امروز توی این مقاله میخوام دستت رو بگیرم تا با هم بریم به یه جای باصفا. جایی که هم محلی برای تفریحه، هم جنبه‌ی درمانی داره و هم پاتوق و محل استراحت آخر هفته‌ها و تعطیلات پادشاهان صفوی بوده.

احتمالا پادشاهان صفوی هم از شلوغی شهر خسته می‌شدن و آخر هفته‌ها میزدن به جاده و توی یه فضای آروم ریلکس میکردن تا انرژی لازم برای نشستن بر تخت پادشاهی از صبح شنبه رو داشته باشن.

این مکان پرطرف‌دار جایی نیست جز آب گرم ورتون که با نام مجموعه گردشگری ورتون هم شناخته میشه و در ۳۵ کیلومتری شهر اصفهان و در روستای ورتون قرار داره.

این مجموعه دارای چشمه‌های آبگرم معدنی، حمام‌ها، حوضچه‌های آبگرم و آب و هوای دلچسبیه که یه روز به یاد ماندنی رو برات به ارمغان میاره.

توی آب این چشمه  مواد معدنی زیادی مثل آهن، سدیم، کلر بی کربنات و سولفات وجود داره که برای دردهای عصبی، روماتیسمی ، کم خونی و دستگاه گوارش مفیده و همین باعث میشه افراد زیادی با هدف درمان به این مکان بیان.

در نزدیکی این چشمه  کلبه‌های زیبایی برای اقامت و استراحت بعد از آب‌تنی و همینطور رستوران و چاپخانه وجود دارن که تمام اون چه که در این سفر لازم داری رو تکمیل میکنه و تجربه گردشگری لذت‌بخشی رو برات فراهم میکنه.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای