امروز می‌خواهیم انواع مجموعه‌‌های ورزشی آبی جزیره کیش را بررسی کنیم. در این مقاله به معرفی انواع ورزش‌های آبی خواهیم پرداخت.

از جمله اهداف سفر به جزیره کیش خرید و بازدید از بخش‌های مهم این منطقه آزاد است. در این میان بازدید از ورزش‌های آبی و استفاده از آن خالی از لطف نیست. مجموعه‌های ورزشی جزیره کیش دارای ورزش‌های مختلفی مانند غواصی در آب‌های نیلگون خلیج فارس، فلای بورد، جت اسکی، پاراسل، اسکی روی آب، شاتل، شنا و غواصی با دلفین‌ها، آفتاب‌گیری و شنا در ساحل است. در این میان می‌توانید از قایق‌های بادبانی، گشت قایق دو موتوره، گشت‌های تفریحی تک موتوره، انواع قایق‌های پدالی، پارویی و کایاک استفاده نمایید.

در ادامه به معرفی مختصر این ورزش‌ها خواهیم پرداخت. سعی کنید، رزرو هتل کیش را در نزدیک مجموعه‌های ورزشی انجام دهید. بدین وسیله دسترسی آسانی به مجموعه‌های ورزشی داشته باشید.

معرفی مجموعه‌های ورزشی آبی جزیره کیش فلای برد کیش

یکی از مجموعه‌‌های ورزشی آبی جزیره کیش فلای بورد کیش است که در این روزها طرفداران زیادی دارد. از مهم‌ترین نکته‌هایی که درباره فلای بورد بوده، این است که ترس از ارتفاع نداشته باشید. همچنین بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. طرز کار فلای بورد به صورتی است که با اتصال یک جت اسکی و پوشیدن کفش مخصوص این ورزش، آب به سمت پایین پمپاژ شده و شما را بالا می‌برد. فشار آب طوری است که شما را بالا نگه می‌دارد.

در صورت کم شدن فشار آب ارتفاع شما کاهش می‌یابد. با استفاده از فلای بورد می‌توانید حرکت‌های جالب توجه انجام دهید. با یکی دو بار انجام این حرکت یاد خواهید گرفت. با رزرو هتل کیش دسترسی و ترنسفر آسانی به مجموعه ورزشی خواهید داشت.

سفربازی - کلوپ تفریحات دریایی فلای بورد کیش

کلوپ تفریحات دریایی فلای بورد کیش

پاراسل جزیره کیش

یکی ازهیجان انگیزترین ورزش‌های نسبتاً راحت جزیره کیش است که می‌توانید به صورت یک نفره یا دو نفره سوار شوید. پاراسل در مجموعه‌‌های ورزشی آبی جزیره کیش وجود داشته و با هزینه اندک می‌توان لذت ببرید. مکانیسم پاراسل بدین صورت است که شما سوار بر چتر پاراسل می‌شوید و یک قایق تندرو با سرعت شما را می‌کشد. ارتفاع شما بیش از ۳۰۰ متر خواهد بود و یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های جنوبی کشور است. در این ورزش ترکیب هیجان و سرعت را تجربه خواهید کرد.

سفربازی - پاراسل کیش

بناتا کیش

از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می‌توانید در کیش انجام دهید، بناتا کیش است. بناتا شاید در اصطلاح کمی غریبه و نا آشنا به نظر برسد ولی یکی از هیجان انگیز‌ترین مجموعه‌‌های ورزشی آبی جزیره کیش بوده که طرافدارن خاص خود را دارد.

بناتا در اصل یک تیوب بزرگی بوده که ظرفیت ۴ الی ۶ نفری داشته و همچنین می‌توانید به صورت تک نفری استفاده کنید. اصل کار به این صورت است که شما سوار تیوب می‌شوید و توسط یک قایق تندرو کشیده می‌شوید. اگر می‌خواهید آدرنالین خونتان به بالا‌ترین سطح خود برسد حتماً این ورزش را امتحان کنید. می‌توانید رزرو هتل کیش را به صورت آنلاین از طریق سایت سفربازی انجام دهید.

بیگ بال کیش

اگر کودک درون فعالی دارید، پیشنهاد می‌دهیم این بازی ورزشی از دست ندید. بیگ بال یا همان توپ بزرگ بازی است که تعدادی نفر داخل آن و در حال پرش هستند. در داخل استخر می‌توانید به همدیگر برخورد داشته باشید. این ورزش بی‌خطر بوده و نگران سلامتی جسمی خود نباشید.

برای دسترسی به این بازی مهیج می‌بایست به مجموعه ورزشی ساحل مرجانی کیش دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید : اجاره آنلاین ویلا‌های کیش

 

شاتل کیش

یکی از ورزش‌هایی که اغلب به صورت جمعی استفاده می‌شود، شاتل کیش است. شاتل کیش از مجموعه‌های ورزشی آبی جزیره کیش بوده که با جلیقه نجات و تیوب بزرگ استفاده می‌شود. شما با رعایت ایمنی سوار تیوب مخصوص شاتل شده و توسط قایق‌های تندرو کشیده می‌شوید.

در شاتل‌ها معمولاً محافظی برای سر نخوردن شما وجود ندارد.برای محافظت بیشتر بهتر است دستگیره‌های شاتل را با دست خود محکم بگیرید. اگر احیاناً شما سر خورده و بیفتید در آب، نگران غرق شدن نباشید، چون جلیقه نجات مانع زیر آب رفتن شما می‌شود. یکی از پیشنهادات ما شاتل بوده و این وسیله آبی تجربه متفاوت برای شما در پی خواهد داشت.

غواصی در جزیره کیش

در نهایت اگر دل و جرئت به زیر آب رفتن دارید، حتماً غواصی در آب‌های نیلگون خلیج فارس را تجربه نمایید. غواصی از مجموعه‌‌های ورزشی آبی جزیره کیش بوده و در چهار مرکز ساحل اسکله تفریحی، ساحل مرجان، ساحل دامون، و ساحل سیمرغ وجود دارد. شما می‌توانید انواع مختلف غواصی را در جزیره زیبای کیش امتحان نمایید. هر کدام از مراکز دارای مربی خصوصی، امکانات و تجهیزات متفاوتی است. قبل از اقدام  به غواصی از خوردن غذاهای چرب و پرخوری پرهیز نمایید.

مدت زمان غواصی حدود ۱۵ دقیقه بوده و در داخل آب‌های شفاف خلیج فارس انجام می‌شود. برای غواصی نیازی به بلد بودن شنا نیست. شما با در دست داشتن حوله می‌توانید به استقبال این ورزش بروید. غواصی معمولاً در دو حالت انجام می‌شود. غواصی‌های کم عمق و عمیق. با گرفتن بلیت غواصی، شما را توسط لنج و یا قایق‌های مخصوص به قسمت عمیق دریا می‌برند و توسط مربی‌های مخصوص به آب شیرجه می‌زنید. در کل غواصی بهترین تجربه برای مسافرت به جنوب کشور و جزیره کیش است.

 

همچنین بخوانید : شب‌ها در کیش کجا بمانیم؟

غواصی در کیش

سخن آخر

در این مقاله خواستیم در مورد مجموعه‌‌های ورزشی آبی جزیره کیش صحبت کنیم. در هر ۴ مرکز تفریحی و آب کیش دارای رستوران و کافی‌شاپ است که بعد از انجام ورزش‌های آبی می‌توانید از غذاهای ایرانی و فرنگی رستوران بین‌المللی مجموعه استفاده نمایید. در این مقاله، بخش‌های توریستی جزیره کیش و انواع تجهیزات ورزش‌ها را معرفی کردیم. بهتر است قبل سفر بلیت هتل کیش را در اختیار داشته باشید و با خیالی راحت از سفر خود لذت ببرید.

با تیم گردشگری سفربازی همراه باشید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای