پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک

تهران به عنوان پایتخت ایران، یکی از جذاب ترین شهرهای ایران است که به دلیل فراوانی و تنوع در جاذبه های توریستی، گردشگران بسیاری را جذب می‌کند. از انواع جاذبه هایی که توریست ها و گردشگران را جذب می‌کند، می‌توان به جاذبه های طبیعی، تاریخی، پزشکی و ورزشی اشاره کرد.

یکی از پتانسیل های شهر تهران برای جذب گردشگر وجود ورزشگاه ها، مجموعه های تخصصی و پیست های اسکی، در حوزه گردشگری ورزشی می‌باشد. پیست اسکی شمشک با قرارگیری در 57 کیلومتری تهران و با داشتن شرایط پیشرفته و امکانات استاندارد، یکی از برترین پیست های اسکی بین المللی ایران و تهران می‌باشد.

 

موقعیت پیست اسکی شمشک

برای رسیدن به پیست اسکی شمشک باید به سمت شمال شرق تهران حرکت کنید، از اتوبان بابایی به سمت لشگرک و از لشگرک به سمت فشم ادامه دهید، جاده فشم را ادامه داده تا از میگون و دربندسر گذشته و به شمشک برسید.

مسیر دیگر پیست شمشک از سمت دیزین و جاده چالوس می‌باشد؛ ولی با وجود برفگیر بودن این مسیر، امکان رفتن به شمشک در فصل پاییز و زمستان وجود ندارد.

 

موقعیت پیست اسکی شمشک

 

تاریخچه پیست اسکی

پیست اسکی شمشک، یکی از قدیمی ترین پیست های ایران محسوب می‌شود. ساخت این پیست به سال 1327 برمی گردد. پیست شمشک مسیر خود را در جهت حرفه ای شدن با نصب تله اسکی به طول 35 متر در سال 1337 ادامه داد و در سال 1375 با تغییرات و اصلاحات انجام شده به عنوان پیست بین المللی شناخته شد.

 

امکانات ورزشی پیست اسکی شمشک

مجتمع بین الملی پیست شمشک دارای 4 پیست اسکی می باشد که یکی از آنها مخصوص آموزش مبتدیان است، پیست آفتاب، پیست مهتاب و پیست شب دیگر پیست های شمشک هستند. پیست مهتاب با 1950 متر طولانی ترین پیست مجتمع شمشک به شمار می آید. علاوه بر این در پیست شمشک 2 تله سيژ و 3 تله اسکی نیز ایجاد شده که از هتل شمشک تا قله امتداد دارند.

 

امکانات ورزشی پیست اسکی شمشک

 

یکی از جذابیت های پیست شمشک، وجود پیست شب است که این امکان را برای علاقه مندان ایجاد می‌کند تا تجربه لذت اسکی کردن در شب را داشته باشند. پیست اسکی شمشک، به عنوان اولین پیستی که امکان اسکی کردن در شب را فراهم کرده ، پاتوق دوستداران و علاقه مندان به اسکی شده است تا با اسکی کردن زیر نور ملایم زرد رنگ پیست، خاطره ای به یاد ماندنی از اسکی در شب را تجربه کنند.

 

امکانات اقامتی و رفاهی

اگر علاقه مند به ورزش اسکی هستید شاید یک روز برای اسکی کردن در پیست های شمشک و دربندسر برای شما کافی نباشد و بخواهید شب را در این شهر زیبا بمانید. هتل های شمشک و میگون، این امکان را برای شما فراهم آورده تا با استراحت و تجدید قوا در این هتل ها، استفاده بیشتری از این شرایط و امکانات داشته باشید. همچنین وجود ویلا های متعدد این منطقه باعث شده تا تعدادی از علاقه مندان ترجیح دهند شب را در ویلا های شهرهای شمشک، میگون و فشم که در نزدیکی پیست های شمشک و دربندسر هستند، اقامت داشته باشند.

 

هتل های پیست اسکی شمشک

 

سفربازی در تلاش است تا نقش خود را برای فراهم کردن بهترین شرایط اقامت برای علاقه مندان را با ایجاد سامانه رزرواسیون آنلاین هتل و اقامتگاه ایفا کند. شما می‌توانید با استفاده از سایت سفربازی و اجاره ویلا در فشم اقامتی راحت و با آسودگی خاطر را تجربه کنید.