۰

آبشارهای سیاسرت و ازارک رامسر

آبشارهای سیاسرت و ازارک رامسر
بازدید 266

سلام به دوستان خوش سفر عاشق طبیعت. حالتون چطوره ؟

آبشار ها و رودخانه ها از جاهای دیدنی ای هستن که همیشه افراد خوش ذوق رو به سمت خودشون کشوندن. در رامسر هم به دلیل وجود آب و هوا و مقدار زیاد بارش همیشه شاهد آبشارهای زیبا هستیم.

امروز آبشارهای زیبایی از بهترین جاهای دیدنی رامسر بهتون معرفی می کنم که از دیدنشون پشیمون نمی شید. همراه من باشید …

آبشار سیاسرت رامسر

این آبشار زیبا در شهر رامسر قرار گرفته. علاوه بر اینکه خودش جذابه در اطرافش هم مناظر زیبا و خارق العاده ای وجود داره که انگشت به دهنتون می کنه دوستان من. برای خیلی ها اومدن به این آبشار یک بهونست که بزنن به دل طبیعت زیبا و خوشگل.

این آبشار که به نام سیاسورت هم معروفه در جنوب شهرستان رامسر قرار گرفته. با شهر ۳۵ کیلومتری داره.

آبشار سیاسرت رامسر

آبشار سیاسرت از رودخانه پر آب چالک تغذیه میشه. این رودخانه پر آب و زیبا ۴۰ کیلومتر طولشه و در دامنه های شرق سمالوس شکل می گیره. در مسیر طولانیش در دره ها و کوه ها با رودخانه ارمو، لاک تراشان و جالیسان یکی میشه. در نهایت بعد از طی این مسیر به دریای خزر ملحق میشه.

دسترسی به آبشار سیاسرت

از مزیت های آبشار سیاسرت نزدیکی خوبش به جاده هست. جاده ای که این آبشار بهش نزدیکه جاده ای هست که به منطقه زیبا و ییلاقی جنت رودبار میره. در واقع جنت رودبار خودش هم منطقه ای زیبا و گردشگریه که شما با اومدن به اینجا یک تیر و چند نشون خواهید زد. پس بهتره به همشون سر بزنی.

در واقع میشه دقیق تر اینجوری گفت که آبشار سیاسرت ۳۰۰ متر پایین تر از جاده ای که گفتیم قرار داره. با رطوبت خوب و شرایطی که در این منطقه فراهم شده شاهد طبیعتی هستیم که سر سبز و زیباست، حتما اومدن به این نقطه رو از دست ندید.

جاذبه‌های نزدیک به آبشار سیاسرت

در منطقه جنت رودبار آبشار های دیگه ای هم میشه دید. منطقه ای زیباست که شرایط خوبی برای تشکیل آبشار وجود داره. از آبشار های دیگه جنت رودبار میشه به آبشار حسنیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان اشاره کرد. شما به راحتی می تونی با کمی وقت گذاشتن به همه این آبشار ها هم سر بزنی.

مزیت دیگه این آبشار دسترسی راحت اون به دشت زیبای لپاسر هست، این دشت و محل زیبا منظره و چشم اندازی فوق العاده داره. دشتی با گل های رنگی و زمین های سر سبز همراه با آبگیر های فراوون خیلی رویایی و قشنگه

دشت لپاسر رامسر

دسترسی راحت اون می تونه شما رو به زودی به این آبشار زیبا برسونه و شما راحت می تونید برنامه ریزی داشته باشید تا به این مسیر ادامه بدید و به بقیه آبشار ها و نقاط دیدنی این منطقه سر بزنید. بهتره که تا اینجا اومدی از دیدن جاهای دیگه هم بی نصیب نمونی رفیق.

دوستان فقط یادتون باشه در این سفرها حتما جعبه کمک های اولیه و لوازم ضروری همراهتون باشه. چون در طبیعت اتفاقات پیش بینی نشده وجود داره که آماتور و حرفه ای نمی شناسه. در این مکان میشه با جمع دوستان کمپ هایی رو زد و از اقامت در این نقطه زیبا لذت برد. واقعا شبهای به یاد موندنی ای میشه.

ازارک کجاست؟

ازارک در ابتدا یک رودخانه زیباست که در منطقه سنگ پشته رامسر قرار گرفته. حاصل آب جاری شده در ارتفاعات این منطقست. بارش های مناسب و شیب ارتفاعات به گونه ای شده که آب ها رو در قالب یک رودخانه به این مسیر هدایت می کنه و کلی هم زیبایی در مسیر عبورش خلق کرده.

در محلی از مسیر این رودخانه به دلیل اختلاف ارتفاع و شکل عبور آبشاری تشکیل شده که به همین نام شناخته میشه، آبشار ازارک.

آبشار ازارک رامسر

تبادل هوا در طبیعت این منطقه و وجود آب پراکنده شده این آبشار از اینجا جای خوش آب و هوایی ساخته که واقعا لذت تنفس کردن رو بهت می چشونه. این رودخانه و آب آبشار در ادامه مسیرش با شیبی که داره در آخر به دریای خزر می ریزه.

آبشار ازارک رامسر

مکان این آبشار و محلی که در اون شکل گرفته به دلیل حالتی کوهستانی آب و هوایی سرد داره که نسبت به خیلی از جاهای دیگه رامسر سرد تره.

کوه های اطراف اینجا برف گیر هست و آب شدن این بارش ها باعث میشه رودخانه ها و آبشار های زیادی در اینجا به وجود بیاد. به همین دلیله که غیر از این آبشار شاهد آبشار های دیگه ای هم در اینجا هستیم. فقط کافیه اراده کنی و بزنی به دل طبیعت، اینجاست که هر لحظه زیبایی جدیدی جلوت سبز میشه دوست من.

منطقه آبشار ازارک از محل های مورد علاقه طبیعت گردا هم هست. در اینجا میشه با عبور از پستی و بلندی ها خودتو به چالش بکشی و تجربیات جدیدی رو به خاطراتت اضافه کنی. اگه هم امکانات مناسبی داشته باشی و مجهز باشی برای کمپ و اقامت جای دنجیه و ارزششو داره که امتحانش کنی.

رودخانه ازارک رامسر

اگه قصد اجاره ویلا در رامسر یا هتل و یا هر اقامتگاه دیگه ای رو دارین میتونید روی تیم سفر بازی حساب ویژه ای باز کنید. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین جا رو برای اقامت انتخاب کنی و از سفرت لذت ببری دوست من.

با سفر بازی همیشه خیالت راحت راحته …

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *