توی ایام گرم سال رفتن سفر کردن به دل طبیعت و پیدا کردن یه آبشار جزو بهترین ایده‌هاست. چون هم جسم و روحت رو خنک میکنه هم یه آرامش خاصی رو بهت منتقل میکنه. اگه دنبال یه همچین جایی هستی بهت آبشار اوجرجری رو معرفی میکنم. یکی از آبشارهای معروف که در نزدیکی شهر ساری قرار داره. آبشار اوجرجری توی روستای باباکلا قرار گرفته و مسیر دسترسی به اون هم از دل جنگل میگذره. یه مسیر رویایی و دوست داشتنی! 

حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی نیازه تا به این آبشار رویایی برسی.

جالبه که بدونی آبشار اوجرجری جزو بخش چهاردانگه شهرستان ساریه. اگه به این آبشار سفر کردی یادت نره که از سایر دیدنی‌های چهاردانگه ساری دیدن کنی. 

حتما درمورد آبشارهای کیاسر شنیدی، چندین آبشار در این شهر جاری هستن که تاحد زیادی توجه گردشگران رو به خود جلب کردن. اما در بین اونها، یک آبشار وجود داره که کمتر شناخته شده. آبشار اوجرجری یکی دیگه از آبشارهای این شهر هست که در دل کوه واقع شده، به‌طوریکه برای رسیدن به اون باید یک مسیر پرهیجان رو از بین رودخانه و درختان جنگلی بگذرونی. بدون شک، زیبایی این مسیر با شوق رسیدن به این آبشار زیبا، یک تجربه جذاب برات رقم می‌زنه!

آدرس آبشار اوجرجری کجاست؟

برای رسیدن به این آبشار باید در مرحله اول خودت رو به شهرستان ساری، شهر کیاسر برسونی. در این شهر، روستای باباکلا در بخش چهاردانگه رو پیدا کن. می‌تونی از افراد محلی درمورد این آبشار بپرسی تا راه رو پیدا کنی. این روستا یکی ازدنج‌ترین مناطق ساری هست، مطمئنم که از همون ابتدا زیبایی این منطقه چشمات رو خیره می‌کنه! این نکته رو در نظر داشته باش که برای رسیدن به آبشار اوجرجری باید مسیری حدود ۳۰ دقیقه رو از روستا تا بالای کوه، جایی که آبشار جاری هست، طی کنی. با توجه به این موضوع، حتما لوازم لازم برای یک پیاده‌روی دلچسب رو همراه خودت داشته باش.

سفربازی - نمایی از آبشار اوجرجری

نمایی از آبشار اوجرجری

نمایش اوجرجری روی نقشه گوگل

مسیریابی اوجرجری با گوگل

دیگه چه آبشارهایی در این منطقه جاری هستن؟

همانطور که گفتم،‌ کیاسر به داشتن آبشارهای زیبا معروفه! اما اگه می‌خوای به یک آبشار خلوت سفر کنی، آبشار اوجرجری بهترین انتخاب هست. درغیر این صورت، آبشارهای دیگه‌ای هم وجود دارن که به‌خاطر مشهوریت، نسبت به اوجرجری شلوغ‌تر هستن. ازجمله این آبشارها میشه به آبشار کارنام اشاره کرد. این آبشار با ارتفاع ۴۰ متر در روستایی با همین نام قرار گرفته. آبشار بندگاه هم گزینه دیگه‌ای هست که در این شهر پیدا میشه. این آبشار بین دو کوه قرار داره و ارتفاع اون به ۱۲ متر می‌رسه. آخرین گزینه در این منطقه،‌ آبشار نوک پشت نام داره. همونطور که از اسمش میشه حدس زد، این آبشار دقیقا برروی نوک کوه قرار گرفته. برای رسیدن به این گزینه هم مثل آبشار اوجرجری، باید مسیری رو پیاده‌ در جنگل طی کنی.

برای من بنویس از بین آبشارهای کیاسر که نام بردم، تا حالا به کدوم‌شون سفر کردی؟ نظرت راجع‌به آبشار اوجرجری چیه؟ دوست داری یک مسیر پیاده‌رو طی کنی تا به دیدن این آبشار بری؟

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای