اصلا مگه سفر بدون بار میشه؟ یکی از اولین کارایی که انجام میدیم اونم وقتی اسم سفر رفتن پیش میاد اینه که به این فکر می‌کنیم خب حالا چی با خودمون ببریم؟ تو چی ببریم؟ چقدر ببریم؟ همیشه هم این وسط یه دغدغه داریم اونم هزینه اضافه‌بار که البته واسه کسایی بیشتر پیش میاد که می‌خوان با هواپیما اینور اونور برن. چرا که ایرلاین‌ها برای هر مسافر یه حد مجاز تعریف کردن و بیشتر از اون حد رو اگه بخواید با خودتون ببرید حتما باید یه مبلغی رو به صورت جداگونه پرداخت کنید. ضمن اینکه این حد مجاز هم بین ایرلاین‌ها متفاوته و با هم فرق داره.

توی این متن از وبلاگ گردشگری سفربازی می‌خوام براتون از هزینه اضافه‌بار و میزان بار مجاز ایرلاین‌ها بگم. شما قبل از سفر حتما باید این موارد رو با دقت چک کنید که توی فرودگاه با مشکل مواجه نشید. راستی اگر شما هم تجربه‌ای از برخورد ایرلاین‌های مختلف در رابطه با هزینه اضافه‌بار دارید حتما برامون توی قسمت نظرات بنویسید تا کسانی که هنوز ایرلاینشون رو انتخاب نکردن بتونن از نظراتتون استفاده کنن.

سفربازی _ هزینه اضافه بار چقدره؟

هزینه اضافه بار چقدره؟

هزینه اضافه بار چیه؟

هر پروازی که شما انتخاب می‌کنید بسته به نوع صندلی و نوع پروازتون که اکونومی، بیزینس کلاس یا فرست کلاس باشه، حد مجازی از بار رو می‌تونید با خودتون حمل کنید. این حد مجاز معمولا عددی بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرمه که همونطوری که گفته شد به نوع پرواز شما بستگی داره که ۲۰ کیلو باشه یا ۵۰ یا عددی بین این دو تا عدد. گفتن نداره ولی خوب می‌دونید دیگه، هرچقدر پروازتون گرون‌تر باشه شما بار بیشتری رو هم می‌تونید با خودتون حمل کنید و لازم نیست مبلغ اضافی واسه هزینه اضافه بار پرداخت کنید. پس میشه به این نتیجه رسید که اگر پرواز شما فرست کلاس باشه شما می‌تونید ۵۰ کیلو بار با خودتون ببرید.

ضمنا یادتون باشه که فقط موضوع پرواز نیست، باید قوانین گمرکی اون کشور یا شهری که می‌خواید بهش سفر کنید رو هم در نظر بگیرید. ممکنه توی مبدا مشکلی وجود نداشته باشه ولی امکان اینکه توی مقصد به خاطر اون اضافه‌بار شما رو وادار به پاسخگویی کنن، وجود داشته باشه. خلاصه اینکه قبل پرواز همه این موارد رو در نظر بگیرید که یه وقت شگفت‌زده نشید.

حالا، در صورتی که مسافر بخواد وزن بیشتری رو با خودش ببره یعنی مثلا بیشتر از ۵۰ کیلو، قطعا بهش نمیگن این حق رو نداره. چون ممکنه شما مواردی رو همراه داشته باشید که نتونید برای این سفر قیدش رو بزنید پس باید راهی وجود داشته باشه که بتونید اونا رو همراهتون داشته باشید. برای این کار باید حتما ۲ تا ۳ ساعت قبل از پرواز توی فرودگاه حضور داشته باشید تا بارتون وزن بشه و به اندازه‌ای که باید هزینه پرداخت کنید محاسبه بشه و اون مبلغ ازتون دریافت شه. به این دلیل باید زودتر تو فرودگاه باشید چون باید یه سری مجوز رو بهتون بدن و حتی شاید لازم باشه از بیمه مسافرتی استفاده کنید. پس تمام این موارد رو در نظر بگیرید و به موقع خودتون رو به فرودگاه برسونید.

این موضوع رو هم در نظر داشته باشید که تمام ایرلاین‌ها بهتون این مجوز رو میدن که یه ساک دستی رو با خودتون بالا ببرید. وزن باری که توی این ساک می‌تونید همراه داشته باشید ۵ تا ۷ کیلوئه که باز این موضوع هم به نوع پرواز شما بستگی داره که ۵ کیلو باشه یا ۷ کیلو. پس روی این مقدار هم می‌تونید حساب کنید.

الان دیگه می‌دونیم که میزان بار مجاز چقدره اما واقعا هزینه اضافه‌بار برای هر ایرلاین چقدره و بهتره ما کدوم ایرلاین رو انتخاب کنیم؟ در ادامه به این سوال پاسخ میدیم.

سفربازی _ ایران ایر

ایران ایر

هزینه اضافه‌بار ایران ایر

ایران ایر شرکت هواپیمایی حامل پرچم ایران با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایرانه که در ایران از ابتدای تأسیس با نام هُما (هواپیمایی ملی ایران) شناخته می‌شده. ایران‌ایر که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی فعال در خاورمیانه‌اس الان به بیش از ۴۰ مقصد داخلی و بین‌المللی پرواز داره. دفتر مرکزی ایران‌ایر توی فرودگاه مهرآباد تهرانه و پایگاه اصلی پروازی این شرکت که بیشتر پروازهای ایران‌ایر از مبدأ یا به مقصد اون انجام می‌شه برای پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و برای پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی تهرانه. بر اساس آمار، ایران ایر سالیانه بیش از ۷ میلیون مسافر رو جابه‌جا می‌کنه.

Desktop Image Mobile Image

هواپیمایی ایران ایر به عنوان یکی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی کشور، قوانین خاص خودش رو در مورد میزان بار مجاز و هزینه اضافه‌بار داره. هزینه اضافه بار ایران ایر فرانکفورت هم بر همین اساس محاسبه می‌شه. میزان بار مجاز و نرخ مصوب اضافه بار ایران ایر توی جدول زیر نوشته شده:

میزان بار مجاز در کلاس معمولی هر مسافر ۳۰ کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس هر مسافر ۴۰ کیلوگرم
هزینه اضافه بار به ازای هر یک کیلوگرم، معادل ۱ درصد از قیمت بلیط

اگه دقت کرده باشید می‌بینید که هزینه اضافه‌بار چندان مبلغ کمی هم نیست پس شاید بد نباشه زمان بستن ساکتون یه مقدار به این موضوع دقت کنید.

سفربازی _ هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان

هزینه اضافه بار هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانیه و آشیانه اصلی این شرکت در شهر کرمانه. این شرکت در سال ۱۳۷۱ در کرمان تأسیس شد و نام ماهان ایر هم برگرفته از ماهان شهری در ۳۵ کیلومتری کرمانه. سهام‌دار عمده این شرکت مؤسسه خیریه مولی‌الموحدینه. شرکت هواپیمایی ماهان الان ناوگانی متشکل از ۳۷ فروند هواپیمای مسافربری و باری رو در اختیار داره و روزانه به ۲۰ مقصد، در اروپا، آسیا و خاورمیانه، پروازهای مستقیم داره.

در مورد هزینه هر کیلو اضافه‌بار پرواز خارجی ماهان هم با شرایط مشابهی روبرو هستیم. قوانین این شرکت هواپیمایی هم میزان بار مجاز حداکثری برای پروازهای اکونومی و بیزینس کلاس رو تعریف کرده و هر مسافر مجازه که حداکثر یه ساک ۵ کیلوگرمی رو با خودش داخل پرواز ببره.

میزان بار مجاز در کلاس معمولی هر مسافر ۳۰ کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس هر مسافر ۴۰ کیلوگرم
هزینه اضافه بار ماهان به ازای هر یک کیلوگرم، معادل ۱ درصد از قیمت بلیط

می‌بینید که جداول تقریبا مسیر مشابهی رو طی می‌کنن و تفاوت زیادی با همدیگه ندارن. یه جورایی میشه گفت اونا از یه استاندارد پیروی می‌کنن.

سفربازی _ هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر

هزینه اضافه بار هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر شرکت هواپیمایی حامل پرچم قطره، که از ماه اکتبر ۲۰۱۳ به‌عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه وان‌ورلد به‌حساب میاد. شرکت هواپیمایی قطر در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به بیش از ۱۵۰ مقصد در آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه پروازهای مستقیم داره. دفتر مرکزی این شرکت در شهر دوحه، قطره و فرودگاه بین‌المللی حمد، قطب این شرکت هواپیماییه.

Desktop Image Mobile Image

در پروازهای قطر ایرلاین، هر بسته نباید بیش از ۳۲ کیلوگرم وزن داشته و همین‌طور مجموع طول و عرض و ارتفاعش، نباید از ۱۵۸ سانتی‌متر تجاوز کنه. به این شکل در صورتی که بار دارای وزن یا ابعاد بیش از این باشه، لازمه که به بسته‌های کوچیکتر تقسیم بشه. هزینه اضافه‌بار در پروازهای قطر ایرلاین به شکل زیر تعریف شده:

میزان بار مجاز در کلاس معمولی حداکثر ۳۰ کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس حداکثر ۴۰ کیلوگرم
میزان بار مجاز در فرست کلاس حداکثر ۵۰ کیلوگرم
هزینه اضافه بار از ایران به اروپا، شبه قاره هند به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۳۰ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به جنوب / شرق آسیا به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۳۰ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به آسیای مرکزی به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۴۰ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به ژاپن و کره به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۴۵ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به استرالزی به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۵۰ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به شورای همکاری خلیج فارس به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۲۰ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به خاور نزدیک به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۲۰ دلار آمریکا
هزینه اضافه بار از ایران به قطر به ازای هر کیلوگرم اضافه، ۲۰دلار آمریکا

سفربازی _ ترکیش ایرلاین

ترکیش ایرلاین

قیمت اضافه بار هواپیمایی ترکیش ایرلاین

هواپیمایی ترکیه یا ترکیش ایرلاینز، شرکت هواپیمایی حامل پرچم ترکیه‌اس که در سال ۱۹۳۳ به دستور مصطفی کمال آتاتورک تأسیس شد و در حال حاضر روزانه به ۳۰۰ مقصد، در اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم داره. این شرکت در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۴٫۷ میلیون مسافر رو جابجا کرده. دفتر مرکزی شرکت ترکیش ایرلاینز در شهر استانبوله و فرودگاه جدید استانبول و فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن، قطب‌های این شرکت هواپیمایی هستن. در سال ۲۰۱۶ سایت معتبر worldairlineawards.com که رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان رو انجام می‌ده، شرکت هوایی ترکیش ایرلاینز رو به عنوان هفتمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد.

میزان بار مجاز در پروازهای ترکیش ایرلاین برای پروازهای تجاری یا اکونومی متفاوته. بدیهیه که بابت هر کیلو اضافه‌بار در هر یک از این پروازها باید مبلغ اضافه‌تری پرداخت بشه. طبق چیزی که الان در خصوص قیمت اضافه بار ترکیش ایرلاین اعلام شده، برای هر چمدون اضافی با وزن بین ۲۳ تا ۳۲ کیلوگرم، معادل ۸۰ دلار، هزینه اضافه بار هواپیما دریافت میشه. به علاوه هر یک از چمدونا نباید وزنی بیش از ۳۲ کیلوگرم داشته باشه، در غیر این صورت لازمه که محتویات اون به دو یا چند بسته کوچیکتر تقسیم‌بندی بشه، در جدول اضافه بار ترکیش ایرلاین هم می‌تونید به راحتی این مورد رو ببینید:

میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین در کلاس معمولی حداکثر ۲۰ کیلوگرم
میزان بار مجاز ترکیش ایرلاین در بیزینس کلاس حداکثر ۳۰ کیلوگرم
هزینه اضافه بار به ازای یک بسته ۲۳ تا ۳۲ کیلوگرمی معادل ۸۰ دلار آمریکا

سفربازی _ هواپیمایی پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس

هزینه اضافه بار هواپیمایی پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت ترکیه‌ایه، که دفتر مرکزیش در پندیک، استانبوله. این شرکت متعلق به خانواده سابانجیه. شرکت هواپیمایی پگاسوس در سال‌های اول فعالیتش، به‌عنوان اپراتور پروازهای چارتر شرکت ایر لینگاس فعالیت می‌کرد. این شرکت الان متعلق به کمپانی اساس هولدینگه و با در اختیار داشتن ناوگانی از ۵۲ فروند هواپیمای جت مسافربری، یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی اروپا، در کلاس ترابری ارزان قیمته. هر فردی که از هواپیمایی پگاسوس برای پرواز استفاده کنه می‌تونه ساک دستی به وزن حداکثر ۸ کیلوگرم به همراه خودش داخل هواپیما ببره. علاوه بر اون در پروازهای داخلی تا ۱۵ کیلوگرم و در پروازهای بین‌المللی تا ۲۰ کیلوگرم بار به همراه داشته باشه. توی این جدول هزینه حمل بار و اضافه بار برای این شرکت هواپیمایی آورده شده:

میزان بار مجاز در کلاس معمولی ESSENTIALS ۱۵ کیلوگرم برای پرواز داخلی و ۲۰ کیلوگرم برای پرواز بین المللی
میزان بار مجاز در کلاس پروازی ADVANTAGE ۲۰ کیلوگرم برای پروازهای داخلی و خارجی
میزان بار مجاز برای کلاس پروازی BUSINESS FLEX بار داخل کابین ۱۲ کیلوگرم، بار مجاز پرواز داخلی ۱۵ کیلوگرم، بار مجاز پرواز خارجی ۲۰ کیلوگرم
هزینه اضافه بار در پرداخت به صورت اینترنتی و غیرحضوری با بیش از ۳ ساعت فاصله تا زمان پرواز ۳ یورو برای هر کیلوگرم
هزینه اضافه بار در پرداخت به صورت تلفنی با بیش از ۳ ساعت فاصله تا زمان پرواز ۴ یورو به ازای هر کیلوگرم
هزینه اضافه بار در پرداخت به صورت حضوری در فرودگاه تا ۱۲ ساعت قبل از پرواز ۱۰ دلار
هزینه اضافه بار در پرداخت به صورت تلفنی در فرودگاه تا ۳ ساعت قبل از پرواز ۱۱ دلار
سفربازی _ لوفت هانزا

لوفت هانزا

هزینه اضافه‌بار هواپیمایی لوفت هانزا

لوفت‌هانزا، شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان و بزرگترین شرکت هواپیمایی این کشوره، که دفتر مرکزیش در شهر کلنه و پایگاه اصلی پروازهاش فرودگاه بین‌المللی فرانکفورته. شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا به‌عنوان دومین شرکت هواپیمای بزرگ جهان از لحاظ شمار مقاصد پروازی، چهارمین هواپیمایی بزرگ جهان بر پایه میزان درآمد، هفتمین شرکت از نظر ترابری بار و مجموع مسافت‌های پروازی و دهمین شرکت بزرگ جهان از لحاظ ترابری مسافره.

میزان بار مجاز زمان سفر با هواپیمایی لوفت هانزا با توجه به کلاس پروازی متفاوته. زمان استفاده از فرست کلاس می‌تونید تا ۸ کیلوگرم درون کابین و سه چمدون به اندازه ۳۲ کیلوگرم در قسمت بار داشته باشید. برای نوع بیزینس کلاس این میزان به اندازه ۲ کیف دستی ۸ کیلوگرمی در قسمت کابین و ۲ چمدان ۳۲ کیلوگرمیه. در کلاس پرمیوم اکونومی می‌تونید ۲ کیف حداکثر ۸ کیلویی به همراه ۲ تا چمدون ۲۳ کیلویی ببرید. در کلاس اکونومی هم می‌تونید یه کیف دستی ۸ کیلویی و یه چمدون ۲۳ کیلویی داشته باشید. هزینه اضافه بار لوفت هانزا با توجه به نوع پرواز به مبدا و مقصد و میزان بار متفاوته.

سفربازی _ هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان

هزینه اضافه‌بار هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان شرکت هواپیمایی ایرانیه، که در سال ۱۳۵۹ از ادغام چهار شرکت هوایی پارس ایر، ایر تاکسی، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل شد. این شرکت از سال ۱۳۸۱ به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شد و جزء ۵ شرکت هواپیمایی ایرانیه که عضو یاتا و دارای گواهینامه آیوساست. سیاست شرکت هواپیمایی آسمان، استفاده از هواپیماهای کوچیکه و بیشتر ناوگان این شرکت از هواپیماهای فوکر ۱۰۰ که دارای ظرفیت پایین هستن، تشکیل شده. دفتر مرکزی این شرکت در تهرانه و دارای دو پایگاه فعال در شیراز و مشهد هم هست.

Desktop Image Mobile Image

مقررات حمل بار در این شرکت با توجه به نوع سفر داخلی و یا خارجی متفاوته. توی پروازهای داخلی می‌تونید یه بسته ۵ کیلوگرمی و ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم باز مجاز به همراه داشته باشید. در پرواز خارجی هم تا ۷ کیلوگرم بار دستی و ۳۰ کیلوگرم می‌تونید بار حمل کنید. هزینه اضافه‌بار این شرکت هم به ازای هر کیلوگرم، برابر با یک درصد قیمت کل بلیط برای مسیره.

سفربازی _ هواپیمایی کاسپین

هواپیمایی کاسپین

هزینه اضافه‌بار هواپیمایی کاسپین

شرکت هواپیمایی کاسپین، یکی از شرکت‌های هواپیمایی خصوصی ایرانیه که در سال ۱۳۷۱ تأسیس شد. قطب اصلی این شرکت کلانشهر تهرانه و الان با ۹ فروند هواپیما در حال فعالیته که متعلق به این شرکته. شرکت هواپیمائی کاسپین به عنوان یکی از اولین شرکت‌های هواپیمائی خصوصی در صنعت حمل‌ونقل هوائی در سال ۱۳۷۱ با همت جمعی از اعضای این صنعت تأسیس شد.

در مورد هزینه اضافه‌بار هواپیمایی کاسپین باید بگم که میزان بار مجاز برای پرواز داخلی برای نوزادان ۱۰ کیلوگرم و برای بزرگسالان ۲۰ کیلوگرمه. در سفرهای خارجی این میزان برای نوزاد ۱۰ کیلوگرم و برای کودک و بزرگسال، ۳۰ کیلوگرمه. هزینه اضافه بار هم به اندازه یک درصد از قیمت کل بلیطه.

سفربازی _ هواپیمایی تابان

هواپیمایی تابان

هزینه اضافه‌بار هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان در سال ۱۳۸۴ موفق به کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران شد و از سال ۱۳۸۵ پروازهای خودش رو به‌طور رسمی شروع کرد. مرکز عملیاتی این شرکت در شهر مشهده. تابان در سال ۱۳۸۹ هم آشیانه تعمیر و نگهداری خودش رو در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد افتتاح کرد و از این طریق علاوه بر هواپیماهای ملکی خودش به شرکت‌های دیگه هم خدمات میده.

Desktop Image Mobile Image

در مورد هزینه اضافه‌بار هواپیمایی تابان همینقدر بگم که، برای پروازهای داخلی و خارجی میزان بار مجاز نباید از ۳۰ کیلوگرم بیشتر بشه. همچنین بین ۵ تا ۷ کیوگرم بار دستی برای کلاس پروازی عادی و بیزینس میشه همراه داشت. هزینه اضافه بار هم به اندازه ۱.۵ درصد از مبلغ کل بلیطه.

سفربازی _ ایرلاین زاگرس

ایرلاین زاگرس

هزینه اضافه‌بار ایرلاین زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس در سال ۱۳۸۴ با ثبت در منطقه آزاد اروند و با ورود دو فروند هواپیمای توپولوف فعالیت خودش رو شروع کرد و در سال ۱۳۸۶ دو فروند هواپیمای بویینگ MD به ناوگان خودش اضافه کرد. اولین پرواز بین‌المللی زاگرس در سال ۱۳۸۷ با پرواز در مسیر تهران – دمشق انجام شد. در حال حاضر این شرکت دارای ۱۹ فروند هواپیماست.

در مورد هزینه اضافه‌بار هم بدونید که، حداکثر بار مجاز در این ایرلاین در اکونومی کلاس ۲۰ کیلوگرم و در بیزینس کلاس ۳۰ کیلوگرمه. تحویل بار بیشتر از این میزان شامل هزینه اضافه بار می‌شه. هزینه بار بر اساس وزن و تعداد بسته با نرخ مصوب دریافت میشه. هزینه بار اضافی در این شرکت هواپیمایی در مسیر داخلی و خارجی به ازای هر ۱ کیلوگرم ۱% قیمت بلیط در همون مسیره.

سفربازی _ قشم ایر

قشم ایر

هزینه اضافه‌بار قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم در سال ۱۳۷۲ با اجاره کردن هواپیما فعالیت پروازی و حمل بار خودش رو با نام فراز قشم شروع کرد. از سال ۱۳۷۵ با انعقاد قرارداد اجاره با مالکان هواپیماهای مسافری پهن‌پیکر پروازهای خودش رو در مسیرهای تهران-قشم، تهران-دبی و دیگر شهرهای ایران انجام داده‌. در ابتدا پروازهای مسافری این شرکت با دو فروند هواپیما بود و شرکت تونست تا سال ۱۳۷۹ تعداد ۷ فروند هواپیما در اختیار بگیره.

رزرو هتل در تهران

همه کسایی که با این شرکت سفر کردن می‌دونن که حداکثر بار مجاز ۲۰ کیلوگرمه و مسافرینی که بیشتر از این میزان بار داشته باشن باید هزینه اضافه بار پرداخت کنن.

بار مجاز در پروازهای بین‌المللی قشم ایر یه مقدار متفاوته. میزان بار مجاز در کلاس‌های اقتصادی و تجاری بین‌المللی قشم‌ایر، به ترتیب ۳۰ و ۴۰ کیلوگرمه. میزان بار مجاز کودک معادل میزان بار بزرگسال و میزان بار نوزاد معادل ۱۰ کیلوگرمه. بار همراه مسافر در کابین هواپیما شامل کیف دستی غیرحجیم به وزن حداکثر ۵ کیلوگرمه. هزنیه اضافه‌بار با توجه به مقصد و نوع پروازتون متفاوته. پس قبلش با دفتر هواپیمایی حتما تماس بگیرید.

سفربازی _ ایرلاین آتا

ایرلاین آتا

هزینه اضافه‌بار ایرلاین آتا

بیشتر هواپیماهای شرکت هواپیمایی آتا به جز چندی از هواپیماهای این شرکت همگی دارای پروازهای اکونومی کلاس هستن. از بین این هواپیماها تنها هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ دارای دو کلاس بیزینس و اکونومی با همن. پروازهای اکونومی شامل خدمات پذیرایی مناسب در حین سفر هستن و صندلی‌های مناسبی هم دارن. پروازهای کلاس بیزینسی هم از امکانات و راحتی بیشتری طبیعتا در برابر کلاس پروازی اکونومی برخوردار هستن.

بار مجاز متناسب با نوع پرواز شما (داخلی و خارجی)، کلاس پروازی ( فرست کلاس، بیزینس و..) و همچنین سن افراد ( بزرگسال و کودک) متفاوته که در جدول زیر به تفکیک قابل مشاهده هستن.

                          بازه سنی مسافر میزان بار مجاز به کیلوگرم
بزرگسال با صندلی ۲۰ کیلوگرم
نوزاد و کوئک بدون صندلی ۱۰ کیلوگرم

اگه پروازتون خارجی باشه تا ۲۵ کیلوگرم هم می‌تونید بار ببرید. راستی اینم بگم که ۶ کیلوگرم هم می‌تونید بار با خودتون به داخل کابین ببرید.

هزینه اضافه‌بار این خط هوایی هم به ازای هر کیلوگرم اضافی یک درصد مبلغ بلیطتتونه.

سفربازی _ هواپیمایی KLM

هواپیمایی KLM

هزینه اضافه‌بار شرکت هواپیمایی KLM

هواپیمایی KLM  که بیشترین پروازهای بدون بار و ارزون بین آسیا اروپا و آمریکا رو انجام می‌دهد روز ۷ اکتبر سال ۱۹۱۹ میلادی تأسیس شد. این موضوع هواپیمایی KLM رو به قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی جهان که هنوز تحت نام اولیه خودش فعالیت می‌کنه تبدیل کرده. اولین پرواز هواپیمایی KLM در روز ۱۷ مه سال ۱۹۲۰ و در مسیر لندن به آمستردام بود. تنها مسافرای این پرواز دو خبرنگار انگلیسی و تعدادی روزنامه‌نگار بودن. این پرواز با یک فروند هواپیمای ایر کو دهاویلند DH۱۶ با شناسه EALU انجام شد. جری شاو خلبانی این پرواز رو به عهده داشت. با این حال پروازهای منظم شرکت از سال ۱۹۲۱ شروع شد. در اون زمان هواپیمایی KLM پروازهای مختلفی رو از آمستردام به مقصد شهرهایی چون روتردام، بروکسل، پاریس، لندن، برمن، کپنهاک و مالمو با هواپیماهای فوکر F۲&۳ انجام می‌داد.

حداکثر بار مجاز در این شرکت هواپیمایی در کلاس اقتصادی معادل ۲۳ کیلوگرمه و در کلاس تجاری این حداکثر به دو چمدان که باید در مجموع ۳۲ کیلوگرم باشن، می‌رسه. مسافران در فرست کلاس می‌تونن ۳ چمدان با حداکثر وزن ۳۲ کیلوگرم به همراه داشته باشن.

سفربازی _ هواپیمایی امارات متحده عربی

هواپیمایی امارات متحده عربی

هزینه اضافه‌بار شرکت هواپیمایی امارات متحده عربی

اگر شرکت هواپیمایی امارات متحده عربی رو برای پروازهای خارجی خودتون انتخاب می‌کنید باید در مورد حداکثر بار مجازش آگاه باشید. شرکت هواپیمایی امارات متحده عربی محدودیتی از لحاظ تعداد چمدان نداره فقط اعلام کرده که در کلاس اکونومی بستگی به درجه اون حداکثر بار مجاز از ۲۵ الی ۳۰ کیلوگرمه. این حداکثر در بیزینس کلاس به ۴۰ کیلوگرم و در فرست کلاس به ۵۰ کیلوگرم می‌رسه.

در نهایت اینکه

می‌بینید با زیاد شدن وزن اضافه بار، مجبور به پرداخت مبلغ قابل توجهی به عنوان هزینه اضافه بار بابت قیمت هر کیلو اضافه بار در فرودگاه هستید. به این ترتیب به نظر می‌رسه خوبه زمان بستن چمدون یه مقدار از موارد غیرضروری کم کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای