معاون گردشگری استان کرمانشاه با اعلام اینکه سراب نیلوفر مجوز گردشگری ندارد، گفت: در زمان فرماندار پیشین، نشست‌ها و تلاش‌هایی برای حل این مشکل و دیگر مشکلات سراب نیلوفر انجام شد، اما به نتیجه نرسید.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، علی صابر با اشاره به شرایط ناگوار این روزهای مجموعه گردشگری سراب نیلوفر کرمانشاه، اظهار کرد: در سال‌های گذشته این مجموعه همواره به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی شهرستان کرمانشاه محسوب می‌شد.

او توضیح داد: غیر از سراب، در داخل این محوطه چند ساختمان و استخر تابستانی وجود دارد که قابلیت‌های خوبی برای جذب گردشگر دارند، اما باید مرمت و نوسازی شوند.

سراب نیلوفر خشک شده است

معاون گردشگری کرمانشاه با بیان اینکه نزدیکی سراب نیلوفر به شهر کرمانشاه و زیبایی‌های خیره‌کننده آن طی سال‌های گذشته گردشگران زیادی را به سمت این مجموعه گردشگری می‌کشاند، عنوان کرد: خود سراب، عامل اصلی جذب گردشگران به این مجموعه بود که اکنون خشک شده، بنابراین باید در بحث بی‌آبی سراب چاره جدی اندیشیده شود، وگرنه این مجموعه دیگر از حوزه جاذبه‌های گردشگری استان خارج خواهد شد.

او حفر چاه‌های متعدد در زمین های اطراف سراب و کشت محصولات آب‌بر را مهم‌ترین عامل خشک شدن سراب نیلوفر عنوان کرد و گفت: در این رابطه دستگاه‌های متولی همچون جهاد کشاورزی و امور آب باید ورودی جدی داشته باشند.

صابر با بیان اینکه مجموعه گردشگری سراب نیلوفر کرمانشاه حتی مجوز گردشگری هم ندارد، اعلام کرد: تا چند سال پیش شرکت توسعه گردشگری به‌عنوان بهره‌بردار، متولی این مجموعه بود، اما طبق اسناد و مدارکی مالکیت آن به دادگستری استان داده شد.

برای اخذ مجوز گردشگری اقدامی نشده است

او توضیح داد: این مجموعه در حال حاضر از سوی دادگستری استان به بخش خصوصی واگذار شده، اما این شرکت و یا متولی آن (دادگستری استان) هنوز برای اخذ مجوزهای گردشگری آن اقدامی نکرده‌اند.

معاون گردشگری استان اضافه کرد: هر مجموعه و واحدی که بخواهد فعالیت گردشگری داشته باشد، باید از اداره‌کل میراث‌فرهنگی مجوز بگیرد، چراکه فعالیت‌های گردشگری باید در قالب استانداردهایی انجام شود که نظارت بر رعایت این استانداردها به اداره میراث‌فرهنگی واگذار شده، بنابراین اگر واحدی استانداردهای لازم را رعایت نکند، آن را به ضابطان دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای