در این بحث سفر کم هزینه به منطقه کوهستانی مریوان، شما را برای سفر به این شهر راهنمایی خواهیم کرد و بهترین گزینه ها را برای سفری هیجان انگیز و کم هزینه به مریوان را به شما معرفی می کنیم.

آشنایی با مریوان

ایران کشوری پهناوری است که دارای ۴ فصل می باشد که این چهار فصل در میان هم ایران را به کشوری شگفت انگیز و زیبایی تبدیل کرده است.

ایران در یک موقعیت جغرافیایی استثنایی در خاورمیانه قرار گرفته است. به هر جهتی از ایران سفر کنید شاهد زیبایی ها و مناطق تاریخی با تمدن چندین هزار ساله می شوید. همچنین شاهد آثاری بسیار کهن از شاهان و فاتحان با جزئیات بسیار فراوان که به دست معماران عارف دوره های متفاوت ساخته شده اند، خواهید شد. ولی زیبایی های سرزمینمان تنها به بنا ها، ساخته های دست بشر و فرهنگ باستانی آن محدود نمی شوند. بلکه ایران بسیاری از زیبایی های خلقت خدا را در خود جای داده است.

شهرهای غرب ایران به دلیل آب و هوای مناسب بهترین انتخاب برای سیاحت های تابستانی و پاییزی است. با سفر به این منطقه می‌ توانید انواع مختلف آثار باستانی و مناظر طبیعی از جنگل‌های سرسبز مه گرفته تا ساحل‌ های ماسه‌ ای، از کوهستان‌های سنگی سخت تا کویرها و شنزارهای مختلف را ببینید.

سفر کم هزینه به منطقه کوهستانی مریوان

فرهنگ غنی غرب ایران

غرب کشور ایران را مردمی کرد تبار و با فرهنگی احاطه کرده است و در زیبایی های بکر و دیدنی غرب ایران در حال زیستن هستند. استان کردستان یکی از استان های غرب و مرزی کشور می باشد که با کشور عراق هم مرز است. مردم این استان کرد زبان بوده و زبان دوم و نوشتاری آن ها فارسی است.  شهرستان مذکور به علت وجود کوه‌ها و ارتفاعات، دره‌های ژرف، جنگل‌ها و پوشش گیاهی مناسب در شمال و جنوب، اقلیم‌های گوناگونی را در خود نموده است.

اگر قصد سفر به این شهرستان زیبا را دارید حتما در اولین فرصت به رزرو هتل پرداخته و به این شهر سفر کنید. بهترین موقع برای سفر به مریوان فصل های بهار و تابستان است. ناگفته نماند طبیعت بکر این شهرستان در فصل پاییز جلوه ای بی نظیری را به خود می گیرد. سالانه در هر فصل گردشگران محبوب خود را به سوی خویش جذب می کند.

شهر های کردستان

استان کردستان دارای شهرستان های متعددی است. این شهرستان ها با مناطق و جاذبه های گردشگری بکر و زیبایی با دست های معمار خداوند مزیین شده اند. یکی از شهرستان های معروف استان کردستان، شهرستان مریوان است. این شهرستان یکی از شهرستان‌های مرزی با عراق به شمار می‌ رود که در ۱۲۵ کیلومتری غرب شهرستان سنندج، مرکز استان کردستان قرار دارد. این شهرستان چهارمین شهرستان پرجمعیت استان کردستان بعد از سنندج، سقز و بانه است.

اگر شما هم عاشق سفری پر از ماجرا و هیجان انگیز به مناطق گردشگری طبیعی و بکر هستید. در اولین فرصت می توانید اقدام به رزرو هتل کرده و سفر خود را شروع کنید.

رزرو هتل با صرفه در مریوان

توصیه می شود قبل از شروع سفر خود و خرید بلیط سفر به شهر مریوان، به رزرو هتل بپردازید. شما می توانید از طریق سایت های معتبر خرید بلیط به صورت آسان با خیال راحت به رزرو هتل پرداخته و به سفر هیجان انگیز خود شروع کنید. از هتل های معروف شهر مریوان می توان به هتل های جهانگردی و زریوار که یکی از مجهز و بهترین هتل های مریوان هستند نام ببریم. دیگر هتل ها چون هتل نوروز و هتل آپارتمانی یاس نیز از دیگر گزینه‌های مناسب برای اقامت چند روزه در مریوان هستند.

رزرو هتل با صرفه از مریوان

آب و هوای مریوان

مریوان دارای آب هوای معتدل و مدیترانه ای هست و اکثرا تحت تاثیر امواج مدیترانه ای قرار می گیرد. به دلیل داشتن جوی مساعد، بارش های فراوانی دارد و خاک این منطقه در همه فصل های سال حاصلخیز است.

در ادامه بحث سفر و اقامت کم هزینه به منطقه کوهستانی مریوان، با ما همراه باشید تا شما را برای یک صفر مقرون به صرفه و کم هزینه راهنمایی کنیم. برای داشتن سفری اقتصادی و مقرون به صرفه باید اقامتگاه ها و هتل های مناسب و کم هزینه ای را مورد انتخاب قرار داد. ولی این امر به این مفهوم نیست که از کیفیت سفرتان کاسته خواهد شد. با ما همراه باشید تا شما را با رستوران ها و هتل های مقرون به صرفه و مجهز مریوان آشنا کنیم.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای