همان طور که از اسم این بازار‌ می‌توان حدس زد، بازار قدیم قشم قدیمی‌ترین بازار جزیره به شمار‌ می‌ره. سال تاسیس این بازار به ۱۲۹۰‌ می‌رسه و بیش از یک قرن از راه‌اندازی اون گذشته. بخش‌‌هایی از این بازار روبازه و برخی قسمت‌‌های اون مثل دالان‌‌های قدیم تو در تو و پیچ در پیچه و حسی نوستالژی به آدم القا‌ می‌کنه. با اینکه تغییرات زیادی از دوران قدیم در این بازار به وجود اومده اما حس سنتی بودنش رو به خوبی حفظ کرده. از دیگر ویژگی‌های مثبت بازار که اون رو از سایر مراکز خرید قشم متمایز می‌کنه، قیمت‌های مناسب و نزدیکی به مرکز شهر و اسکله شهید ذاکری است.

تاریخچه بازار قدیم قشم

بازار قدیم نه تنها مکانی برای خریدهای ارزان به شمار‌ می‌ره بلکه به عنوان بستری برای دیدن دیدن فرهنگ مردم بومی جزیره هم محسوب‌ می‌شه. ورودی‌‌های متعددی برای رفتن به این بازار وجود داره. در این بازار انواع پوشاک، کیف و کفش، بلورجات، لوازم لوکس، موبایل، زیورآلات، لوازم خانگی و دیگر کالاها را بیابید. بازار قدیمی قشم که نزدیک اسکله سنگی قرار داره یه بازار سنتی در جزیره است که هر چی بخواید در اون پیدا‌ می‌شه. در سال ۱۲۹۰ بازار قدیمی قشم رو تاسیس کردن و مغازه داران این بازار برندهای ریوال، آر تی سی رو هم‌ می‌فروشن.

 

 

بیشتر کسبه‌ای که توی این بازار در حال فعالیت هستند به صورت خرده فروشی کار می‌کنن اما اگه بگردین شاید بتونین چندتا عمده فروش هم توی این بازار پیدا کنین. ساعت کاری بازار قدیم قشم هم از ساعت ۸ و نیم صبح شروع می‌شه و تا ۱۱ شب ادامه داره. این بازار توی خیابون امام خمینی و نزدیک به میدان جهاد قرار گرفته.

بهترین هتل های قشم

اگه دوست دارین در سفر به قشم یک اقامتگاه مناسب در اختیار داشته باشید، می‌تونین به این هتل‌ها سر بزنین و اتاق مورد نظرتون رو رزرو کنین.

هتل دریتا قشم 

هتل آپارتمان پرشیا قشم

و هتل آلاله قشم 

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای