روستای سیاه بیشه چالوس

روستای سیاه بیشه چالوس

سلام به دوستان سفر باز گل

سلام به دوستای عاشق هر چی زیبایی...

باز هم همراهتون هستم با معرفی یکی از مناطق زیبای شمال کشورمون که در مسیر رسیدن به شهر چالوس قرار داره.

 

روستای سیاه بیشه چالوس

کلاردشت دشتی زیباست که بر فراز کوهستان جا خوش کرده و سیاه بیشه هم در آغوشش گرفته.

این دشت هوای مرطوبی داره و خیلی وقتا ابر و مه غلیظ و همیشگی، این منطقه رو در بر گرفته که گاها هم ابر های سیاهی مهمون این مکان هستن و شاید به همین علته که این منطقه به دلیل ابری بودن همیشه شبیه سیاهی و تاریکی دیده میشه و به سیاه بیشه معروف شده. در همه فصول می تونی این ابر های زیبا و رویایی رو روی این منطقه ببینی دوست من ...

این روستا اهالی خوب و خونگرمی داره و از توابع مرزن آباد هم به حساب میاد. این جا منطقه ای شکار ممنوعه که نباید چپ به موجودات زنده و شکار شدنیش نگاه کنی عزیز دل ...

 

سیاه بیشه چالوس

 

جاذبه های دیدنی سیاه بیشه

جنگل های هیرکانی

جنگل های هیرکانی از جمهوری آذربایجان شروع میشه تا نوار شمالی ایران هم ادامه داره و چون این جنگل ها عمری طولانی هم دارن بهشون فسیل زنده گفته میشه. پارک ملی گلستان، جنگل الیمستان، جنگل ابر شاهرود، جنگل های ارسباران، ناهار خوران گرگان و... از جنگل های هیرکانی هستن و سیاه بیشه هم در این محدوده و در دامان جنگل های هیرکانی قرار گرفته که بیشتر اون رو خاص کرده.

منطقه ای حفاظت شدست که ماشین داخل محیط جنگلش نمی شه و باید به پیاده روی هم برای لذت بردن فکر کنی.

 

جنگل های هیرکانی سیاه بیشه

 

منطقه حفاظت شده چهار باغ

در سیاه بیشه منطقه ای ارزشمند قرار داره که حفاظت شده هست و بسیار مورد توجه قرار گرفته. چهار باغ در سیاه بیشه جاده کندوان و در 90 کیلومتری جاده چالوس قرار گرفته. آب و هوایی نیمه مرطوب داره و جنگل و دره های عمیق، مراتع، گونه های جانوری و گیاهی، رودخانه های چالوس، مکارود و انگوران چای از مناطق زیبای چهار باغ در سیاه بیشه هستن. از سال 1380 این منطقه حفاظت شده اعلام شد.

در سیاه بیشه و امتداد مسیر چالوس و 10 کیلومتری شمال تونل کندوان شاهد ساخته شدن نیروگاه و نیز سد سیاه بیشه هستیم.

در ساعات مصرف بالای برق این نیروگاه فعالیت خودشو شروع می کنه و کمک به شبکه برق سراسری به حساب میاد.

 

منطقه حفاظت شده چهارباغ

 

دره کمجل سیاه بیشه

این دره در جاده چالوس قرار داره و پس از تونل کندوان و منطقه سیاه بیشه قبل از اینکه به ولی آباد برسید میتونید به دره کمجل برسید.

بهتره برای رفتن به این دره و دره نوردی، ماه های تیر و مرداد رو انتخاب کنی دوست من .... شاید لازم باشه که شب هم در این مکان اقامت کنی اگه قصد گذر از این دره رو داری. پس وسایل اقامت مناسب همراهت داشته باش دوست ورزشکار من ...

 

گردنه هزار چم سیاه بیشه

گردنه هزارچم جاده خاصیه که پره از پیچ و خم که بعضی از این پیچ ها تا 360 درجه هم میرسه که باید حسابی راننده ها حواسشون رو جمع کنن. بعد از عبور از سیاه بیشه میتونید این گردنه رو ببینید.

در این جاده زیبا و رویایی قشنگی های خاصی پیش روتون قرار میگیره که با خیلی جاها متفاوته. از جاهای شلوغ و پر ترافیک مرزن آباده که گردنه هزار چم رو به کجور متصل می کنه. امکانات رفاهی و تفریحی هم در این مسیر هست که می تونید ازش استفاده کنید و رفع خستگی داشته باشید .خسته نباشی دوستم ...

رستوران های پرشین، آقاجون ، چهار فصل، هزار چم و صخره از رستوران های معروفی هستن که می تونید در این مسیر ببینید.

 

گردنه هزارچم سیاه بیشه

 

روستا و آبشار هریجان

بعد از 8 کیلومتر از سیاه بیشه روستای زیبای هریجان رو میتونید ببینید که یکی از زیبا ترین آبشار های البرز رو در خودش جا داده. این آبشار زیبا پس از جاری شدن به چندین آبشار تبدیل میشه و محل زیبایی رو برای گردشگران فراهم کرده. چقدر عالی ... حتما باید رفت و دید.

 

دره اندرسم سیاه بیشه

در جاده چالوس قبل از اینکه از تونل کندوان عبور کنید در سمت چپ شما زیر گذری هست که با عبور از اون ساختمان مخروبه ای هست که تا اینجا میشه با اتومبیل رفت، بعد از توقف باید آماده یک پیاده روی 5 ساعته باشید.

تنگه اندرسم یا دره اندرس یه زمانی زیستگاه خرس های قهوه ای بود که در این مناطق زندگی میکردن، اندرس هم به معنای دره خرس هست و این نام هم کاملا منطقی به نظر میرسه.

 

دره اندرسم سیاه بیشه

 

در این دره زیبا می تونید انواع پوشش گیاهی توسکا، راش، بلوط، شمشاد، تمشک، آلو و توت رو ببینید و اگه خوش شانس باشید انواعی از خوشمزه های اون رو در محل مزه کنید.

 

ارتفاعات سر نقره

قله نقره سر و ارتفاعات سر قله جاییه که برای عاشقای کوه نوردی و طبیعت گردی جایی عالی به حساب میاد. برای رفتن به سیاه بیشه و این ارتفاعات میشه از جاده چالوس و کندوان و هم از جاده هراز و آمل بهشون دسترسی پیدا کرد.

در زمان صعود به این ارتفاعات شاهد مناظر بسیار زیبا و خاصی هستیم که بهتره حتما بهش سری بزنید. آب و هوای عالی لذت صعودتون رو چند برابر می کنه دوستان من.

 

ارتفاعات سر نقره چالوس

 

برای دسترسی و اقامت در چالوس نیاز به ویلا و مکان هایی هست که از راحتیش مطمئن باشی دوست من.

تیم سفر بازی مشکل رزرو ویلا در چالوس و اجاره انواع اقامتگاه رو براتون حل کرده و با بهترین حالت ممکن بهترین ها رو بهتون معرفی میکنه تا از سفرتون لذت ببرید و اقامت بی دردسری داشته باشید.

با سفر بازی با خیال راحت سفر کن.