۱

رزرو هتل برای دختر مجرد

سفربازی - رزرو هتل برای دختر مجرد
بازدید

هیچ قانونی و تفاوتی برای پذیرش مردان یا زنان مجرد در هتل وجود ندارد. امروزه به نظر، اجاره روزانه آپارتمان و رزرو سایر هتل‌ها برای افراد مجرد سخت و کمی پیچیده است. در ادامه در اینباره مفصل توضیح می‌دهیم.

مدارک شناسایی و قانونی

طبق اعلام اداره اماکن شهر تهران، برای اقامت در هتل می‌‌بایست یک مدرک شناسایی مانند کارت ملی و حتما شناسنامه خود را نیز در کنار سایر مدارک شناسایی داشته باشید. در این میان‌ هتل هایی هم هستند به دلیل نداشتن مجوز‌های قانونی، از ورود دختر مجرد جلوگیری می کنند.

اگر خانم مجرد را یک هتل پذیرش نکند، می‌تواند از مقامات زیصلاح شکایت کند و قانون همیشه پشت خانم خواهد بود.

سفربازی - شرایط رزو اتاق برای دختران مجرد

شرایط رزو اتاق برای دختران مجرد

شرایط اقامت زوجین در هتل‌های ایرانی

علاوه بر مدارک شناسایی و ثبتی، مدارکی برای اثبات محرمیت مانند عقدنامه از زوجین درخواست می‌شود. پس بهتر است همراه شناسنامه و کارت ملی خود مدرک اثبات محرمیت خود را نیز ارائه دهید. در زمان اجاره روزانه آپارتمان یا رزرو هتل برای دختر مجرد مدارکی برای ارسال لازم نیست. در زمان عزیمت مدارک را با خودتان به هتل مورد نظر ببرید.

رزرو هتل برای دختر مجرد

در بدو ورود، هتل درخواست شناسنامه عکس‌ دار از مسافر می‌کند تا هم عکس مهمان را بررسی کرده و سن آن را محاسبه کند. تمام افراد کم‌‌ تر ۱۸ سال اجازه اقامت یا رزرو هتل را ندارند. در این میان قوانین مختلفی در رزرو هتل مانند اقامت رایگان برای کودکان تا ۶ سال و یا نیم‌ ‌بها بودن هتل برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال همراه با والدین یا قیم قانونی وجود دارد. ولی طبق قوانین بین المللی هتل‌داری هزینه اقامت کودکان تا دو سال کاملا رایگان است.

 

دردسر‌های ابلاغیه سال ۷۸ – رزرو هتل برای دختر مجرد

در سال ۷۸ طبق دستوری از سوء اداره اماکن داشتیم که اقامت دختران مجرد را در هتل‌ها ممنوع کرد. با تلاش‌های فراوان از سو نهاد‌های حمایتی و اعتراضی، سرانجام این قانون برداشته شد. پس از آن رزرو هتل برای دختر مجرد برای پذیرش اقامتگاه‌ها مجاز شد.

با این که بیش از ۱۳ سال از لغو این قانون می گذرد، هم اکنون نیز بعضی هتل‌ها این مورد را رعایت می‌کنند و از پذیرش دختران مجرد سرباز می‌زنند.

سفربازی - شرایط و قوانین رزو اتاق

شرایط و قوانین رزو اتاق

نکات امنیتی و مهم برای رزرو هتل برای دختر مجرد

مکان هتل

سعی کنید قبل از اقدام به رزرو هتل تحقیق کلی در مورد موقعیت مکانی و سابقه هتل داشته باشید. نظرات و کامنت‌های افراد را در مورد برخورد با مسافران بخوانید. چک کنید مسیر دسترسی با خودرو شخصی، مترو یا اتوبوس مسیر امن باشد. بهتر است هتلی که رزرو می کنید در خیابان باشد و اگر در داخل کوچه است کوچه امنی باشد.

نوع هتل

بهتر است قبل از رزرو هتل در مورد خود هتل نیز تحقیق فرمایید. اول از همه تماس بگیرید و بپرسید که مانعی برای رزرو هتل برای دختر مجرد وجود دارد یا نه. بهتر است هتل نگهبانی شبانه روزی، دوربین‌های امنیتی و کنترل‌های ورود و خروج برای مسافران داشته باشد. بهتر است با پذیرش هتل معاشرت داشته باشید و از شرایط هتل سوال فرمایید.

سفربازی - نکات امنیتی و مهم برای رزرو هتل برای دختر مجرد

نکات امنیتی و مهم برای رزرو هتل برای دختر مجرد

رزرو طبقات میانه و بالا

امروزه اکثرهتل‌ها دارای آسانسور بوده ولی در طبقات اول سر و صدای بیشتری شنیده می‌شود. این صدا عامل مزاحمت برای مسافر تلقی می‌شود. طبقات میانه هتل معمولا از امنیت بالایی برخوردار بوده و آرام ‌تر خواهد بود. طبقات آخر‌هم به دلیل خلوتی بیشتر نگران کننده است. چه بسا رزرو هتل برای دختر مجرد دشوار‌تر بوده به این نقاط توجه فرمایید.

سفربازی - رزرو طبقات میانه و بالا

رزرو طبقات میانه و بالا

بررسی اتاق خواب و قفل در

در زمان دریافت کلید اتاق، از سالم بودن قفل در مطمئن باشید. سعی کنید در شب حتما اتاق خود را قفل کرده و کلید را روی در بزارید. پول و اشیاء با ارزش خود را در درون گاوصندوق هتل قرار دهید. قبل از بستن گاوصندوق از سالم بودن قفل آن اطمینان پیدا کنید. اتاق‌های هتل دارای چشمی برای دیدن بیرون است. در زمان در زدن، اول طرف را شناسایی کرده و بعد اقدام به بازکردن در نمایید.

در این مقاله سعی داشتیم در مورد رزرو هتل برای دختر مجرد و اجاره روزانه آپارتمان صحبتی داشته باشیم و در آخر به نکات امنیتی رزرو هتل پرداختیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۰ رای
برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. علی گفت:

    البته دختران مجرد می توانند در صورت عدم پذیرش در هتل ، شکایت کنند .‌ ولی این شکایت مستلزم این است که ابتدا به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و در سامانه ثنا ثبت نام کنند . سپس معلوم نیست برای شکایت به کجا مراجعه کنند . جون کلانتری آن ها را به هیئت حل اختلاف و هیئت حل اختلاف آن ها را به دادگستری و دادگستزی به اداره اماکن پاس می دهد . انجام این شکایت که حتما باید در شهر محل همان هتل انجام شود ، خود نیازمند اقامت در همان شهر به مدت دست کم دو هفته و دوندگی برای انجام این شکایت است !!! که نمی دانیم با وجود اینکه به این فرد هتل هم نمی دهند چگونه باید در آن شهر اقامت کرده و دنبال احقاق حق خود باشد . تازه در صورت شکایت هم صاحب هتل می تواند ادعا کند که این خانم را تاکنون ندیده است !!! ارائه مدرکی که این خانم به هتل مراجعه کرده و مورد پذیرش قرار نگرفته هم تقریبا غیر ممکن است .
    این وضعیت احقاق حق و شکایت در این کشور است .
    تازه تصور می کنید در صورت ثابت شدن جرم آن هتل دار با او چه خواهند کرد ؟‌و شاکی غیر از دوندگی و تحمل هزینه های شکایت چه چیزی نصیبش خواهد شد ؟

سوالات متداول
یه دختر مجرد برای رزرو هتل در تهران باید چه کاری انجام بده ؟
داخل تهران هتل های محدودی برای رزرو وجود داره میتونه با پشتیبانی سایت سفربازی تماس بگیره