قبل از مسافرت به هر شهر یا استانی، بهتر است از آن منطقه اطلاعات کافی داشته باشیم. اگر قصد سفر به شهر کرد را دارید تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات سفر به استان چهارمحال بختیاری را ارائه نماییم.

بخش های استان

استان چهارمحال و بختیاری تا سال ۱۳۳۲ قسمتی از استان اصفهان بوده و از آن پس تقسیم بندی شده و تبدیل به استان مستقلی شده است است. مرکز این استان شهرکرد می باشد.

این استان دارای ۱۰ شهرستان ۲۶ و بخش و ۵۱ دهستان است. از معروف ترین شهرستان های این شهر می توانیم به شهرکرد، لردگان، فارسان، اردل، کوهرنگ، سامان، خان میرزا و غیره اشاره نماییم. در زمان سفر، بازدید از هر یک از این مناطق گردشگری خالی از لطف نیست. برای نتیجه بهتر می توانید در شهرکرد که مرکز استان است، اقامتگاه خود را رزرو نمایید. با رزرو هتل به صورت آسان تر از دیگر مناطق این استان بازدید نمایید.

اطلاعات سفر به استان چهارمحال بختیاری

فرهنگ اقوام شهری و روستایی چهارمحال بختیاری

فرهنگ و سنت این شهر غنی بوده و اقوام مختلف ایرانی در این استان ساکن هستند. از اقوام معروف محلی چهارمحال بختیاری می‌توانیم به قوم لر اشاره نماییم که بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد. همچنین بخشی از استان نیز دارای فرهنگ فارسی و ترک زبان قشقایی هستند که ترکیب جمعیتی و فرهنگی بسیار غنی در استان چهار محال بختیاری را به وجود آورده است.

توجه نمایید بخش های شهری و روستایی این استان لزوما با یک لهجه و گویش خاصی صحبت نمی کنند. هر شهر، روستا و مرکز استان دارای لهجه خاص و منحصر به فردی است. در هنگام سفر به خوبی متوجه این قضیه خواهید شد که از زیبایی های سفر به این مناطق به حساب می آید. در ادامه دیگر اطلاعات سفر به استان چهارمحال بختیاری را ارائه خواهیم داد.

فرهنگ و اقوام شهری و روستایی

قطب اقتصادی کشور

شهر های بروجن و لردگان از شهرهای اقتصادی صنعتی و مهم این استان بوده که کارخانه های دولتی و عظیم کشور در این شهرها ساخته شده است. از مهمترین کارخانه های کشور می توانیم به فولاد بروجرد، پتروشیمی لردگان، نساجی شهرکرد، فولاد سفید دشت، سیمان لردگان و غیره اشاره نماییم.

با ساخته شدن کارخانه های صنعتی، استان چهار محال بختیاری، تبدیل به یکی از قطب های اقتصادی کشور شده است. امروزه برای رزرو هتل نیازی به مراجعه حضوری به آژانس مسافرتی نبوده و به صورت آنلاین از سایت های معتبر رزرو هتل نظیر سایت سفر بازی در شهر مورد نظر اقامتگاه مورد نظر را انتخاب و رزرو نمایید.

همچنین بیشتر بخوانید: رزرو هتل در استان چهار محال بختیاری 

پوشش گیاهی و آبی

با توجه به خشکسالی های اخیر، باعث از بین رفتن رودخانه ها و جریان های آبی این استان و استان اصفهان شده است. به طور کلی استان چهارمحال و بختیاری دارای چشمه های طبیعی بسیار زیبایی است که در منطقه لردگان و دیگر شهرستان ها واقع شده است. اکثر شهر های این استان پوشش گیاهی بسیار ویژه‌ای دارد.

از محصولات این مناطق می توانیم به بلوط اشاره نماییم. همچنین در زمان سفر به بروجن می توانید از چشمه طبیعی سیاسرد، در شهر شلمزار از چشمه شلمزار و در شهرستان لردگان از چشمه طبیعی برم بازدید نمایید.

با احیا زاینده رود می توانند جنگل ها و جریان آبی بخش هایی از استان های چهارمحال بختیاری و اصفهان را زنده کنند که امروزه در ابهام قرار دارد.

اطلاعات سفر به استان چهارمحال بختیاری پوشش گیاهی و آبی

نگاه دقیق تر به منطقه

این استان همانطور که اشاره شد، از استان پهناور اصفهان جدا شده است. از طرف شرق به استان اصفهان، از طرف جنوب به استان خوزستان و از طرف شمال به لرستان همسایه است. طبق تصاویر ماهواره‌ا ی استان چهار محال بختیاری، بلندترین استان ایران بود و دارای کوه‌های بسیاری است. با توجه به کوهستانی بودن استان، منطقه دارای مخاطرات طبیعی است که در زمستان با ریزش بهمن و سایر خطرات در ارتفاعات رو به رو می باشد.

مسافت تهران تا شهر کرد

برای سفر به شهرکرد باید مسیر ۵۴۵ کیلومتری از خروجی تهران را در نظر داشته باشید. دو مسیر برای سفر به این شهر پیش بینی شده است. مسیر اول از جاده خلیج فارس استان قم، شهر کاشان، نجف آباد سپس به شهرکرد می رسید.

مسیر دوم نیز جاده ساوه بوده که با عبور از شهرستان ساوه، به شهر نجف آباد سپس شهرکرد می توانید دسترسی داشته باشید. هر دو مسیر نسبتا امن و استاندارد بوده و با توجه به سلیقه خود می توانید مسیر مناسبی را برای سفر انتخاب نمایید.

اطلاعات سفر به استان چهارمحال بختیاری مسافت تهران تا شهر کرد

سخن آخر

در این مقاله بخشی از اطلاعات سفر به استان چهارمحال بختیاری را بیان کردیم. توجه نمایید در مقالات بعدی در مورد هتل های اقامتی شهرکرد و سایر شهر های استان چهارمحال و بختیاری صحبت خواهیم کرد. همچنین مناطق گردشگری بکر و طبیعی استان و باید نباید هایی که باید در مورد سفر دانست را اشاره خواهیم کرد. در آخر با معرفی هتل های با کیفیت و مقرون به صرفه روش های رزرو هتل را نیز اشاره خواهیم کرد. امیدواریم سفری عالی در این استان داشته باشید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۰ رای