امروزه کمتر کسی پیدا میشه که اسم جزیره‌ی کیش و تعریف جاذبه‌های اون رو نشنیده باشه. این جزیره‌ی زیبا که در استان هرمزگان قرار گرفته یکی از محبوب‌ترین مقصد‌ها برای سفرکردنه.

از جاذبه‌های طبیعی و سواحل زیبای اون گرفته تا مجتمع‌های لوکس و تفریحات متنوعش، همه و همه باعث جذابیت دو چندان این جزیره شدن. یکی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این جزیره، درخت سبز هست.

درخت سبز همون درخت انجیر معابده که طبق گویش مردم جنوب کشور، لور نامیده میشه. این درخت، کهنسال‌ترین درخت جزیره‌ی کیش هست که در شمال این جزیره و در منطقه‌ای به نام دره‌ی پرتغالی‌ها قرار داره.

این گنجینه‌ی طبیعی قدمتی دیرینه و به اندازه ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال داره که از هند و چین به ایران آورده شده. این نوع درخت در سایر مناطق گرمسیری مثل قشم و بندرعباس هم وجود داره. اما اونچه که درخت سبز کیش رو معروف کرده و به یکی از جاذبه‌های مهم تبدیل کرده صرفا قدمت کهنش نیست بلکه این درخت از نظر بومیان منطقه، مقدس و نوعی توتم با قدرت فوق طبیعی به حساب میاد. افراد زیادی با بستن پارچه‌هایی به این درخت، حاجت خودشونو طلب میکردن ولی در سال‌های اخیر حصاری به دور اون کشیده شده تا این گنجینه از آسیب‌ها دور بمونه.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای