شاید برای شما که اهل طبیعت گردی هستید مسافرت به جاهای خوش آب و هوا همیشه بالاترین اولویت را داشته باشد، کاشان و آبشار نیاسر اما قطعا شما رو شگفت‌زده خواهد کرد. تصور کنید در مسیری جاده‌ای با آب و هوای گرم و خشک سری به کاشان بزنید و با بهشتی به نام نیاسر مواجه بشید. تماشای عظمت و زیبایی آبشاری در دل منطقه‌ای با آب و هوای کویری قطعا شما رو شگفت‌زده خواهد کرد. در ادامه این نوشتار در سفربازی با من همراه باشید تا سری به آبشار نیاسر کاشان بزنیم و با شگفتی‌های این منطقه بیشتر از قبل آشنا بشیم.

نیاسر، قدمتی زیبا و سبز 

پیشنهاد می‌کنیم کاشان رو به عنوان مقصد سفرتون انتخاب کنید، چرا؟ چون از مرکز کاشان تنها ۳۰ کیلومتر تا بهشت مستقر در شهر نیاسر فاصله دارین. هر جا رد و نشونی از آب باشه، حیات هم همونجاست. یکی از ویژگی‌های جذاب و زیبای نیاسر وجود آبشار و رودخانه‌ای هست که علاوه بر زیبایی و سرسبزی آب و هوای معتدلی به این منطقه بخشیده. در نتیجه نیاسر پر از باغات بادام و به، مزرعه‌های گل محمدی هست. حالا در کنار این آب و هوای پاک و می‌تونید از روستاهای سرسبز این منطقه هم دیدن کنید. 

البته که نیاسر رو خیلی‌ها به مراسم گلابگیری هم می‌شناسن و این موضوع باعث شده تا از ۱۵ اردی‌بهشت ماه که مراسم گلابگیری شروع می‌شه نیاسر به یکی از پرمخاطب ترین شهرهای کاشان تبدیل بشه و میزبان گردشگران و مسافران زیادی باشه. 

آبشار نیاسر کاشان

اگر فکر کردین که نیاسر همه جذابیتش فقط به طبیعتشه باید بگیم که نه واقعا! نیاسر در کتاب‌های تاریخی، شهری با قدمتی چند هزار ساله معرفی شده. اولین حضور رسمی این شهر در وقایع تاریخی با توجه به منابع رسمی به دوره اردشیر بابکان برمی‌گرده. البته که داستان اردشیر بابکان و جشنی که با سرهای شورشیان در کنار چشمه برگزار کرد کمی خشونت زیادی داره. عده‌ای می‌گن اسم نیاسر از همین واقعه تاریخی میاد و نام «نیاسر» از «نیکان سر» گرفته شده که به معنی سرهای ارزشمنده. اما برخی راویان تاریخ معتقدند که نیاسر ترکیبی از سایه و سرماست و خب با توجه به موقعیت اقلیمی و شرایط آب و هوایی منطقه همچین پر بیراه هم نیست.

آبشار نیاسر کاشان بهشتی مستقر در دل کویر 

علاوه بر گلابگیری این آبشار نیاسر هست که هر سال پای کلی مسافر و گردشگر ایرانی و خارجی رو به این شهر باز می‌کنه. اگر قصد دارین نیاسر رو به عنوان مقصد سفرتون انتخاب کنید بهترین زمان برای سفر به این بهشت سبز نیمه‌های اردی‌بهشت ماهه. اما به قدری طبیعت نیاسر زیباست که حتی شش ماهه دوم سال هم می‌تونید به این شهر مسافرت کنید و لذت ببرید. 

وقتی به شهر نیاسر رسیدین کمی استراحت کنید و بعد سری به محله سرکمر و چهارطاقی بزنید. از تماشای درخت‌های زیبای سر به فلک کشیده این محله‌ها که لذت بردین و با عبور از استخرهای پرورش ماهی و کوچه باغ‌های کاهگلی نیاسر به محوطه بزرگی می‌رسید. تبریک می‌گم شما در چند قدمی آبشار زیبای نیاسر قرار دارید. فقط کافیه پله‌های سنگی کنار رودخانه رو به سمت پایین حرکت کنید تا صدای آبشار با روح شما بازی کنه و لذت ببرید.

مهم‌ترین قسمت این آبشار بدنه رسوبی و آهکی آبشاره که جلوه قندیلی به این جاذبه طبیعی داده و حسابی می‌تونید از دیدنش کیف کنین. اگه به آبشار نیاسر رفتین برای ما هم از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری اونجا بگین که ما هم بیشتر در مورد این جاذبه دیدنی کاشان بدونیم. بوتیک هتل دلدار کاشان هم گزینه ای جذاب برای اقامت شما خواهد بود.

 

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲۱ رای