کیش،جزیره‌ای نام آشنا در قلب خلیج فارس و جنوبی‌ترین نقطه ایرانه. این جزیره‌ی زیبا علاوه بر جاذبه‌های متععدی که در خودش جای داده، توابع متعددی هم داره که هرکدوم جذابیت خاص خودش رو داره که ممکنه حیرت‌زده‌ات بکنه.

جزیره‌ی هندورابی یکی از اون جزایر زیبا هست که فاصله‌ی کمی با کیش داره. توی این جزیره، روستایی به اسم هندورابی وجود داره که خونه‌های اون با هر خونه‌ای که تاحالا دیدی فرق می‌کنه. خونه‌هایی از جنس مرجان، سنگ و گچ سفید که زیبایی منحصر به‌فردی رو به این روستا بخشیده. این روستای کم جمعیت فقط از ۱۹۰ نفر تشکیل شده که به زبان عربی صحبت می‌کنن. شغل اونها بیشتر ماهیگیری و غواصی هست. سواحل هندورابی یکی از سواحل خلوت و بکر این منطقه هست که میتونه از هیاهوی زندگی روزمره رهات کنه و ساعاتی آرامش بخش رو برات بوجود بیاره. بعلاوه تفریحات متنوع آبی در این ساحل وجود داره که یه روز هیجان‌انگیز رو برات به ارمغان میاره.

یکی دیگه از جاذبه‌های تاریخی در این جزیره که ممکنه کمی عجیب و غریب بنظر برسه، گورستان این جزیره و مدل قبرهای اون هست. برای مردها یک سنگ و برای خانم‌ها دو سنگ قبر روی هم قرار گرفته. بعلاوه قبرهای بی نام و نشون زیادی توی این گورستان وجود داره که احتمالا مربوط به پرتغالی‌هایی هست که در زمان اشغال جنوب ایران توی این منطقه بودن.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای