تنگ دار نوشهر

محیط زیبایی رو در تنگ دار شاهد خواهید بود. رودی که از میان تنگه و شکاف کوه در جریان است. تنگ دار با نام دره کرکرود هم شناخته میشه. این محل در نزدیکی روستای کوشکسرا که از توابع نوشهره به حساب میاد. مسیری مناسب برای رودخانه نوردی به حساب میاد که طرفداران زیادی در بین طبیعت گردا داره. تجربه رودخانه نوردی در تابستون خیلی عالی و دلچسبه.

کرکرود رودخانه ای دائمی هست که از ارتفاعات و کوه های این منطقه سرازیر میشه. پس از عبور از این محل و روستای کوشکسرا به دریای خزر ملحق میشه. مسیری که شما طی میکنید حدود یک و نیم کیلومتره که در زمان تقریبی یک ساعت و نیم طی میشه. پس آماده این طبیعت گردی خاص و جذاب باشید. البته حتما وسایل و پوشش مناسب داشته باشید دوستان من.

تنگه دار نوشهر

این نکته هم مد نظرتون باشه که عمق این رودخانه متفاوته و در ابتدای مسیر تا زانو های شماست. ولی در قسمت های جلویی که پیش برید گاها ارتفاع آب تا سینه شما هم خواهد رسید. واقعا هیجان انگیزه. به همین خاطر بهتره که جمعی حرکت کنید یا از طناب هم استفاده کنید تا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید. این مسیر آبی بنا بر فصلی که توش قرار داره عمق های متفاوتی داره و در تابستون ها کمترین عمق رو ازش شاهد هستیم.

یک نکته و مورد جذاب که در این مسیر وجود داره و اون اینه که در مسیرتون حوضچه هایی استخر مانند شکل گرفته که عمق مناسبی برای هیجان بیشتر و شیرجه زدن در اون فراهم شده، لذت شیرجه درون این رودخانه از روی صخره ها حتما چیزیه که فراموش نخواهید کرد دوستان اهل هیجان من …

طبیعت تنگه دار

در اینجا صخره های بلند و با ابهتی وجود داره که گیاهان روی سطح اون و یا آویخته شده به زیبایی های این مسیر اضافه می کنه. شاخه های خم شده درختان اطراف بر پهنه این مسیر براتون سایه بونی طبیعی به وجود میاره. این سایه هم صحنه ی زیباست هم شما رو از آفتاب در تابستونا مصون می کنه. در بعضی از قسمت های مسیر و یا در اواسط مسیر هم کوه ها بهم نزدیک میشه و صحنه های زیباتری رو به وجود میارن.

طبیعت تنگه دار نوشهر

البته در مسیرتون موجودات بی آزاری هم دیده میشن که ساکنان این رودخانه و اطراف اون هستن که احتمالا اونا رو تو مسیرتون خواهید دید. اصلا ترسی نداره با شما کاری ندارن. موجوداتی مثل مارمولک، خرچنگ، مار آبی، قورباغه و… از ساکنین این مسیر هستن که باهاشون مواجه خواهید شد.

بهترین زمان رفتن به تنگ دار

درسته که در فصل تابستون این رودخانه عمق کمتری داره ولی توصیه میشه در این فصل به اینجا بیاید چون عمق مناسبی برای تردد داره. همچنین در فصل های دیگه که بارش بیشتره ممکنه این رودخانه طغیان و پیش روی داشته باشه که میتونه کمی خطرناک باشه.. پس همیشه از شرایط جوی و بارشی مطمئن باشید تا به مشکلی بر نخورید دوستان من.

بهترین زمان برای رفتن به تنگ دار

نکاتی که در سفر به تنگ دار باید به اونها توجه کرد

از اونجایی که شما در مسیری آبی حرکت می کنید حتما لباس اضافه همراه داشته باشید. مسیر شما مسیری هموار و راحت نخواهد بود، پس کفشی مناسب به پا داشته باشید. ترجیحا شنا بلد باشید یا از جلیقه های نجات که به تن می کنید بهره ببرید.

مراقب وسایلی که به آب حساس هستن باشید تا آسیب نبینه. مواد غذایی شیرین و خوراکی های کم حجم و مقوی به همراه داشته باشید. این مواد غذایی میتونه کمک کنه تجدید قوا کنید چون مسیری عادی نیست و از شما انرژی خواهد برد.

چگونه به تنگ دار برویم؟

برای رسیدن به تنگه دار شما باید اول از همه خودتون رو به نوشهر برسونید. بعد به سمت روستای کوشکسرا برید و در اینجا وسایل نقلیه خودتون رو در پارکینگ قرار بدید. حالا وقتشه خودتون رو برای پیاده روی آماده کنید. خوش بگذره …

اقامت در تنگ دار نوشهر

در منطقه تنگه دار اقامتگاه خاصی وجود نداره. می تونید مثل خیلی موارد از خانه های روستایی برای اقامتتون استفاده کنید. اگر قصد دارید در مکان های دیگه مثل هتل، سوئیت، ویلا و … استفاده کنید باید خودتون رو به نوشهر برسونید و در جایی مناسب ساکن بشید.

اقامت در تنگ دار نوشهر

برای اجاره ویلا، اجاره سوئیت، اجاره خانه و… در شمال کشور میتونید روی کمک سفر بازی حساب ویژه ای باز کنید. سفر بازی به شما کمک می کنه که به راحتی اقدام به رزرو سوئیت، هتل، اقامتگاه ها و رزرو ویلا در نوشهر و بقیه شهر ها در ایران اقدام کنید و سفری خوب و خوش رو به خانواده خودتون هدیه کنید.

سایت سفر بازی جایی برای انتخاب های هوشمندانه شماست. با سفر بازی بیشتر به شما خوش می گذره دوست من

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای