکی از تهرانه و گردشگرای  زیادی از تهران برای سپری کردن اوقات فراغت خودشون به اون سفر می‌کنن. چالوس شهری همیشه سرسبز با طبیعتی بسیار زیباست که همین باعث شده از توریستی‌ترین شهرهای خطه شمال کشور شناخته بشه. حتی جاده‌ای که برای رسیدن به این شهرستان زیبا و خوش آب‌وهوا طی می‌کنید، بسیار زیبا بوده و به هر نقطه‌ای از اون نگاه کنید، چیزی جز زیبایی و سرسبزی نمی‌بینید. این شهر جزء قدیمی‌ترین شهرهای استان مازندرانه و تاریخچه‌ای طولانی پشت اون وجود داره.

سفربازی - طبیعت لواسان

طبیعت لواسان

لواسان منطقه‌ای بریا برآمدن خورشید

لواسان در فاصله ۱۱ کیلومتری از شهر تهرانه. این شهر طبیعت سرسبز و بی‌نظیری داره که از دامنه‌های شمالی شروع می‌شه و تا سد لتیان ادامه پیدا می‌کنه. لواسان نزدیک‌ترین منطقه ییلاقی به تهرانه. دره لواسان چشم‌انداز بسیار زیبایی به رودخانه جاجرود و سد لتیان داره و همین باعث شده ویلاهای متعددی در این منطقه ساخته بشن. لواسان که در اصطلاح عامیانه بهش، لواسون گفته می‌شه، در لغت به معنای محل برآمدن خورشیده. در گذشته ایرانیان اعتقاد داشتن، آفتاب از پشت رشته کوه البرز طلوع می‌کنه و از اونجایی‌ که لواسان در غرب و جنوب‌ غرب کوه دماوند واقع شده، این نام رو براش انتخاب کردن.

سفربازی - اوشان فشم

اوشان فشم

اوشان-فشم-میگون منطقه‌ای با حفظ بافت روستایی قدیمی

در واقع اوشان، فشم، میگون و شمشک از شهرهای بخش «رودبار قصران» در شهرستان شمیرانات استان تهرانه. منطقه فشم که یکی از جاهای دیدنی تهرانه، با گذشت زمان به دو بخش روستایی و شهری تقسیم شده که در بخش روستاییش افراد بومی و برخی از مهاجران زندگی می‌کنن و در بخش شهریش هم بیشتر افراد ثروتمند ساکن هستن. در بخش روستایی فشم، هنوز خونه‌های گلی به چشم می‌خوره که می‌شه گفت تا حد زیادی دست نخورده‌اس؛ اما بخش شهریش مملو از ویلاهای لوکس و مدرنه و روزبه‌روز بیشتر هم میشه.

اوشان فشم رو هم می‌شه به عنوان بهترین جا برای پیک نیک اطراف تهران و یکی از معروف‌ترین مناطق دیدنی اطراف این شهر معرفی کرد.

اقامتگاه های اطراف تهران 

سفربازی - پارک آب و آتش

پارک آب و آتش

واسه پیک‌نیک رفتن پارک‌های تهران رو هم فراموش نکنید.

پارک‌های تهران جای خوبی برای پیک‌نیک هستن. توی این قسمت می‌خوام یه لیست از پارکای تهران رو بهتون بدم که بدونید در طول هفته چه جاهایی می‌تونید برید.

 • پارک آب و آتش تهران: خیابان آفریقا/ نرسیده به چهارراه جهان کودک/ انتهای کوچه ژوبین هتل نزدیک هتل هما تهران
 • پارک زیبای جمشیدیه در تهران: خیابان شهید باهنر/ خیابان شهید امیدوار نزدیک به هتل ویستریا تهران
 • پارک ملت تهران: خیابان ولیعصر/ تقاطع نیایش
 • پارک پرواز تهران: سعادت آباد/ بلوار پیام/ میدان بهرود نزدیک به هتل اسپیناس پالاس تهران
 • پارک پردیسان تهران: بزرگراه حکیم غرب/ بعد از بزرگراه شیخ فضل الله نوری
 • پارک پیاده‌روی نهج البلاغه در تهران: بزرگراه همت/ اشرفی اصفهانی/ خیابان گلستان/ خیابان پارک/ خیابان استاد نظری
 • پارک المهدی تهران: ضلع جنوب شرقی میدان آزادی
 • پارک جنگلی لویزان تهران: شمیرانات/ خیابان هنگام/ بالاتر از چهارراه استقلال
 • پارک دانشجوی تهران: خیابان انقلاب اسلامی/ حوالی چهارراه ولیعصر نزدیک به هتل اسپیناس بلوار تهران
 • پارک جوانمردان: اتوبان همت غرب/ جنوب دهکده المپیک
 • پارک ساعی: خیابان ولیعصر خیابان ساعی یکم
 • پارک طالقانی: بزرگراه شهید حقانی/ بعد از پل بزرگراه مدرس
 • پارک چیتگر: اتوبان تهران – کرج/ خروجی پیکانشهر و آزادشهر
 • بوستان گفتگو: گیشا (کوی نصر)/ انتهای خیابان پیروزی شرقی
 • پارک ولایت: اتوبان نواب/ تقاطع اتوبان تندگویان
 • پارک ملی سرخه حصار: انتهای خیابان دماوند/ جنب ترمینال شرق
 • پارک جنگلی یاس: بزرگراه شهید بابایی/ نرسیده به خیابان استخر
 • پارک ژوراسیک: سعادت آباد/ انتهای بلوار پاکزاد/ میدان بهرود/ بلوار شقایق
 • پارک آبشار تهران: اتوبان همت غرب/ اتوبان شهید خرازی/ شمال غربی جنگل لتمان کن
 • پارک جنگلی کوهسار: بزرگراه آبشناسان/ میدان اول شهران/ انتهای بلوار شهران/ بعد از پمپ بنزین
 • پارک ملی خجیر: انتهای اتوبان بابایی
 • پارک لاله: خیابان کارگر شمالی/ تقاطع بلوار کشاورز نزدیک به هتل نادری نو تهران
 • پارک قیطریه: خیابان قیطریه/ نرسیده به میدان پیروز/ جنب خیابان روشنگر
 • پارک نیاوران: پاسداران/ ابتدای خیابان شهید باهنر نزدیک به هتل استقلال تهران
 • پارک دریاچه شهدای خلیج‌فارس: بزرگراه همت غرب/ بعد از اتوبان آزادگان
 • پارک الغدیر: خیابان هنگام/ نرسیده به بیمارستان الغدیر
 • پارک جنگلی لتمان کن: بزرگراه همت غرب، نرسیده به آبشار تهران
 • پارک هنرمندان: خیابان طالقانی/ خیابان ایرانشهر/ نبش خیابان برفروشان
 • پارک شهرآرا: خیابان ستارخان/ خیابان شهرآرا
 • پارک شطرنج: خیابان شهید سباری/ مابین خیابان پنجم و ششم شرقی
 • پارک شهر: خیابان وحدت اسلامی/ نبش خیابان فیاض بخش
 • پارک ایران زمین: شهرک غرب/ خیابان ایران زمین/ پشت مجتمع تجاری گلستان
 • بوستان باغ ایرانی: ده ونک/ خیابان شیخ بهایی شمالی/ ۲۰ متری پیروزان/ کوچه صابری
 • پارک شفق: یوسف آباد/ کوچه شهید قنبری
 • پارک بعثت: بزرگراه بعثت/ خیابان شهید صابونیان/ روبروی شهرداری منطقه ۱۶
 • پارک پلیس: تهرانپارس/ خیابان توحید
 • پارک رازی: خیابان قزوین/ خیابان مرادی/ جنب شهرداری منطقه ۱۱ نزدیک به هتل میلاد تهران
 • پارک رضوان: بزرگراه نواب/ انتهای خیابان قصرالدشت/ جنب خیابان کمیل
 • پارک بهمن: اتوبان تندگویان/ نازی آباد/ میدان بهمن
 • پارک یافت آباد: خیابان یافت آباد/ بلوار الغدیر/ میدان الغدیر
 • پارک نوروز: اراضی عباس آباد/ بلوار شهیدی
 • پارک جنگلی سوهانک: بزرگراه ارتش/ امتداد جاده لشگرک/ ضلع شمالی جاده/ محله سوهانک
 • پارک جنگلی توسکا: بزرگراه آزادگان، کیانشهر جنوبی
 • پارک جنگلی تلو: شمال شرق تهران و در شرق جاده تلو

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۵۲ رای