۰

تهران باید بهشت گردشگری ایران شود

بازدید

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تهران ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری و آثار فرهنگی و تاریخی دارد و این شهر می‌تواند و باید قطب گردشگری کشور شود.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایلنا، عزت‌الله ضرغامی در جلسه شورای شهر تهران ضمن ارائه گزارش در مورد سیاست‌های گردشگری کشور بر ضرورت تمرکز شورا در این حوزه و انجام اقدامات متعدد برای رونق گردشگری تهران تاکید کرد.

او افزود: شهروندان تهرانی باید از مزیت‌های نسبی گردشگری خود نهایت استفاده و لذت را ببرند. گردشگری آسان و ارزان‌قیمت در شهر تهران کاملا در دسترس است.

او با بیان اینکه تهران می‌تواند و باید قطب گردشگری کشور باشد، توضیح داد: البته امسال خوشبختانه رشد جهشی داشتیم و ۸۰ درصد مراکز اقامتی ما در نوروز در تهران پر شد که نشان‌دهنده رونق و توسعه گردشگری در پایتخت است. باید زیرساخت‌ها را تقویت کنیم و در حوزه‌های مختلف از جمله صدور پروانه باید همکاری‌های ما بیشتر شود.

ربیع‌الاول است اما المان‌های شهری محرمی است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ظرفیت‌های بالای تهران در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری اشاره و اضافه کرد: اجازه بدهید اینجا درد دل کنم و به‌عنوان مثال بگویم که با وجود این ظرفیت‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی و نصب تابلوهایی که اماکن فرهنگی، تاریخی و گردشگری را معرفی کند، ضعف داریم. به‌عنوان مثال اکنون نزدیک دو ماه است که به مناسبت ماه محرم و صفر شاهد نصب المان‌هایی مرتبط با این ایام ‌هستیم که در جای خود ارزشمند و قابل احترام است در حالی که اکنون ماه ربیع‌الاول است و ما به اعیاد این ماه نزدیک می‌شویم. المان‌های ماه محرم و صفر باید با المان‌های ماه جدید جایگزین شود. مردم به نشاط نیز نیاز دارند.

جای خالی اتوبوس‌ گردشگری و تقویت نشاط

این مقام مسئول افزود: در تهران اماکن تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و مسیرهای تفریحی و گردشگری است. اما آیا مردمی که در سطح شهر تردد می‌کنند عکس‌ها و تصاویری از این آثار را می‌بینند؟ بنابراین در حوزه تبلیغات من درخواست همکاری بیشتری دارم.

به گفته ضرغامی، در حوزه حمل‌ونقل نیز در بسیاری از شهرهای دنیا اتوبوس‌های مخصوصی با رنگ زیبا به‌عنوان اتوبوس گردشگری فعالیت دارد. جای این اتوبوس‌ها در تهران خالی است. این اتوبوس‌ها اگر در تهران راه‌اندازی شود می‌تواند نشاط و شادابی را در سطح شهر تقویت کند.

حساب ویژه‌ای روی گردشگری باز کنید

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع گردشگری شهری اشاره کرد و افزود: گردشگری شهری یکی از شئون گردشگری ما است. در گردشگری شهری چون هزینه‌هایی مثل اقامت و جابه‌جایی حذف می‌شود، می‌تواند مورد استقبال علاقه‌مندان به سفر و گردشگری قرارگیرد. شرایط نباید به این صورت باشد که وقتی تهران چند روز تعطیل می‌شود همه به فکر این باشند که از تهران خارج شوند.

ضرغامی خطاب به رئیس و اعضای شورای شهر تهران گفت: درخواست من این است که حساب ویژه‌ای روی گردشگری باز کنید و از من و وزارتخانه در این حوزه مطالبه کنید. همه باید از این فرصت همدلی استفاده کنیم و حداقل در حوزه گردشگری با استفاده از ظرفیت همدلی و هماهنگی، تهران را به بهشت گردشگری ایران تبدیل کنیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *