۰

شهربازی ملک‌شهر اصفهان، جایی برای تخلیه‌ی تمام هیجانات

سفربازی - شهربازی ملک شهر اصفهان
بازدید
 • اگر از ما دهه شصتی‌ها بپرسید بیشترین تفریحمون چی بوده و شیرین‌ترین خاطراتی که توی ذهنمون ثبت کردیم متعلق به کجاست، اکثر ماها شهربازی‌های شهرمون رو میگیم. جایی که پنجشنبه‌ها عصر حتما با کل خانواده وسایلمون رو جمع می‌کردیم و می‌رفتیم اونجا. از ابتدای ورودمون انقدر جیغ و فریاد می‌کردیم که پاهامون نرسیده به ماشین، خوابمون می‌برد. زندگی برای ما توی اون لحظات متوقف میشد، درست مثل چرخ و فلک بزرگی که وقتی به اوج می‌رسید، برای لحظه‌ای توقف می‌کرد و باد کابین رو تکون می‌داد. از اون بالا کل شهر رو می‌دیدیم و تو دنیای کودکانه‌ی خودمون دنبال محله و خونمون بین اون همه ساختمون می‌گشتیم. حالا اگه از مردم عزیز شهر اصفهان بپرسیم شما بیشترین خاطراتتون رو کجا رقم زدید، قطعا یکی از گزینه‌هاشون، شهربازی ملک‌شهر اصفهان با قدمت ۳۰ ساله است.

  توی این متن از مجله گردشگری سفربازی می‌خوام شما اصفهانی‌ها رو ببرم به دوران کودکیتون و شهربازی ملک‌ شهر اصفهان رو یکبار با جزئیات خاصی که همه رو قطعا به خاطر دارید، مرور کنم. البته که اگر اصفهانی نیستید و می‌خواید به این شهر سفر کند، یادتون باشه که این شهربازی نه فقط برای کودک شما که برای خودتون هم برنامه‌های عالی‌ای داره. پس اگر شما هم هنوز کودک درونتون زنده است، تا انتهای متن با من همراه باشید و حتما به این شهربازی سر بزنید.

  شهربازی ملک‌شهر اصفهان، جایی که قرار نیست حوصله‌اتون سر بره

  سفربازی - شهربازی ملک شهر اصفهان 2

  شهربازی ملک شهر

  معمولا وقتی اسم شهربازی میاد، اعضای بزرگتر خانواده آهی از اعماق وجودشون می‌کشن و ترجیح میدن جایی باشن که برای اونا هم برنامه‌هایی باشه. خوب این تصور اشتباهیه، چون شهربازی ملک‌شهر اصفهان قراره همه‌ی اعضای خانواده رو سرگرم کنه و برای همشون وسایل بازی و شادی داره.

  بیاید تصور کنیم که وارد این مکان پرهیجان شدید، آدم محتاطی هستید، آدم ریسک‌پذیری هستید، هیجان دوست دارید، آرامش می‌طلبید و یا اینکه کلا ترجیح می‌دید فقط توی یه کافه بشینید و منتظر بقیه باشید؟ اصلا نگران نباشید، برای همه‌ی شما فکر کردیم و قراره که اوقات خیلی لذت‌بخش رو توی این شهربازی بگذرونید.

  اگر با یه دهه شصتی اصفهانی صحبت کنید، براتون از یه عصر جمعه تعریف می‌کنه که با خانواده وسایل پیک‌نیک رو سوار ماشین کردن و تمام مسیر هم با بچه‌های فامیل سر اینکه اصلا کی جرئت داره، اون وسیله بازی خطرناکه رو انتخاب کنه، شرط‌بندی می‌کردن. اون لحظه‌ای هم که به اون مکان رسیدن، بزرگترای خانواده وسایل پیک‌نیک رو پهن کردن، غذایی که از پیش آماده کرده بودن رو روی پیک‌نیک گذاشتن و حالا به بچه‌ها اجازه دادن تا برن و کمی با وسایل شهربازی، مشغول باشن. زندگی برای ما دهه شصتی و هفتادی‌ها، کودکی قشنگی به جا گذاشت، که البته اصلا دیر نشده و شما می‌تونید با بردن بچه‌هاتون به شهربازی‌های قدیمی، کمی خاطرات یکسان براشون بسازید.

  سفربازی - زیپ لاین صفه

  توی این شهربازی گرسنه شدید، اصلا نگران نباشید

  سفربازی - ترن های شهربازی اصفهان

  ترن های شهربازی اصفهان

  قدیما رسم نبود کسی که میره شهربازی به فکر رستوان هم باشه و انگار یه رسم قدیمی بین پدران و پدربزرگ‌های به صورت نانوشته وجود داشت و اونم این بود که، عیش فقط یه دونه، دو تا تو یه روز، محاله. خلاصه که ماها می‌دونستیم درسته قراره خیلی بهمون خوش بگذره، اما چیزی که باید واسه نهار بخوریم یه دمی گوجه‌ی ساده با ماست محلیه. اما امروز دیگه لازم نیست قابلمه رو بذاریم تو لوازم و از این ماشین به اون زمین، حملش کنیم. وقتی گرسنه‌امون شد به راحتی می‌تونیم به رستوران بریم و دور هم بعد از اون همه جیغ و داد کردن، کلی خوش بگذرونیم.

  رستوران و کافی‌شاپ شهربازی ملک‌شهر اصفهان، با انواع غذاهای ایرانی و فست‌فودای خارجی، تمام سلیقه‌ها رو پوشش داده. کافیه که به رستورانش مراجعه کنید و از منو، غذایی که دوست داری رو سفارش بدید. واقعا چی بهتر از اینکه، مادر خانواده قرار نیست از صبح زود به فکر لوازم پیک‌نیک باشه. اونم قراره کنار بچه‌ها بهش خوش بگذره.

  قرار نیست همه چیز مثل دهه‌ی شصت و هفتاد باشه

  سفربازی - کشتی صبا شهربازی ملک شهر

  کشتی صبا شهربازی ملک شهر

  بازی کامپیوتری زمان ما با یه دستگاه سگا انجام میشد. خیلی هم معمولی بود اما همون زمان هم قلبای زیادی رو تسخیر کرده بود. درست مثل بازی‌های مجازی امروز، که خیلی از بچه‌ها حتی وقتی از خونه بیرون میرن، انتخاب اول و آخرشون همین بازیهاست. خبر خوش اینکه شهربازی ملک‌شهر اصفهان برای این بچه‌ها یا حتی بزرگسال‌ها هم فکرکرده و قرار نیست اونا تو خونه با لوازم بازیشون تنها بمونن.

  قسمت هیجان‌انگیز این شهربازی اینه که بخشی برای دوستداران بازی‌های مجازی وجود داره، می‌تونن به اونجا برن و انواع بازی‌های روز رو ببینن، انتخاب کنن و با بقیه بچه‌ها به صورت گروهی و تیمی بازی کنن. نظر من اینه که حتی اگر زیاد بازی مجازی دوست ندارید از طرفی هم می‌دونید فرزندتون تمایل به بازی‌های دیگه نداره، اونو به این بخش بیارید. به هر حال اون قرار نیست بازی مجازی رو رها کنه، پس بهتره که توی فضای دوستانه و با بچه‌های دیگه تجربه‌اش کنه. این کار به اجتماعی شدنش هم کمک می‌کنه.

  از ماشین برقی تا بازی‌های شانسی، همه‌ی اون چیزی که شما نیاز دارید

  یکی از دلایل نگرانی‌های خیلی از والدین برای رفتن به شهربازی، خطرناک بودن بازی‌هاست. باید با اطمینان بگم که اصلا لازم نیست انقدر خودتون رو آزار بدید، چون توی این شهربازی یه سری بازی برای شما مادرای نگران طراحی شده که هم بچه‌هاتون بازی کنن و لذت ببرن هم شما با خیال راحت بهشون نگاه کنید و پر بشید از شوق و شور.

  از بازی‌های این شهربازی می‌تونم به ماشین برقی کودکان و بزرگسالان، کشتی صبا، کروسل، سفینه، بازی‌های واقعیت مجازی، بازی‌های شانسی، نردبان تلاش، قطار کودکان، استخر توپ، کلبه وحشت و چرخ و فلک اشاره کنم. همونطوری که توی این لیست مختصر می‌بینید، بازی‌هایی هستن که با انتخاب اونا قرار نیست آب تو دلتون تکون بخوره از طرفی، یه سری هم هستن که قراره قلبتون رو بیاره تو حلقتون که وقتی پیاده شدید هزار بار به خودتون قول بدید که دیگه امتحانش نمی‌کنید، ولی هم من می‌دونم و هم شما، که دفعه‌ی بعدی هم شما اولین نفری هستید که سراغ این بازی میرید.

  سفربازی - تله سیژ ناژوان

  شادی، اولین چیزیه که با رفتن به شهربازی ملک‌شهر اصفهان، به دست میارید

  سفربازی - شادی در شهربازی

  شادی در شهربازی

  این شهربازی ۳۰ سال پیش ساخته شده، درسته خیلی از وسایل پوسیده شدن و اینجا چندین بار به خاطر نداشتن امنیت، بسته شد. چیزی که همیشه ذهن بچه‌ها و بزرگترارو به خودش مشغول می‌کرد این بود که، حالا قراره کجا شادی رو پیدا کنن؟ خوشبختانه چند سال پیش تمام وسایل این شهربازی نوسازی شدن و دوباره درهاش به روی بچه‌ها و بزرگسال‌ها باز شد. دوباره صدای خنده و جیغ و فریاد توی هوای اینجا پیچید و چیزی که به همه یادآوری کرد این بود که، شادی اولین چیزیه که با رفتن به این شهربازی به دست می‌آوردن.

  مادری که تمام مدت با نگرانی به وسایل بازی خیره شده بود و بچه‌اش رو از راه دور چک می‌کرد، پدری که با هر انتخاب فرزندش، کارت بانکی و مبلغ‌ها رو بررسی می‌کرد و قلبش تند تند میزد که نکنه از پسش برنیاد، فرزندی که دائم چشماش اینور و اونور می‌چرخید و دونه دونه بازی‌ها رو امتحان می‌کرد، وقتی از در خروجی بیرون می‌اومدن همه به این نتیجه رسیده بودن که الان نتیجه‌ی تمام اون حس‌ها، ته‌نشینی بهشون داده که عصاره‌اش فقط و فقط شادی بود.

  حالا، این شهربازی دقیقا کجاست و چطوری میشه به اونجا رفت؟

  شهربازی ملک‌شهر دقیقا توی شهر اصفهان، محله ملک‌شهر و در خیابان بهارستان غربی واقع شده. در مورد نحوه‌ی رفتن به این مکان باید بگم که، اصلا لازم نیست حتما ماشین شخصی داشته باشید، خط‌های اتوبوس و بی‌آرتی به راحتی شما رو به این محل می‌رسونن. ایستگاه اتوبوس و بی‌آر‌تی دقیقا درب ورودیه و لازم نیست فاصله‌ی زیادی رو پیاده‌روی کنید. ضمنا از ایستگاه متروی ملک‌شهر هم می‌تونید استفاده کنید.

  اگر با ماشین شخصی به اینجا رفتید هم نگران ماشینتون نباشید چون به اندازه‌ی کافی پارکینگ هست و لازم نیست نگران امنیت ماشینتون بشید. با خیال راحت اونو توی پارکینگ بذارید و به شهربازی برید. ضنا یادتون باشه که این شهربازی از ساعت ۵ عصر تا ۱۲ شب در خدمت شماست. پس زودتر به اونجا نرید و پشت درها نمونید.

  مشاهده اقامتگاه ها اطراف شهربازی ملک شهر نمایش شهربازی ملک شهر روی نقشه مسیریابی شهربازی ملک شهر

  سخن آخر اینکه

  ما به عنوان مادران و پدران این نسل، روزهای خوشی رو به عنوان کودکی ثبت کردیم. وقتی چشم‌هامون رو می‌بندیم و کودکی‌هامون رو تصور می‌کنیم تنها صدایی که مغز و قلبمون رو پر از شکوفه‌های سفید می‌کنه، صدایی مبهم از تعداد زیادی بچه است که همیشه داشتیم توی کوچه‌ها و شهربازی‌ها با هم بازی می‌کردیم. امروز فرزندان ما فرصتی برای رفتن توی کوچه‌ها و دیدن هم سن‌ و سال‌هاشون ندارن، شاید این شهربازی‌ها تنها جایی باشن که بتونن ببینن هستن کودکانی که مثل اونا، عاشق بازی کردن هستن و آئین دوست‌یابی رو اینجا یاد بگیرن.

  شهربازی ملک‌شهر اصفهان، این فرصت رو در اختیارتون گذاشته که درست مثل قدیما، شما هم با خانواده به اونجا برید و خاطراتی شبیه به کودکی خودتون برای فرزندتون رقم بزنید. الان که دارید این متن رو می‌خونید به عنوان یه اصفهانی یا کسی که به این شهر سفر کرده، تا حالا به این شهربازی رفتید؟ اگر از دوران کودکی و گذشته‌های شماست، خوشحال می‌شیم که برامون از خاطرات زیباتون بگید. اگر هم در حال حاضر به این مکان رفتید، بهتره از تجربیاتتون بنویسید و بهترین بازی‌ها رو معرفی کنید. این کار شما به کسانی که می‌خوان به این شهربازی برن، خیلی کمک می‌کنه.

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای
  برچسب‌ها:

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالات متداول
  شهربازی ملک‌شهر اصفهان در کدام نقطه از اصفهان است؟
  این شهربازی در محله‌ی ملک‌شهر و خیابان بهارستان غربی واقع شده است.
  آیا شهربازی ملک‌شهر اصفهان، رستوران و کافی‌شاپ دارد؟
  بله این شهربازی هم رستوران دارد و هم کافی‌شاپ که با منوی کامل در اختیار شماست.
  زمان کار شهربازی ملک‌شهر اصفهان از چه ساعت تا چه ساعتی است؟
  این شهربازی از ساعت 5 عصر تا 12 شب باز است و می‌توانید به آنجا مراجعه کنید.
  شهربازی ملک‌شهر اصفهان پارکینگ دارد؟
  بله این شهربازی پارکینگ دارد و فقط در مدت زمان کار این مکان، می‌توانید ماشین خودتان را در آنجا پارک کنید.
  شهربازی ملک‌شهر اصفهان چه بازی‌هایی دارد؟
  ماشین برقی کودکان و بزرگسالان، کشتی صبا، کروسل، سفینه، بازی های واقعیت مجازی، بازی های شانسی، نردبان تلاش، قطار کودکان، استخر توپ، کلبه وحشت و چرخ و فلک از جمله بازی‌های این شهر بازی است.