۰

جنگل و آبشار نای انگیز، رامسر در استان لرستان

سفربازی - جنگل و آبشار نای انگیز
بازدید
 • وقتی اسم طبیعت‌گردی میاد خود به خود همه ما به شمال ایران فکر میکنیم و زیباهایی اونجا توی ذهنمون نقش میبنده. اما زیبایی‌های طبیعی ایران فقط به شمال ایران محدود نمیشه! در ایران نقاط بکری وجود داره که افراد بسیار کمی اون رو میشناسن و همین موضوع باعث شده این مناطق از تخریب‌های انسانی در امان بمونه و جایی مثل بهشت رو برای آدمی تداعی کنه! مثلا کجا؟ خب یکی از مقاصد گردشگری ایران که طبیعتی بسیار چشم نواز داره و برای سفر مخصوص توی بهار یه گزینه فوق‌العاده رویایی به حساب میاد خرم آباد هست! خرم آباد یه جنگل زیبا هم داره که به اسم نای انگیز مشهوره و توی این نوشته قراره راجع به جنگل و آبشار نای انگیز صحبت کنیم!

  طبیعت منطقه خرم آباد از اونجایی که در بین توریست‌ها کمتر مشهوره بسیار دست نخورده و بکر باقی‌مونده اما خب به لطف اینترنت امروزه خیلی از جاهای ناشناخته ایران به راحتی به گردشگران معرفی شده و همین موضوع موجب شده که تعداد گردشگرانی که سالانه به این منطقه سفر میکنن افزایش پیدا کنه!

  توی مجله گردشگری سفربازی ما هم دقیقا همین قصد رو داریم و دلمون می‌خواد دیدنی‌های جذاب ایران رو به مردم خیلی بهتر معرفی کنیم. پس همراه ما باش تا یه سفر کوچیک به اعماق جنگل و آبشار نای انگیز داشته باشیم!

  جنگل و آبشار نای انگیز، طبیعتی سحر آمیز در دل زاگرس

  سفربازی - جنگل و آبشار نای انگیز

  جنگل و آبشار نای انگیز

  بذار شروع این بخش رو با چندتا دانستی جالب شروع کنم. زاگرس خب فقط و فقط یه رشته کوه نیست و درست مثل البرز یه بخش‌هایی از اون جنگلیه و طبیعت منحصر به فرد خودش رو داره.

  مساحت جنگل‌های زاگرس به ۶ میلیون هکتار میرسه که این مساحت توی ۱۱ تا از استان‌های ایران پخش شده.

  بیشتر درخت‌هایی که میشه توی جنگل‌های زاگرس پیدا کرد بلوط‌ها هستن. حالا توی رشته کوه زاگرس و در دل همین ۶ میلیون هکتار یه جنگل خاص وجود داره که زیبایی اون به راحتی به جنگل‌های رامسر و شمال ایران میرسه و همینطور که حدس میزنی اسمش جنگل نای انگیز هست.

  تو دل این جنگل یه آبشار هم قرار داره. که درست مثل یه گنج تو دل این جنگل میمونه.

  توی حساب کن بعد از یه راهپیمایی اساسی برای رسیدن به این دل این جنگل به یه آبشار پلکانی برسی. آبشاری که دست طبیعت یه سبک میناتوری جذاب از درونش ساخته!

  همون دیدن اون صحنه و احساس کردن خنکی اطراف آبشار می‌تونه خستگی کل راه رو از جونت در کنه و یه نیروی تازه بهت ببخشه. این آبشار جزو زیباترین آبشارهای ایران به حساب میاد. سر چشمه‌ آبشار توی ارتفاعات کوه‌های مجاوره که برای رسیدن به اون باید اهل کوه‌نوردی و چالش‌های سخت فیزیکی باشی!

  گفتیم که این آبشار یه حالت پلکانی و میناتوری خاصی داره. توی مسیری که از چشمه سرچشمه میگیره حوضچه‌های زیبایی هم درست شده که بعضی از اون‌ها برای شنا و آب تنی به آدم چشمک میزنن!

  جنگل نای انگیز جزو اون دسته جاهایی هست که آدم هیچ وقت ازش خسته نمیشه! جایی که دلت میخواد حداقل برای یک ماه هم که شده توش چادر بزنی و از طبیعت و آب و هوا نهایت استفاده رو ببری.

  این منطقه یه جنگل همه چی تموم برای کسایی هست که عاشق طبیعت‌ان. هم کوه داره،‌ هم جنگله، هم هوای فوق‌العاده صاف و پاکی داره و از همه مهم‌تر یه جای دنج برای کسب آرامشه!

  اما علاوه بر همه این موارد جنگل‌های بلوط نای انگیز یه جذابیت دیگه هم داره. به نظرت می‌تونی حدسش بزنی؟

  انیمیشن عصر یخبندان رو یادته؟ کی بود که توی فیلم خیلی بلوط دوست داشت؟ که هیچ وقت هم بهش نمیرسید؟ آفرین سنجاب قصه عاشق بلوط بود!

  سفربازی - سنجاب‌های جنگل نای انگیز

  سنجاب‌های جنگل نای انگیز

  جنگل‌های نای انگیز هم از اون جایی که یه جنگل بلوطی هست پر شده از سنجاب‌های ریز درشت و خوشگل که دیدنشون می‌تونه یه تجربه متفاوت باشه!

  سنجاب‌ها از برگ و پوست درختان بلوط تغذیه میکنن و میوه‌های بلوط رو با خودشون به لانه‌هاشون در دل خاک میبرن. این کار باعث میشه که دوباره درخت‌های بلوط جدید از خاک سر در بیارن و اینجاست که خود طبیعت به رشد خودش کمک میکنه و جنگل‌ها توسعه پیدا میکنن.

  خب حالا که یه تصویر کلی از جنگل و آبشار نای انگیز به دست آوردی وقتشه که ببینم چطور باید به این منطقه سفر کرد و آدرسش دقیقا کجاست؟

  برای دیدن جنگل و آبشار نای انگیز باید دقیقا به کجا بریم؟

  جنگل نای انگیز توی استان لرستان، شهرستان خرم آباد، بخش پاپی و در نزدیکی روستای نای انگیز قرار گرفته.

  اگه توی خرم آباد باشی برای رسیدن به این جنگل باید از پاسگاه کمال‌وند وارد جاذه سپید دشت بشی. سه راهی آبشار بیشه رو که رد کردی توی سه راهی بعدی باید به سمت چپ بپیچی. از اونجا حدود ۶ کیلومتر تا روستای نای انگیز فاصله هست. خود جنگل و آبشار نای انگیز هم در فاصله حدود ۶ و نیم کیلومتری روستا قرار گرفته و این مسیر رو باید پیاده روی‌ کنی.

  اقامتگاه ها اطراف جنگل و آبشار نای انگیز نمایش جنگل و آبشار نای انگیز روی نقشه مسیریابی جنگل و آبشار نای انگیز

  چه تفریحاتی توی جنگل نای انگیز موجوده؟

  شاید دوست داشته باشی که قبل از سفر به این جنگل یه چشم اندازی از تفریحاتی که می‌تونی توی این جنگل انجام بدی، داشته باشی!

  از اونجایی که این جنگل یه منطقه بکر به حساب میاد. خب انسان‌ها کمتر داخلش ساخت و ساز کردن به همین جهت هم جنس تفریحاتی که میشه توی جنگل و آبشار نای انگیز از جنس تفریحات کلاسیکه!

  یعنی چی؟ یعنی یه کمپی بزنی و تو دل طبیعت چند روزی زندگی کنی. در همین حین با یه سری فعالیت مثل جنگل گردی و شب نشینی کنار آتیش و… سر خودت رو گرم کنی و یه خاطره خوب رو بسازی.

  دیدن جنگل و آبشار نای انگیز توی چه فصل‌هایی جذاب‌تره؟

  سفربازی - آبشار نای انگیز

  آبشار نای انگیز

  اگه بعد از خوندن این متن دلت کشیده که به جنگل و آبشار نای انگیز سفر کنی. یکی از بهترین فصل‌ها برای دیدن این حجم از زیبایی بهاره!

  سفر توی بهار مخصوصا توی اردبیهشت دو تا خوبی داره! هم خیلی‌ها به خاطر امتحان‌های مدارس و دانشگاه‌ها و درس و مشق مجبورن خونه نشین باشن به همین خاطر این دیدنی‌ها شلوغی کمتری داره و یه آرامش خاصی این خلوت بودنه به آدم میده و هم اینکه طبیعت در زیباترین حالت خودشه!

  البته توی تابستون هم میتونی جنگل و آبشار نای انگیز سفر کنی اما خب همونطور که گفتم بهار بهترین گزینه هست.

  سفربازی - غار پاسنگر

  سخن پایانی

  امیدوارم که از خوندن این نوشته لذت برده باشی و اطلاعات خوبی درباره جنگل و آبشار نای انگیز دست‌گیرت شده باشه! در انتها جا داره به این نکته اشاره کنم که بخش‌های زیادی از طبیعت ما به خاطر رعایت نکردن یه سری اصول هم زشت شده و هم در معرض خطر قرار گرفته.

  یکی از اون‌ها ریختن زباله‌ها تو دل طبیعته. طبیعت گنجی هست که ما می‌تونیم اون رو با کارهامون به راحتی نابود و تباه کنیم پس خوبه که حواسمون به اون باشه و براش اهمیت قائل بشیم.

  راستی اگه دوست داری با سایر دیدنی‌های شهر خرم آباد آشنا بشی میتونی به صفحه اصلی مجله گرشگردی سفربازی مراحعه کنی و از اونجا درباره همه دیدنی‌های این شهر مطالعه کنی.

  خوشحال میشیم که اگه به جنگل و آبشار نای انگیز سفر کردی نظرت رو درباره این جنگل دوست داشتنی بشنویم.

   

   

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  برچسب‌ها:

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالات متداول
  جنگل و آبشار نای انگیز چه جور جاییه؟
  جنگل نای انگیز یکی از جنگل‌های بلوط زاگرس هست که در دل خودش یه آبشار پلکانی و مینیاتوری خاص داره. از اصلی‌ترین حیواناتی هم که توی این جنگل زندگی میکنن میشه به سنجاب‌ها اشاره کرد.
  جنگل و آبشار نای انگیز در کجا قرار گرفته؟
  این جنگل در استان لرستان، شهرستان خرم آباد در بخش پاپی و در شش کیلومتری روستای نای انگیز قرار داره.
  چه زمانی برای دیدن جنگل و آبشار نای انگیز پیشنهاد میشه؟
  فصل بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای سر زدن به این جنگل و استفاده از آب و هوای منحصر به فردش هست.
  چه تفریحاتی رو میشه توی جنگل و آبشار نای انگیز تجربه کرد؟
  توی این جنگل میتونی به کوه نوردی و جنگل نوردی و حتی اگه اهل آب تنی باشی کمی هم شنا بپردازی.
  آیا باید تجهیزات خاصی برای دیدن جنگل و آبشار نای انگیز همراه داشته باشیم؟
  قبل از رفتن یه نگاهی به آب و هوا بنداز تا بتونی برای نوع لباسی که میبری به خوبی تصمیم گیری کنی. در کنار اون حتما کفش مناسب پیاده روی هم همراه خودت ببر چون مسیر زیادی رو باید پیاده طی کنی.

  مشاهده بیشتر