جزیره‌ی قشم یکی از جزایر جنوبی ایرانه که بخاطر جاذبه‌های متعدد و متنوعی که داره در لیست سفر گردشگران از جایگاه خاصی برخورداره. یکی از مناظر طبیعی و شگفت‌انگیز این جزیره، دره‌ی ستارگانه که در نزدیکی روستای برکه خلف در شرق جزیره‌ی قشم قرار گرفته. این مکان دیدنی جز پدیده‌های بینظیر زمین‌شناسی به حساب میاد و قدمتی دو میلیون ساله داره.

این جاذبه‌ی حیرت‌انگیز تشکیل شده از مخروط‌هایی نوک تیز و ستون‌هایی عظیم‌الجثه که توسط دیواره‌هایی بلند محاصره شدن‌. این پدیده‌ براثر فرسایش ناشی از رگبارهای فصلی و تندبادها بوجود اومده. دره ستارگان بعنوان بخشی از ژئوپارک قشم در یونسکو به ثبت رسیده و تنها ژئوپارک خاورمیانه به حساب میاد.

این شاهکار طبیعت در شب‌های مهتابی مناظری چشم‌نواز از آسمون رو به نمایش میذاره بطوری که احساس میکنی همه‌ی ستاره‌ها در این دره تحصن کردن! البته ناگفته نمونه که صداهایی عجیب و غریب از این محل به گوش میرسه که بومیان منطقه معتقدن اجنه و ارواح هستن که در بین صخره‌ها جا خوش کردن ولی خب با بررسی‌هایی که انجام شده این صداهای خوفناک بخاطر پیچیدن باد درلابه‌لای صخره‌ها به گوش میرسه و هیچ جای نگرانی ای نیست!

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای