امروزه یکی از موضوعات داغ فضای مجازی، تولید و گوش دادن به پادکست هاست. در حال حاضر نیاز به هیچ تخصص یا تجهیزات خاصی برای تولید پادکست دارید. تنها لازم است تا ایده و موضوع جذابی برای صحبت کردن داشته باشید و یک موسیقی جذاب را چاشنی آن کنید و مخاطبان زیادی را برای خود پیدا کنید. همانطور که می­دانید سفر و موضوعات مرتبط با آن همواره از موضوعات جذاب برای افراد بوده است و بدین جهت بسیاری از افراد در حال حاضر اقدام به تولید محتوای صوتی و تصویری درباره سفر و اماکن دیدنی مناطق مختلف می کنند. حتی اگر شما نیز به سفر علاقه مندید یا سفر های زیادی به نقاط مختلف داشته اید، می توانید اقدام به تولید پادکست نمایید و اگر تنها دوست دارید اطلاعات کسب نمایید، می توانید به این پادکست های تولید شده گوش فرا دهید.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی پادکست های سفر بپردازیم و بهترین این این حوزه را به شما پیشنهاد دهیم. اگر شما نیز علاقه مندید تا در این رابطه اطلاعاتی را کسب نمایید، تا پایان با ما همراه باشید.

بررسی پادکست های مشهور فارسی در حوزه سفر

امروزه در عصر دیجیتال می­توان گفت که به نوعی پادکست­ ها  جای رادیو را گرفته اند و اخبار و موضوعات جدید در همه حوزه ها را می­توانید از این طریق پیگیری نمایید. در فضای کنونی و پس از کرونا، اگر دوست دارید با ترند های جدید در مورد گردشگری و سفر آشنا شوید، می توانید پادکست های سفر در یوتیوب، توییتر و… را دنبال کنید. در این مقاله ما بهترین پادکست های سفر به زبان فارسی را گلچین کرده ایم و شما می توانید با گوش کردن به آنها، هنگامی که در خودرو و یا در حال پیاده روی هستید، از پادکست و دریافت اطلاعات جدید لذت ببرید. بعضی از این پادکست ها، موضوعات مختلف گردشگری را به همراه داستان توریست ها، تجربه های شخصی و… بیان می کنند که باعث جذاب تر شدن پادکست ها می شود.

 • کشورگرافی

  سفربازی - پادکست کشورگرافی

  پادکست کشورگرافی

شاید بتوان این پادکست سفر را پادکست علمی-فرهنگی دانست زیرا در تهیه آن کارشناسان معماری، تاریخ، عمران، روانشناسی و… دخیل بوده اند. فضایی طنز همراه با موسیقی جذاب و محتوای درجه یک باعث شده است تا بتوانیم با شنیدن این پادکست­های نیم ساعته فی الواقع حال و هوای خوب و مثبت سفر را حس کنیم. { با گوش سفر کنید}، شعر کشورگرافی است که انصافا توانسته اند به خوبی آن را محقق سازند و لحاظت جذابی را برای ما رقم بزنند. پیشنهاد می­شود تا این پادکست فارسی را از دست ندهید.

پادکست کشورگرافی

 • رادیو کوله پشتی

  سفربازی - پادکست کوله پشتی

  پادکست کوله پشتی

یکی از مشهور ترین و برترین پادکست های فارسی با موضوع گردشگری و سفر، رادیو کوله پشتی است. جناب مهدی پارسا به عنوان یک ایران گرد و جهان گرد با کوله بازی تجربه از سفر های متعدد به نقاط مختلف دنیا، راوی این پادکست است.همراهی دوستان و همسر آقای پارسا در بعضی از پادکست ها نیز بر جذابیت این قسمت ها افزوده اما به طور کلی، ایشان به تنهایی پادکست را پیش می­برند. آقای پارسا با همین لحن خودمانی و بدون سانسور تمام اتفاقات سفرهای خود روایت می کنند. ضمنا تمامی مشکلات و مواردی که ممکن است یک جهانگرد و یا ایران گرد با آن مواجه شود را نیز مورد بررسی قرار می دهند. اگر قصد دارید به زودی به نقطه ای از جهان سفر کنید، می توانید با رادیو کوله پشتی اطلاعات مفیدی را درباره آن منطقه به دست آورید.

تا به حال ۲۷ قسمت از پادکست کوله پشتی که شامل سفرنامه به کشور های مختلفی از جمله سریلانکا، آذربایجان، گرجستان، تایلند، فرانسه، اسپانیا، کرواسی، کامبوج و… می شود،  در دسترس شما عزیزان قرار دارد. در هر قسمت از پادکست­های رادیو کوله­پشتی، می­توانید اطلاعات جالب توجهی از  فرهنگ­های مختلف، نقاط مختلف جهان و… به دست آورید و حال و هوای سفر به این نقاط را درک کنید.

پادکست کوله پشتی

 • رادیو جولون:

  سفربازی - رادیو جولون

  رادیو جولون

پادکست بعدی که قصد داریم آن را به شما عزیزان معرفی نماییم، رادیو جولون است. ارتباط با مختصات اجتماعی و فرهنگی، این پادکست سفر به زبان فارسی در مورد سفر را به پدیده­ای جذاب و شنیدنی تبدیل کرده است. البته این پادکست به نسبیت سایرین کمی متفاوت است و به سبک گفت­و گو اداره می­شود. از نقاط مثبت این پادکست می توان به گویندگی و تدوین حرفه ای، لحن صمیمی و متن قوی و … اشاره کرد. تنوع مناطق سفر نیز بسیار مناسب و شهرها و کشورهای مختلفی از جمله کرمان، کرمانشاه، هندوستان، خوزستان، ییلاقات شمال، قفقاز، هرمز، هنگام، اروپا و… در این پادکست مورد بررسی قرار گرفته اند. ضمنا پادکست های در مورد سفرتراپی و سفر در کرونا نیز از رادیو جولون در دسترس است که در نوع خود جالب توجه است. در کل می­توان به به خانم کیمیا و آقای سالار، برای ساخت چنین پادکستی، نمره قبولی داد.

رادیو جولون

 • رادیو دال

  سفربازی - پادکست دال

پادکست رادیو دال، در موردی سفری طولانی است، شاید سفری به درازای یک عمر، مهاجرت! موضوع پادکست رادیو دال با بقیه پادکست هایی که معرفی کردیم متفاوت است و به شما کمک می کند تا با شناخت کشور های دیگر ، اطلاعاتی مفیدی را به دست آورید و بتوانید بهترین کشور را برای مهاجرت کنید. از نظر کیفیت، این پادکست از بهترین پادکست های فارسی به حساب می آید و می تواند نظر مثبت شما را جلب نماید. اگر دوست دارید شرایط مهاجرت و زندگی در سایر کشورها را بدانید، این پادکست را پیگیری کنید.

رادیو دال

جمع بندی

گوش کردن به پادکست همواره مفید است و پادکست های سفر نیز از بهترین پادکست های فارسی هستند. پس گوش کردن به این پادکست ها را از دست ندهید. امیدواریم که همواره در شادی، سفر و خوشنودی باشید. نظرتون رو در مورد هر کدوم از این پادکست های برامون بنویسید و حتی اگر پادکست های دیگه میشناسید معرفی کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای