امروز می‌خواهیم در مورد ررزرو انواع مختلف اتاق در هتل ها، صحبت کنیم با ما در ادامه همراه باشید تا در مورد انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل ها، اجاره ویلا و رزرو هتل سخنی داشته باشیم.

رزرو انواع مختلف اتاق در هتل ها

اگر برای اولین بار اقدام به زرزو هتل یا اجاره ویلا کرده باشید، با گزینه‌های متنوعی مانند اتاق سینگل، اتاق دبل، اتاق تریپل، سوییت و غیره برخورد می‌کنید. یک سری اطلاعاتی نیز در مورد امکانات داخل اتاق‌‌ها نیز وجود دارد مانند کابانا اتاق یا رویال سوییت که بر حسب تعداد ستاره هتل و امکانات داخلی قیمتی متفاوت دارند. اگر همراه ما باشید، می‌خواهیم موارد بالا در مورد نوع اتاق‌های هتل‌ها و اجاره روزانه خانه مبله و اجاره روزانه آپارتمان را باهم بررسی کنیم.

الف) سینگل روم یا اتاق تک نفره

وقتی صحبت از اتاق تک نفره می‌شود معمولا به اتاق‌هایی می‌گویند که دارای تخت‌ خواب یک نفره بوده و فضایی به نسبت کوچک‌تر را دارد. با توجه به نوع و ستاره‌های هتل امکاناتی که برای هر اتاق تک نفره اختصاص می یابد متفاوت است. در کل به طور متوسط فضایی حدود ۴۰ الی ۵۰ متر مربعی دارد. این اتاق‌ها فاقد امکاناتی چون اجاق‌گاز می‌باشد، ولی امکاناتی همچون حمام، سرویس بهداشتی، یخچال و تلوزیون را دارا می‌باشد.

ب) رزرو انواع مختلف اتاق در هتل ها – اتاق دبل یا دو نفره

به طور مشخص وقتی از اتاق‌های دو نفره حرف میزنیم، یعنی تمامی امکانات برای دو نفر اختصاص داده شده است. از امکاناتی همچون حوله و دمپایی گرفته تا سایر وسایل ضروری مورد نیاز. در اتاق‌های دبل، تخت‌ خواب‌ها به دو صورت طراحی شده است. اتاق‌ها بهیک تخت دو نفره سایز بزرگ یا دو تخت تک نفره مجهز می‌شوند. در مورد هزینه‌های اتاق دو نفره هم به طوری محاسبه می‌شود که معمولا گران تر از اتاق‌های تک نفره هستند و در زمان رزرو هتل هزینه بیشتری پرداخت می‌شود.

ج) اتاق‌های تریپل یا اتاق سه نفری

اتاق‌های سه نفری معمولا با نام اتاق‌های خانوادگی شناخته می‌شود یکی از انواع  رزرو مختلف اتاق در هتل ها می باشد. معمولا سایز اتاق‌های ۳ نفره بزرگ‌تر از اتاق‌های ۲ نفره یا تک نفره هستند. طبیعتا اتاق‌های بزرگتر هزینه اقامت بالاتری دارد. این سری اتاق‌ها طرفداران بیش از حدی داشته یکی از گزینه‌های انتخاب در بین خانواده‌هایی با جمعیت کوچک‌تر است. طراحی این اتاق ‌ها به شکلی است که یک تخت دو نفره و یک تخت تک نفره یا به صورت ۳ تخت تک نفره استفاده می‌شود. با توجه به کیفیت هتل و میزان امکاناتی که در اختیار مشتریان محترم قرار می‌گیرید می‌تواند سرویس حمام و بهداشتی دوبل نیز داشته باشد.

د)رزرو انواع مختلف اتاق در هتل ها – اتاق‌های ۴ نفره

این سری اتاق‌ها دارای محبوبیت کمتری بوده و طراحان هتل همواره در صدد دیزاین اتاق های دو نفره وسوییت می‌باشند که هم برای مسافران و هم برای صاحبان هتل مقرون به صرفه باشد. شما با استفاده از سایت‌های رزرو هتل، هتل مورد نیاز خود را رزرو کنید

ر) سوییت

اگر می‌خواهید یک اتاق کامل با لوازم و تجهیزات آشپزخانه مانند اجاق‌گاز داشته باشید، پیشنهاد ما رزرو سوییت است. سوییت‌ها برای مشتریانی که اهل آشپزی هستند مناسب است. زمانی‌ که یک سوییت رزرو می‌کنید، تمامی امکانات یک خانه و یا ویلا را می‌توانید داشته باشید.

ز) هتل آپارتمان

هتل آپارتمان‌ها به طور مشخص شبیه سوییت‌ها می باشد ولی در کل امکانات بیشتری دارد. در هتل آپارتمان احساس یک خانه واقعی را خواهید داشت. اولا اگر دوست دارید مدت زیادی به طور مثال بیشتر از ۴ روز در تعطیلات باشید. دوما تعداد نفرات بیشتری در جمع خود دارید. سوما هتلی که می‌خواهید رزرو کنید از لحاظ قیمت مقرون به صرفه بوده و هم حس یک جمع دوستانه صمیمی را خواهید داشت. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل ها آشنا شویم. با اجاره روزانه خانه مبله و اجاره روزانه آپارتمان در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

ه) ویلا

اگر می‌خواهید یک شب خاطره‌انگیز کنار همسر یا خانواده خود داشته باشید، بهترین انتخاب انتخاب یک ویلای است. ویلا‌ها به طور مشخص بر اساس نوع لوکیشن آن دارای امکانات متفاوتی می‌باشد. اگر بخواهیم یک ویلا در شمال را با یک ویلا در پایتخت مقایسه کنیم. تفاوت‌هایی را  خواهیم یافت. تراس رو به دریا، جکوزی و سونا خشک، از جمله امکانات و تجهیزاتی هستند که در ویلا‌های هتل‌های گران قیمت یافت می‌شوند.

ی) رویال سوییت

همان طوری که از اسمش پیداست تقریبا گران قیمت‌ترین نوع اتاق‌ها متعلق به رویال سوییت است. اگر در یک سفر تجاری هستید و می‌خواهید در اتاق شخصی با همکاران و میهمانان خود تعامل و صحبت داشته باشید یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. همچنین رویال سوییت ابعاد بسیار بزرگ‌تری نسبت به سایر اتاق‌ها دارد. با ورود به رویال سوییت حس لاکچری و بهتری خواهید داشت ولی بهتر است قیمت ان را نیز در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم صحبتی در مورد  انواع مختلف اتاق برای رزرو در هتل ها داشته باشیم و یک بررسی کلی در مورد اجاره روزانه خانه مبله و اجاره روزانه آپارتمان داشتیم. ما را در مقالات آینده همراهی نمایید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای