۰

روستای سیاه بیشه چالوس

سفربازی - روستای سیاه بیشه چالوس
بازدید
 • سلام به دوستان سفر باز گل

  سلام به دوستای عاشق هر چی زیبایی…

  با هم همراهتون هستیم، با معرفی یکی از مناطق زیبای شمال کشورمون که در مسیر رسیدن به شهر چالوس قرار داره.

  روستای سیاه بیشه چالوس

  کلاردشت دشتی زیباست که بر فراز کوهستان جا خوش کرده و سیاه بیشه هم در آغوشش گرفته.

  این دشت هوای مرطوبی داره. خیلی وقتا ابر و مه غلیظ و همیشگی، این منطقه رو در بر گرفته که گاها هم ابر‌های سیاهی مهمون این مکان هستن و شاید به همین علته که این منطقه به دلیل ابری بودن همیشه شبیه سیاهی و تاریکی دیده میشه و به سیاه بیشه معروف شده. در همه فصول می‌تونی این ابر‌های زیبا و رویایی رو روی این منطقه ببینی.

  این روستا اهالی خوب و خونگرمی داره و از توابع مرزن آباد هم به حساب میاد. این جا منطقه‌ای شکار ممنوعه.

  سفربازی - روستای سیاه بیشه چالوس

  روستای سیاه بیشه چالوس

  جاذبه‌های دیدنی سیاه بیشه

  جنگل‎‌های هیرکانی

  جنگل‌های هیرکانی از جمهوری آذربایجان شروع میشه تا نوار شمالی ایران هم ادامه داره. این جنگل‌ها عمری طولانی هم دارن به همین علت بهشون فسیل زنده گفته میشه. پارک ملی گلستان، جنگل الیمستان، جنگل ابر شاهرود، جنگل‌های ارسباران، ناهار خوران گرگان و… از جنگل‌های هیرکانی هستن و سیاه بیشه هم در این محدوده و در دامان جنگل‌های هیرکانی قرار گرفته که بیشتر اون رو خاص کرده.

  سفربازی - جنگل‎‌های هیرکانی

  جنگل‎‌های هیرکانی

  منطقه حفاظت شده چهارباغ

  در سیاه بیشه منطقه‌ای ارزشمند قرار داره که حفاظت شده هست و بسیار مورد توجه قرار گرفته. چهار باغ در سیاه بیشه جاده کندوان و در ۹۰ کیلومتری جاده چالوس قرار گرفته. آب و هوایی نیمه مرطوب داره. جنگل و دره‌های عمیق، مراتع، گونه‌های جانوری و گیاهی، رودخانه‌های چالوس، مکارود و انگوران چای از مناطق زیبای چهار باغ در سیاه بیشه هستن. از سال ۱۳۸۰ این منطقه حفاظت شده اعلام شد.

  در سیاه بیشه و امتداد مسیر چالوس و ۱۰ کیلومتری شمال تونل کندوان شاهد ساخته شدن نیروگاه و نیز سد سیاه بیشه هستیم.

  در ساعات مصرف بالای برق این نیروگاه فعالیت خودشو شروع می‌کنه و کمک به شبکه برق سراسری به حساب میاد.

  سفربازی - منطقه حفاظت شده چهارباغ

  منطقه حفاظت شده چهارباغ

  دره کمجل سیاه بیشه

  گردنه هزارچم جاده خاصیه که پره از پیچ و خم که بعضی از این پیچ‌ها تا ۳۶۰ درجه هم میرسه. بعد از عبور از سیاه بیشه میتونید این گردنه رو ببینید.

  در این جاده زیبا و رویایی قشنگی‌های خاصی پیش روتون قرار میگیره که با خیلی جاها متفاوته. از جاهای شلوغ و پر ترافیک مرزن آباده که گردنه هزار چم رو به کجور متصل می‌کنه. امکانات رفاهی و تفریحی هم در این مسیر هست که می‌تونید ازش استفاده کنید.

  رستوران‌های پرشین، آقاجون ، چهار فصل، هزار چم و صخره از رستوران‌های معروفی هستن که می‌تونید در این مسیر ببینید.

   

  سفربازی - گردنه هزارچم سیاه بیشه

  روستا و آبشار هیرجان

  بعد از ۸ کیلومتر از سیاه بیشه روستای زیبای هریجان رو میتونید ببینید. یکی از زیبا‌ ترین آبشار‌های البرز رو در خودش جا داده. این آبشار زیبا پس از جاری شدن به چندین آبشار تبدیل میشه و محل زیبایی رو برای گردشگران فراهم کرده است.

  دره اندرسم سیاه بیشه

  در جاده چالوس قبل از اینکه از تونل کندوان عبور کنید در سمت چپ شما زیر گذری هست که با عبور از اون ساختمان مخروبه‌ای هست که تا اینجا میشه با اتومبیل رفت، بعد از توقف باید آماده یک پیاده روی ۵ ساعته باشید.

  تنگه اندرسم یا دره اندرس یه زمانی زیستگاه خرس‌های قهوه‌ای بود که در این مناطق زندگی میکردن. اندرس هم به معنای دره خرس هست و دلیل نام گذاری این دره به این نام همین است.

  سفربازی - دره اندرسم سیاه بیشه

  دره اندرسم سیاه بیشه

  در این دره زیبا می‌تونید انواع پوشش گیاهی توسکا، راش، بلوط، شمشاد، تمشک، آلو و توت رو ببینید. حالا اگه خوش شانس باشید انواعی از خوشمزه‌های اون رو در محل مزه کنید.

  ارتفاعات سر نقره

  قله نقره سر و ارتفاعات سر قله جاییه که برای عاشقای کوه نوردی و طبیعت گردی جایی عالی به حساب میاد. برای رفتن به سیاه بیشه و این ارتفاعات میشه از جاده چالوس و کندوان و هم از جاده هراز و آمل بهشون دسترسی پیدا کرد.

  در زمان صعود به این ارتفاعات شاهد مناظر بسیار زیبا و خاصی هستیم که بهتره حتما بهش سری بزنید.

  سفربازی - ارتفاعات سر نقره

  ارتفاعات سر نقره

  برای دسترسی و اقامت در چالوس نیاز به ویلا و مکان‌هایی هست که از راحتیش مطمئن باشی.

  تیم سفر بازی مشکل رزرو ویلا در چالوس و اجاره انواع اقامتگاه رو براتون حل کرده و با بهترین حالت ممکن بهترین‌ها رو بهتون معرفی میکنه تا از سفرتون لذت ببرید و اقامت بی دردسری داشته باشید.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب‌ها:

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.