طبق گزارش تحریریه مجله گردشگری سفربازی، الواح هخامنشی در هفته میراث فرهنگی رونمایی می‌شود. در روز گذشته نشست رسانه‌ای برنامه‌های هفته میراث فرهنگی با حضور چهار مدیرکل معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

مدیرکل پایگاه‌های ملی و جهانی، در این نشست اعلام کرد:

در هفته میراث فرهنگی کانون توجه ما کودکان و نوجوانان خواهند بود. با دعوت حداکثری از دانش‌آموزان، جشن پایان سال تحصیلی و آغاز تعطیلات تابستانی را در پایگاه‌های ملی و جهانی برگزار خواهیم کرد. همچنین جشنواره عکس کودک با یادگارهای تاریخی را برگزار خواهیم کرد. کودکان عکس‌های سلفی خود با بناهای تاریخی را ارسال خواهند کرد. علاوه بر معرفی عکس‌های برتر، آثار ارسالی در قالب یک دیوار نگاره به نمایش در خواهد آمد. در همین حال مدیران پایگاه‌های ملی و جهانی با حضور در بخش اطفال بیمارستان‌ها ضمن عیادت از کودکان بیمار، از آنان برای بازدید از پایگاه‌ها بعد از بهبودی دعوت به عمل می‌آورند.

هادی میرزایی مدیرکل موزه‌های کشور هم در این نشست حضور داشت و گفت:

سه خرداد ویژه برنامه پاراتور را با همکاری انجمن‌های معلولان داریم. ویژه برنامه روز جهانی موزه در  موزه ملی ایران، افتتاح هم‌زمان نمایشگاه آثار کمتر دیده شده استان‌ها در موزه ملی در ۱۱ استان کشور به‌صورت برخط، نمایشگاه الواح استردادی هخامنشی در موزه ملی ایران در ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای