در شهرستان نور مازندران طبیعت و جنگل های زیبایی وجود داره که محصول موقعیت جغرافیایی و آب و هوای خاص اونه. در دل این جنگل ها و طبیعت بکر یکی از جلوه های زیبایی که دیده میشه آبشار هاست. آبشارهای زیبایی در این منطقه دیده میشه که چند تایی از اونا رو به شما دوستان معرفی می کنم.

آبشار سی سنگان نور

آبشار زیبای سیسنگان در یک دره واقع شده که در اون دره نهر رودبار در حال جریانه. این دره و آبشار در منطقه کجور قرار داره که از مناطق قدیمی و تاریخی به حساب میاد.

برای اینکه به این آبشار برسید باید به شهر کجور بیاید و از مسیر جاده ای که برای رفتن به معدن ذغال سنگ ساخته شده به حرکت خودتون ادامه بدید. بعد از رسیدن به انتهای جاده معدن، با مسیری فرعی که از کنار رودخانه رد میشه می تونید به این آبشار برسید و خستگیتون حسابی با دیدنش در بره.

آبشار سی سنگان آبشار زیباییه که محیط اطراف اونم زیباست و حسابی میشه از بودن در اینجا راضی بود.

سفربازی - آبشار سی سنگان نور

آبشار سی سنگان نور

ابشار آب پری شهر نور

این آبشار زیبا که کمی متفاوت تر از بقیه آبشار هاست در منطقه ای قرار گرفته که به همین نام هم خونده میشه. دلیل تفاوت این آبشار با بقیه چیه؟

آبشار آب پری مثل خیلی از آبشار ها از ارتفاع به پایین ریزش نمی کنه. در واقع در یک شیب تند دره مانند از لای سنگ های متعدد رد میشه و به پایین سرازیر میشه که صحنه ای زیبا هم خلق کرده. در فضای جنگلی اینجا، رد شدن آب از لا به لای سنگ ها صدای خاصی رو باعث میشه که از قدیم اون رو صدای جن و پری می دونستن و یا اینکه صدای این آبشار رو به اون تشبیه کرده بودن. به همین دلیل هست که به این اسم خونده میشه که خیلی جالب و راز آلود به نظر می رسه.

سفربازی - ابشار آب پری شهر نور

ابشار آب پری شهر نور

آبشار حرام او نور

شما می تونید این آبشار زیبا با نام حرام او رو در کیلومتر ۲۵ جاده نور به بلده ببینید. شما از مسیر و جاده آبشار آب پری میتونید به این منطقه برسید. این آبشار که ۱۵ متر ارتفاع داره در نزدیکی جاده اصلی قرار داره که برای همین دسترسی به اون رو راحت کرده و مثل بعضی جاها سختی زیادی برای رسیدن و دیدنش ندارید.

البته در سال های اخیر ساخت و ساز های جاده ای هم در اطرافش انجام شده که باعث شده ارتفاعش نسبت به قبل بیشتر هم بشه. در مسیر حرکت آب روی تخته سنگ ها، گلسنگ ها و خزه های سبز رنگی به وجود اومده که زیبایی اون رو بیشتر کرده و شاهد منظره ای زیبا خواهید بود. از اونجایی که آب این آبشار از زیر امامزاده ای که در ارتفاع بالای این آبشار قرار داره رد میشه برای اون حالت تقدس هم قایل میشن و معنی حرام به معنای مقدش در اینجا به کار برده میشه. آب این آبشار رو آبی مقدس میدونن.

 

آبشار تیسکول نور

این آبشار در روستای انارجار قرار گرفته که روستایی زیباست. از توابع شهر نور به حساب میاد و در مکانی زیبا و جنگلی در جنگل های هیرکانی جا خوش کرده. انارجار هم خودش به تنهایی مکانی زیباست که از زیبایی های اصلیش میشه به چشمه و آبشار تیسکول اشاره کرد. آبشار تیسکول از آبشار های دوست داشتنی هست که خیلی از علاقمندان رو همیشه به سمت خودش کشونده.

در اطراف این آبشار هم میشه دیدنی های طبیعی چشم نوازی دید که برای کمپ و اقامت های چند روزه اون رو مناسب میکنه.

آبشار ونوش شهرستان نور

این آبشار در واقع مجموعه ای از چند آبشار هست که در روستای ونوش قرار گرفته. این آبشار در جنوب ونوش جای گرفته که در ارتفاعات علوی کلا قرار داره. مورد علاقه بسیاری از کوهنوردان و صخره نوردان هم هست.

آبشار اول ۱۵ متر، آبشار دوم ۴۰ متر و آبشار سوم در حدود ۱۵ متر ارتفاع دارن که عمق حوضچه های بوجود اومده در محل ریزش اونا هم متغیره و به ترتیب ۱ متر، ۴ متر و ۱ متر. جای زیبا و خاصی هست که از دیدنش حتما لذت خواهید برد.

سفربازی - آبشار ونوش شهرستان نور

آبشار ونوش شهرستان نور

امیدوارم به این مکان های زیبا بری و حسابی لذت ببری دوست من. برای دیدن این زیبایی ها لازمه که از مکان اقامتتون مطمئن باشید. برای رزرو ویلا در نور یا هتل و هر گونه محل اقامت اعم از اقامتگاه بوم گردی و یا ویلاهای مدرن لازمه که این کار رو از جایی مطمئن انجام بدید.

تیم سفر بازی در کنارتونه تا برای اجاره ویلا و اجاره هتل و … بهترین انتخاب ها روبروتون باشه.  با خیال راحت با ما از اقامتتون لذت ببرید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای