۰

آشنایی با بوستان نیاوران

سفربازی - بوستان نیاوران
بازدید
 • بوستان‌های زیادی در شهر تهران وجود  داره که میشه اونها رو به عنوان یک مکان مناسب برای بازدید به گردشگران معرفی کرد. برخی از این بوستان‌ها تازه تاسیس و برخی دیگه سالهاست که در این شهر وجود دارند. افرادی که تمایل به تهران گردی دارند و میخواند که گوشه و کنار این شهر رو بگردند، نیاز هست تا با این جاذبه‌ها بیشتر آشنا بشند.

  ما در مجله‌ی گردشگری سفربازی قبلا تعدادی از پارک‌های معروف تهران رو معرفی کردیم. در این نوشته هم قصد داریم تا به سراغ بوستان نیاوران در شمال تهران بریم و با جذابیت‌های این پارک بیشتر آشنا بشیم.

  بوستان نیاوران در مناطق خوش آب و هوای شمال تهران قرار داره. این بوستان که از پارک‌های قدیمی شهر تهران محسوب میشه دارای فضایی سرسبز، چندین استخر و مسیرهای پیاده‌ روی متعددی برای گردشگران است. این بوستان از مکان‌هایی هست که دیدنش رو به هر گردشگری توصیه می‌کنند. چرا که هم خودش جای خوبی برای گشت و گذاره و هم اینکه کلی مکان‌های شاخص گردشگری دیگه در نزدیکی اون قرار داره. شما هم در ادامه با ما همراه باشید تا با جذابیت‌های این پارک بیشتر آشنا بشید. احتمالا بعد از این آشنایی مشتاق بشید تا بازدید از این پارک رو در لیست تهران گردی خودتون قرار بدید.

  پارک نیاوران در کجا قرار داره؟

  پارک نیاوران در مناطق شمالی تهران یعنی در منطقه‌ی ۱ شهرداری و نزدیک میدان نیاوران قرار داره. این بوستان در واقع یک فضای سبز مستطیل شکل هست که در انتهای شمالی خیابان پاسداران واقع شده. این بوستان از غرب و جنوب به خیابان پاسداران و از شمال به کاخ صاحبقرانیه و موزه جهان نما محدود میشه. در نزدیکی این بوستان مکان‌هایی  چون کاخ نیاوران و فرهنگستان نیاوران قرار داره.

  مشاهده اقامتگاه ها اطراف پارک نیاوران نمایش پارک نیاوران روی نقشه گوگل مسیریابی پارک نیاوران با گوگل

  راه‌های دسترسی به بوستان نیاوران

  برای اینکه با ماشین شخصی خودتون رو به پارک نیاوران برسونید باید به منطقه‌ی نیاوران برید. این پارک در این منطقه و در نزدیکی میدان نیاوران قرار داره. میدان نیاوران از طریق خیابان باهنر قابل دسترسی هست.

  ایستگاه متروی تجریش، نوبنیاد و قیطریه نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به بوستان نیاوران هستند. اما از همه راحت‌تر استفاده از ایستگاه‌ تجریش هست که در خط ۱ مترو تهران قرار داره. بعد از رسیدن به این ایستگاه می‌تونید با تاکسی‌های میدان قدس خودتون رو به پارک نیاوران برسونید.

  برای رفتن به میدان نیاوران با اتوبوس‌های خط واحد، بسته به جایی که هستید، می‌تونید از سه خط میدان تجریش  دارآباد، بلوار صبا ازگل و میدان رسالت میدان قدس استفاده کنید. این سه خط اتوبوس از میدان نیاوران عبور می‌کنند. شما باید در این میدان پیاده بشید، بعد از اون بوستان نیاوران فاصله چندانی باهاتون نداره و با کمی پیاده‌روی به اون می‌رسید.

  تاریخچه‌ی بوستان نیاوران

  مکانی که امروزه به عنوان بوستان نیاوران می‌شناسیم قبلا قسمتی از زمین‌های مجموعه‌ی نیاوران بوده و به خاندان پهلوی تعلق داشته. این مکان در سال‌ها بعد از سوی خاندان پهلوی به شهرداری تهران واگذار میشه تا در اون بوستانی عمومی ایجاد بشه. برای ساخت این پارک از طراحان انگلیسی کمک گرفته شده، اما معماری نهایی اون توسط علی سردار افخمی بوده. او یکی از معماران برجسته‌ی ایرانی هست که طراحی مکان‌هایی چون تئاتر شهر رو هم انجام داده.

  بوستان نیاوران در نهایت در سال ۱۳۴۸ ساخته و توسط محمد رضا شاه پهلوی افتتاح شد. این پارک بعدها چند باری بهسازی شد تا اینکه به شکل امروزی اون درآمده.

   سفربازی - بوستان نیاوران

  بوستان نیاوران

  آشنایی با بوستان نیاوران

  دلایل زیادی وجود داره که بخوایم بوستان نیاوران رو به عنوان یک جاذبه‌ی ایده‌آل به گردشگران معرفی کنیم. این پارک از بوستان‌های قدیمی تهران هست و فضای سبز اون شامل درخت‌های بلند و کهنسال میشه. بوستان نیاوران سه ورودی از شمال، جنوب و غرب داره که بسته به مسیرتون می‌تونید از اونها استفاده کنید.

  فضای این پارک به صورت یک دست مسطح نیست بلکه دارای پستی و بلندی‌هایی هست که به وسیله‌ی پلکان‌هایی به هم وصل میشند. خود این پلکان‌ها نقش زیادی در زیباتر شدن این بوستان و جذب گردشگر داشتند. پوشش گیاهی این پارک شامل چمن زار، گلکاری‌های متعدد و درختانی مثل چنار، کاج، بید مجنون و اقاقیاست. در بین این پوشش گیاهی یک درخت چنار ۱۵۰ ساله هم وجود داره که دیدنش خالی از لطف نیست. این درخت چنار با ۲۰ متر ارتفاع، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین درختان شهر تهران شناخته میشه.

  سفربازی - بوستان نیاوران

  نمای دیگر بوستان نیاوران

  بوستان نیاوران تقریبا ۶۲ هزار متر مربع وسعت داره. بخشی از این فضا به استخرهای بزرگی اختصاص داره که در این پارک ساخته شدند و با داشتن آبنماهای زیبا به جذابیت‌های این بوستان اضافه کردند. این استخرها محل زندگی لاک پشت و برخی گونه‌های پرنده است که محیط زیست این پارک رو تشکیل میدند. وقتی که در این بوستان قدم می‌زنید احتمالا به یاد باغ‌های قدیمی ایرانی بیفتید. جایی که در دو طرف یک راهرو فضای سبز زیبایی تعبیه شده و از میان راهرو هم آب در یک جوی باریک جریان داره.

  سفربازی - بوستان نیاوران

  محوطه داخلی بوستان نیاوران

  امکانات مختلف بوستان نیاوران

  امکانات بوستان نیاوران تنها محدود به فضاهای سبز و مسیرهای پیاده‌روی اون نمیشه. این بوستان از جنبه‌های دیگه‌ای مثل وجود اماکن ورزشی، فرهنگی و نزدیکی به جاذبه‌های گردشگری شاخص شهر تهران هم حائز اهمیته. در ادامه برای آشنایی بیشتر این موارد رو نام برده و توضیحاتی در مورد هر یک ارائه می‌کنیم.

  سفربازی - بوستان نیاوران

  جاذبه های بوستان نیاوران

  مجموعه‌های ورزشی بوستان نیاوران

  اگه صبح زود به پارک نیاوران مراجعه کنید شاهد حضور گسترده‌ی مردم خواهید بود که برای انجام ورزش صبحگاهی به این بوستان مراجعه کردند. این پارک از نظر داشتن محوطه‌های ورزشی بسیار کامله. در این مکان زمین‌های والیبال، اسکیت، باشگاه‌های ورزشی، سالن تیراندازی و تنیس روی میز وجود داره که می‌تونه مورد استفاده علاقه مندان قرار بگیره.

  استخر شنای شهدای نیاوران در شمال شرقی پارک قرار داره و شامل یک مجموعه استخر سرپوشیده است. این مجموعه در تمام ایام هفته فعال هست اما باید قبل از مراجعه به ترتیب سانس‌های آقایان و خانم‌ها توجه کنید. در امتداد این مجموعه می‌تونید سایر قسمت‌های ورزشی بوستان رو هم مشاهده کنید که شامل سالن‌ها و زمین‌های بازی مختلف میشه.

  سفربازی - مجموعه‌های ورزشی بوسان نیاوران

  مجموعه‌های ورزشی بوسان نیاوران

  فرهنگسرای نیاوران

  فرهنگسرای نیاوران در طرف دیگه خیابان پاسداران یعنی در همسایگی شرقی بوستان نیاوران قرار داره. این مکان از اونجایی که اولین فرهنگسرای ساخته شده در ایران بوده و از طرف دیگه در حال حاضر تنها فرهنگسرای زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست، از اهمیت دو چندانی برخورداره.

  فرهنگسرای نیاوران امکانات متعددی داره که حضورش برای اهالی هنر بسیار حائز اهمیته. این فرهنگستان یک کتابخانه‌ی غنی از آثار هنری، نگارخانه‌ای برای برپایی نمایشگاه‌های مختلف، سالن نمایش به عنوان سینما، سالن تئاتر و محل برگزاری کنسرت و باغی طراحی شده بر اساس باغ‌های سنتی ایرانی داره. مجموعه این امکانات بعلاوه نزدیکی این فرهنگستان به بوستان نیاوران، به دوست داران هنر این اجازه رو میده تا علاوه بر بازدید از پارک نیاوران به این نگارخانه برند و در رویدادهای فرهنگی جاری در اون شرکت کنند.

  سفربازی - فرهنگسرای نیاوران

  فرهنگسرای نیاوران

  سفربازی - فرهنگسرای نیاوران

  محوطه فرهنگسرای نیاوران

  کانون پرورش فکری کودکان

  یکی از مراکز کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان در پارک نیاوران قرار داره. این مرکز خدماتی رو در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی به کودکان و نوجوانان ارائه میده. شما می‌تونید فرزندان خودتون رو از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر به این مرکز بیارید و از خدمات موجود در اون استفاده کنید.

  در این مرکز کتابخانه‌ی مخصوص کودکان و نوجوانان وجود داره و برنامه‌هایی مانند اجرای نمایش عروسکی، تئاتر و برپایی نمایشگاه و کلاس‌های مختلف نیز در اون انجام میشه.

   

  آخر هفته در بوستان نیاوران

  بوستان نیاوران به عنوان پارکی در دل شهر تهران این اجازه رو به اهالی شهر میده تا برای برپایی پیک نیک و تعطیلات آخر هفته به این پارک مراجعه کنند. فضای سبزی زیبا، آلاچیق‌های متعدد و وجود امکانات رفاهی به گردشگران این امکان رو میده تا لحظات خوبی رو در این پارک سپری کنند.

  بوستان نیاوران دارای درختانی با قدمت بالاست که صحنه‌های زیبایی رو در این بوستان به وجود آوردند. این صحنه‌ها فرصت مناسبی به افراد میده تا عکس‌های زیبایی هم در این پارک بگیرند. شما می‌تونید با ثبت این عکس‌ها لحظات خوشتون در این پارک رو تا همیشه ثبت کنید. همچنین این بوستان مسیرهای پیاده‌روی متعددی داره که برای قدم زدن و استفاده از طبیعت بسیار مناسبه.

  برای حضور در بوستان نیاوران چند نکته هست که باید بهشون توجه کنید. اول از همه اینکه این پارک هم مانند اکثر فضاهای سبز محدودیت‌هایی برای روشن کردن آتش و مسائلی از این دست داره. مسئله بعدی در هنگام پیاده روی در این پارک در فصل زمستان هست که باید حواستون به لغزندگی مسیر و به خصوص پلکان‌های متعدد این پارک باشه.

  یکی از مشکلات دیگه‌ای که در مورد بوستان نیاوران باید به اون توجه کنید این هست که پارکینگ اختصاصی در اطراف پارک وجود نداره. بنابراین اگه با ماشین شخصی قصد رفتن به این پبوستان رو دارید به این موضوع توجه کنید تا دچار مشکل نشید.

  سفربازی - بوستان نیاوران

  بوستان نیاوران

  شکم گردی در نیاوران

  در هنگام مراجعه به بوستان نیاوران ممکنه تمایل داشته باشید تا بعد از گشت و گذار در پارک و دیدن فضای سبز اون مکانی رو هم برای سرو غذا پیدا کنید. باید توجه کنید که در خود پارک کافه رستوران‌های قابل ذکری برای معرفی وجود نداره. اما در نزدیکی این بوستان میشه به چند کافه رستوران خوب اشاره کرد که می‌تونند مکان مناسبی برای صرف غذا به حساب بیاند. در ادامه چند مورد از این کافه رستوران‌ها رو بهتون معرفی می‌کنیم که برای رسیدن به اونها نیازی نیست مسافت زیادی رو طی کنید.

  دان تاون برگر در جنوب بوستان

  در جنوب بوستان نیاوران به فاصله‌ی یک خیابان، رستوران دان تاون برگر قرار داره. این رستوران غذاهای فست فودی مانند انواع پیتزا و برگر و غذاهای فرنگی مثل پاستا و لازانیا به افراد ارائه می‌کنه. فضای رستوران فضای مدرن و  قشنگی محسوب میشه و با توجه به این که در نزدیکی پارک قرار داره می‌تونه یک گزینه‌ی مناسب برای گردشگران باشه. این رستوران هر روزه از ساعت ۱۱ ظهر تا آخر شب از مهمانان خودش پذیرایی می‌کنه.

  سفربازی - دان تاون برگر

  دان تاون برگر

  تلفن های دان تاون

  ☎️شعبه دلیوری سعادت آباد
  ۲۲ ۱۱۱ ۹۳۳ / ۲۲ ۱۱۱ ۹۳۴
  ☎️نیاوران، اطلس‌مال
  ۲۶ ۳۷۰۰ ۶۷ / ۲۶ ۳۷۰۰ ۶۸
  ☎️جردن، نبش ایرج
  ۲۲۰ ۱۲ ۹۴۹ / ۲۲۰ ۱۴ ۹۶۹

  پیتزا چمن نیاوران

  میدان نیاوران که در نزدیکی بوستان نیاوران قرار داره محلی هست که می‌تونید چند کافه رستوران مناسب رو در اون پیدا کنید. یکی از این رستوران‌ها رستوران پیتزا چمن هست که در سمت خیابان باهنر قرار داره. این رستوران غذاهای فست فودی ارائه می‌کنه و از همه بیشتر پیتزاهای اون هست که معروفه.

  سفربازی - پیتزا چمن

  فضای رستوران یک فضای کوچک اما تر و تمیزه و تونسته مشتری‌های زیادی رو به سمت خودش جذب کنه. برای رسیدن به این رستوران از سمت بوستان نیاوران نیاز هست که حدودا ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید. اما خب شهرت این رستوران میتونه دلیل قانع کننده‌ای برای این کار باشه. این رستوران هر روز از ساعت ۱۱ ظهر تا آخر شب آماده‌ی پذیرایی از گردشگران هست.

  تلفن های پیتزا چمن

  ☎️۰۲۱-۲۲۲۹۶۴۱۲
  ☎️۰۲۱-۲۲۲۹۷۰۶۱
  ☎️۰۲۱-۲۲۸۲۵۵۵۱
  ☎️۰۲۱-۲۲۲۸۹۴۸۹

  کافه رستوران لانتی

  این کافه رستوران درست در دور میدان نیاوران قرار داره و از دسترسی خیلی راحتی از سمت بوستان برخورداره. این مکان یک کافه رستوران هست که در قسمت رستوران اون غذاهای فرنگی مانند انواع پیتزا و برگر عرضه میشه. در قسمت کافی‌شاپ هم انواع نوشیدنی گرم و سرد در کنار دمنوش، شیک و اسموتی به افراد ارائه میشه.

  این کافه رستوران دارای فضای داخلی و بیرونی هست. یعنی می‌تونید در فضای باز بیرون از رستوران هم به صرف غذا و نوشیدنی بپردازید. کافه لانتی هر روزه از ساعت ۱۱ ظهر تا آخر شب فعالیت می‌کنه.

  سفربازی - کافه رستوران لانتی

  کافه رستوران لانتی

  تلفن های کافه رستوران لانتی

  📞 ۰۲۱-۲۲۲۸۸۱۴۰

  📞 ۰۲۱-۲۲۲۸۲۳۳۸

  کافه کارزین

  کمی بالاتر از بوستان نیاوران یعنی در نزدیکی کاخ موزه نیاوران کافه کارزین قرار داره. در این کافه انواع نوشیدنی گرم و سرد برای مهمانان سرو میشه. ضمن اینکه اگه صبح به این مکان مراجعه کنید امکان سرو صبحانه هم براتون وجود داره.

  کافه کارزین تونسته یک محیط جذاب و زیبا رو برای سلیقه‌های مختلف ایجاد کنه. ضمن اینکه در این کافه امکان صرف غذا در فضای باز بیرون هم وجود داره. این کافه هر روز از ساعت ۸ صبح تا آخر شب فعالیت می‌کنه. اگه قصد دارید تا برای صرف صبحانه به این کافه برید در نظر داشته باشید که این مکان آخر هفته‌ها شلوغ میشه و بهتره که تا قبل از ساعت ۹ خودتون رو به اونجا برسونید.

  سفربازی - کافه کارزین نیاوران

  کافه کارزین نیاوران

  گشتی در اطراف بوستان نیاوران

  بازدید از بوستان نیاوران فرصت مناسبی در اختیارتون میذاره تا از جاذبه‌های شاخص اطراف این بوستان هم بازدید کنید. همانطور که قبلا اشاره کردیم این بوستان در قدیم جزئی از مجموعه کاخ نیاوران بوده و بعدها به بوستان تبدیل شده. این کاخ و مجموعه‌های اطراف اون امروزه تبدیل به موزه شده و باعث شدند تا گردشگران زیادی به این منطقه جذب بشند.

  از طرفی دیگه این بوستان در منطقه شمالی تهران قرار داره. این موضوع یعنی اینکه ارتفاعات شمال تهران و جاذبه‌های موجود در اون فاصله چندانی با این بوستان ندارند. در ادامه چند مورد از این مکان‌ها رو بهتون معرفی می‌کنیم تا بیشتر باهاشون آشنا بشید.

  کاخ صاحبقرانیه

  کاخ صاحبقرانیه از آثار زمان قاجار محسوب میشه که به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده. این مکان رو شاید در تلوزیون دیده باشید چرا که فیلم‌ها و سریال‌های زیادی در این کاخ فیلم برداری شدند.

  صاحبقرانیه چه در زمان قاجار و چه در زمان پهلوی از مکان‌های مهم حکومتی به شمار میرفته. این بنا در طول تاریخ حوادث مهمی چون امضای فرمان مشروطیت رو به خودش دیده. محمد رضا شاه پهلوی هم تا مدت‌ها امور مملکت رو از این کاخ هدایت می‌کرده. این کاخ به همراه بوستان نیاوران جزئی از باغ بزرگ نیاوران در قدیم محسوب می‌شدند.

  نام صاحبقرانیه به مناسبت ۳۱ سالگرد پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار بر روی این کاخ گذاشته شده. امروزه هم این مکان تبدیل به موزه شده و در اون امکان بازدید از آثار دوران قاجار و پهلوی ایجاد شده. این مکان رو می‌تونید در فاصله‌ی بسیار نزدیکی از شمال بوستان نیاوران پیدا کنید.

  سفربازی - کاخ صاحبقرانیه

  کاخ صاحبقرانیه

  موزه جهان نما

  موزه جهان نما در شمال بوستان نیاوران و ضلع غربی کاخ صاحبقرانیه قرار داره. این موزه فاصله‌ی چندانی با بوستان نداره و دسترسی به اون بسیار راحته. موزه جهان نما در سال ۱۳۵۵ ساخته شده و از این نظر قدمت چندانی نداره.

  این مکان اولین بار به این دلیل ایجاد شد تا مجموعه‌های با ارزش مربوط به فرح پهلوی در اون نگهداری بشه. امروزه هم این مکان به عنوان موزه استفاده میشه و گردشگران می‌تونند در اون آثار با ارزشی از نقاط مختلف دنیا رو ببینند. این آثار توسط فرح پهلوی خریداری شده و برای نمایش در این موزه قرار می‌گرفتند. بعدها به مرور زمان مجموعه‌های دیگه‌ای هم برای نمایش در موزه قرار گرفتند تا اینکه امروزه شاهد یک مجموعه غنی از آثار مختلف در این مکان هستیم.

  سفربازی - موزه جهان نما

  موزه جهان نما

  کاخ نیاوران

  شاید بشه معروف‌ترین جاذبه گردشگری منطقه نیاوران رو کاخ نیاوران تصور کرد. این کاخ در فاصله‌ی ۵۰۰ متری از شمال بوستان نیاوران قرار داره و از این نظر از دسترسی بسیار راحتی برخورداره. کاخ نیاوران در اصل مربوط به زمان فتحعلی شاه قاجار میشه که در این مکان قصد ساخت یک باغ ییلاقی رو داشته. اما بعد‌ها در زمان محمد رضا پهلوی کاخ باقی مانده از زمان قاجار تخریب و بنای فعلی در اون ساخته شد.

  این بنا محل اقامت محمد رضا پهلوی بوده و از نظر معماری و تزئینات به کار رفته جزء آثار شاخص ایران محسوب میشه. شما اگه قصد تهران گردی دارید بازدید از این کاخ رو باید حتما در لیست خودتون قرار بدید. این مکان امروزه به صورت موزه درآمده و می‌تونید از قسمت‌های مختلف و آثار تاریخی موجود در اون بازدید کنید.

  سفربازی - کاخ نیاوران

  کاخ نیاوران

  موزه خودرو نیاوران

  این موزه در بخش شمالی مجموعه کاخ نیاوران قرار داره. مجموعه خودروهای مربوط به خاندان پهلوی که بصورت یک موزه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفتند. این مجموعه دارای خودروهای بسیار با ارزشی هست و بازدید از اون برای علاقه‌مندان به خودرو می‌تونه بسیار جالب توجه باشه.

  سفربازی - موزه خودرو نیاوران

  موزه خودرو نیاوران

  بوستان جمشیدیه

  بوستان جمشیدیه از پارک‌های شمال تهران هست که بر روی دامنه کوه‌های البرز قرار داره. این بوستان از طبیعت بسیار زیبایی برخورداره و با توجه به کوهستانی بودن منطقه، مکان مناسبی برای فرار از آلودگی شهر تهران محسوب میشه.

  این پارک به صورت شیب‌دار و با بهره‌گیری از مصالح طبیعی موجود در منطقه ساخته شده. از طرفی مسیر صعود به کوه‌های کلکچال هم از این پارک میگذره که یعنی فرصت مناسبی برای کوهنوردی بهتون میده. این پارک تقریبا در فاصله‌ی ۳ کیلومتری بوستان نیاوران قرار داره.

  سفربازی - بوستان جمشیدیه

  بوستان جمشیدیه

  بهترین زمان بازدید از بوستان نیاوران

  بوستان نیاوران رو می‌تونید در تمام ایام سال مورد بازدید قرار بدید. این مکان از لحاظ زمانی هم هیچ محدودیتی نداره و در تمام ساعات شبانه روز امکان ورود به اون وجود داره. اماکن فرهنگی ورزشی این بوستان هم در تمام ایام سال فعالیت می‌کنند و محدودیتی از این نظر ندارند.

  تنها مسئله‌ای که در مورد بازدید از بوستان نیاوران وجود داره تاثیر فصل‌های مختلف در فضای سبز و طبیعت این پارک هست. در فصل بهار و تابستان این بوستان در اوج طراوت و سرسبزی خودش قرار داره. این بوستان به خصوص در فصل بهار که آب و هوای تهران در بهترین حالت خودش قرار داره بسیار زیباست و بهترین فرصت برای حضور در پارک و استفاده از فضای سبز اون هست .

  فصل پاییز رو هم میشه زمان مناسبی برای گشت و گذار در این پارک دانست. چرا که در این موقع از سال گرمای هوا کمتر شده و زرد شدن برگ درختان هم قاب‌های زیبای پاییزی در پارک ایجاد کردند. این موقع سال به خصوص برای عکاسی از منظره‌های پارک بسیار مناسبه.

  فصل زمستان همراه با سفید پوش شدن بوستان نیاوران است. این منظره‌های زمستانی طرفدارای مخصوص به خودش رو داره که به این فصل و مناظرش علاقه زیادی دارند. البته در این پارک درختان همیشه سبز وجود داره که نمیذارند طبیعت بوستان حتی در فصل زمستان هم خالی از رنگ سبز درختان بشه.

  هزینه‌ی بازدید از بوستان نیاوران

  بوستان نیاوران تحث مالکیت شهرداری تهران هست و  از پارک‌های عمومی محسوب میشه. این موضوع یعنی اینکه هزینه‌ای برای ورود به این پارک و استفاده از فضای سبز اون گرفته نمیشه. مخارج شما در این گشت و گذار تنها شامل هزینه رفت و آمد میشه اما برای استفاده از امکانات خصوصی پارک مانند سالن‌های بازی باید مبلغی رو پرداخت کنید.

  مطلب مربوط به بوستان نیاوران رو در همین جا به پایان می‌رسونیم. امیدواریم که تونسته باشیم اطلاعات جامع و کاملی در مورد این بوستان بهتون ارائه کنیم. بوستان نیاوران مکان زیبا و چشمگیری محسوب میشه و از اونجایی که در نزدیکی اماکن شاخصی مثل کاخ نیاوران قرار داره احتمالا گذرتون به سمتش بیوفته. سعی کنید که این فرصت رو از دست ندید و حتما سری هم به این پارک باقدمت و زیبا بزنید.

  در پایان از شما میخوایم تا تجربیات خودتون از گردش در این پارک رو با ما به اشتراک بذارید تا ضمن راهنمایی سایر علاقه‌مندان، به ما هم در کامل‌تر شدن این مطلب کمک کرده باشید.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  برچسب‌ها:

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالات متداول
  بوستان نیاوران در کجا قرار داره؟
  بوستان نیاوران در منطقه ۱ شهرداری تهران در انتهایشمالی خیابان پاسداران قرار داره.
  دسترسی به بوستان نیاوران با مترو؟
  شما می‌تونید خودتون رو به ایستگاه متروی تجریش برسونید و سپس با استفاده از تاکسی‌های میدان قدس به این بوستان بیاید.
  ساعت کاری بوستان نیاوران؟
  در این بوستان محدودیت زمانی برای ورود وجود نداره.
  آیا بازدید از بوستان نیاوران رایگان هست؟
  بله این بوستان جزء پارک‌های عمومی شهر تهران هست و برای ورود نیاز به پرداخت هزینه نداره.
  چه جاذبه‌هایی در نزدیکی این بوستان قرار داره؟
  مکان‌هایی مثل موزه صاحبقرانیه، موزه جهان نما و کاخ نیاوران رو می‌تونید در نزدیکی این پارک پیدا کنید.

  مشاهده بیشتر