جاذبه‌های طبیعی شیراز باعث شده تا این استان یکی از زیباترین مقاصد گردشگری باشه. یکی از این جاذبه‌ها، آبشار رمقان هست که با نام آبشار کوهمره سرخی هم شناخته میشه. این آبشار رو در چند کیلومتری شیراز، در وسط رشته‌ کوه‌های زاگرس پیدا می‌کنی. اگه به دنبال اطلاعات کامل و دقیق درمورد این آبشار هستی، این مطلب دقیقا همون چیزی هست که به دنبالش می‌گردی.

معرفی آبشار کوهمره شیراز

آبشار کوهمره شیراز در منطقه‌ای از این استان قرار گرفته که سرشار از مناظر طبیعی چشم‌نوازه. درنتیجه، این آبشار تنها آبشار جاری در این اطراف نیست، بلکه دور و بر اون می‌تونی تعداد دیگه‌ای از رودخانه‌ها و آبشارها رو هم پیدا کنی. اما زیبایی رمقان باعث شده تا از بین جاذبه‌های دیگه، به‌خوبی به چشم بیاد. این آبشار در بین انبوهی از درختان بلوط و چنار جاریه، این درختان مناظر بسیار دل‌فریبی در اطراف اون ایجاد می‌کنن. در اطراف این آبشار می‌تونی شگفتی‌های زیادی از طبیعت رو مشاهده کنی.

Desktop Image Mobile Image
آبشار کوهمره شیراز - سفربازی

آبشار کوهمره شیراز

پس از ورود این چشمه از دل زمین، آب اون وارد روستا شده و از بلندی کوهستان زاگرس جاری میشه. ارتفاع این آبشار به ۶۰ متر می‌رسه. آب این آبشار پس از فرود اومدن به زمین، مسیر خودش رو به سمت رودخانه ادامه میده و با اون ادغام میشه.

چه دیدنی‌هایی در اطراف آبشار رمقان وجود داره؟

درمورد جاذبه‌های اطراف آبشار رمقان، باید بهت بگم که این آبشار در دل جنگل قرار گرفته. پس بهترین جاذبه‌ای که می‌تونی در این اطراف داشته باشی، گشت و گذار در میان انبوهی از درختان بلوطه. می‌تونی به تماشای درختانی که اطراف این آبشار رو احاطه کردن بشینی. علاوه‌بر اون، این مکان آبشارها و رودخانه‌های متعددی داره که جون میدن واسه تفریح و پیک‌نیک!

نمایی از آبشار رمقان - سفربازی

نمایی از آبشار رمقان

زمانی‌که طبیعت‌گردیت تموم شد می‌تونی یک سری هم به نقش رجب بزنی. نقش رجب درواقع سنگ نگاره‌ای هست که به‌عنوان یادگاری از دوران ساسانیان، در استان فارس قرار گرفته. این مکان یک محوطه رو باز شبیه به غار هست که با نقش و نگارهای زیبا حجاری شده. اگه به مکان‌های تاریخی علاقه داری بازدید از این سنگ نگاره رو از دست نده.

رزرو هتل در شیراز

آبشار رمقان کجاست؟

آبشار رمقان رو در ۵۰ کیلومتری شهر شیراز پیدا می‌کنی. موقعیت جغرافیایی این آبشار در یک منطقه باستانی در جنوب استان فارس قرار داره. این منطقه به‌عنوان یکی از زیباترین مناطق شیراز محسوب میشه که مناظر زیبایی از طبیعت رو به نمایش میذاره. برای دسترسی به آبشار رمقان باید خودت رو به کوهمره سرخی شیراز برسونی، این منطقه در میان جنگل‌های ماله گاله و میان کتال در شیراز قرار گرفته.

آبشار رمقان شیراز - سفربازی

آبشار رمقان شیراز

بنابراین، برای دسترسی به آبشار کوهمره سرخی شیراز باید از این شهر به میزان ۵۰ کیلومتر به سمت جنوب غربی فاصله بگیری. جاده فرعی که این مسیر رو به کوهمره سرخی می‌رسونه، مسیر جاده شیراز به کازرونه. به محض اینکه وارد این مسیر شدی زیبایی این منطقه خیره‌ات می‌کنه. در این مسیر ابتدا در روستای رمقان قرار می‌گیری، اما برای رسیدن به آبشارش باید از این روستا بگذری تا به روستای کوهمره سرخی برسی. در بین جنگل‌های انبوه این منطقه آبشار رمقان رو پیدا می‌کنی. این یعنی این که برای رسیدن به این آبشار، باید مسیری رو به اندازه ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنی.

بازدید از آبشار کوهمره سرخی

کوهمره سرخی یکی از مناطق زیبای شیرازه که در اون آبشارها و رودخانه‌های متعددی واقع شدن. اما از بین اونها، آبشاری که با نام همین منطقه یا با نام آبشار رمقان شناخته میشه، با ارتفاعی بیش از ۶۰ متر یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی این منطقه محسوب میشه. با وجود اینکه بخشی از مسیر این آبشار به پیاده‌روی لازم داره، اما گردشگران زیادی برای بازدید از اون تمایل دارن. اگه سوالی درمورد آبشار رمقان داری حتما برای من بنویس. در غیر این صورت به من بگو نظرت درمورد آبشار کوهمره سرخی چیه؟ آیا دوست داری از این آبشار دیدن کنی؟

 

متا دیسکریپشن: آبشار رمقان یا آبشار کوهمره سرخی، یکی از دیدنی‌های منطقه کوهمره سرخی در شیرازه. این آبشار با ارتفاع ۶۰ متر از رشته کوه زاگرس به زمین جاری میشه. برای رسیدن به اون باید مسیری ۳۰ دقیقه‌ای رو پیاده طی کنی، در این مطلب جزئیات بیشتری از این آبشار آورده شده.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای