ایران کشوری با قدمت طولانی است که به خاطر موقعیت جغرافیایی، همواره مورد توجه جامعه بین الملل بوده است. این توجهات شامل مسائل اقتصادی و تجارت هم بوده و مسیر جاده ابریشم، مصداقی بر اهمیت این موضوع است. این موضوع باعث شده که در بیشتر شهرهای بزرگ ایران، شاهد وجود بازارهای قدیمی ‌و سرپوشیده باشیم. بازار بزرگ تبریز، اصفهان، زنجان، شیراز و بازار تهران تعدادی از این بازارهای سرپوشیده و سنتی در کشور هستند.

بازار تبریز

اما در بین این بازارها، بازار تهران پررونق‌ترین آنهاست. بی شک پایتخت بودن شهر تهران، نقش مهمی ‌در رونق این بازار داشته و بسیاری از کسبه‌های ایرانی، این بازار را قلب اقتصاد کشور می‌دانند. هر روز کسبه‌های زیادی از سراسر کشور به تهران سفر می‌کنند تا خریدهای مرتبط با شغل خود را از تهران تهیه کنند. این خرید‌ها شامل کالای آماده فروش و یا مواد اولیه مورد نیاز برای صنایع مختلف می‌باشد.

بازار تهران

رونق اقتصادی و لزوم تداوم این جریان در کشور، امری ضروری است که به معیشت خانواده‌ها کمک می‌کند. پس برای حفظ رونق بازار قدیمی ‌تهران و دیگر بازارهای مشهور پایتخت همچون ۱۵ خرداد، باید به فکر امکانات تفریحی و مکانی برای اقامت مسافرین باشیم. در بین کسبه‌های ایرانی، افراد زیادی با سطح مالی متفاوت وجود دارند. افرادی که شاید توانایی مالی لازم برای رزرو هتل تهران را نداشته باشند. مطمئنا این افراد به دنبال مهمانسراها و مسافرخانه‌های تهران می‌گردند. بی شک ارزانترین مسافرخانه تهران، بهترین مکان برای اقامت یک شبه آن‌ها خواهد بود.

بازاریان راهی تهران، اکثرا اقامتی کوتاه در این شهر شلوغ و پرجمعیت دارند. یعنی دوست دارند در سریع‌ترین زمان ممکن خریدهای خود را انجام دهید. برای بازگشت به دیار خود، راهی ترمینال شوند. اما همه چیز همیشه مطابق برنامه پیش نخواهد رفت و شاید در مدت زمان یک روز نتوان تمامی‌ خریدهای خود را انجام داد. پس بهتر است از قبل به فکر پیدا کردن و رزرو یکی از مهمانسراهای تهران باشید.

بهترین انتخاب برای مسافرخانه تهران

بهترین انتخاب برای مسافرخانه تهران

برای انتخاب یک مسافرخانه ارزان در تهران، باید اول موقعیت بازار مد نظر خود را در نظر بگیرید. بازار تهران در منطقه ۱۲ و بخش مرکزی این شهر قرار دارد. پس واضح است که انتخاب مسافرخانه تهرانپارس یا مسافرخانه در صادقیه تهران، اصلا به درد شما نمی‌خورد. چون پیمودن مسافت در تهران بسیار خسته کننده و زمان‌بر است. بعد از یک روز خسته کننده و انجام خرید از مغازه‌های مختلف، رفت و آمد در این شهر بزرگ خسته کننده است.

نزدیکترین مهمانسرای تهران به بازار ۱۵ خرداد و بازار تهران

بازار ۱۵ خرداد از معروف‌ترین و بزرگترین بازارهای تهران است. در این بازار می‌توان انواع صنف و شغل را پیدا کرد و عمده فروشان فعال در این بازار، جوابگوی نیاز تمام کسبه‌های کشور هستند؛ که با هدف خرید، عازم پایتخت می‌شوند. مهمانپذیرهای مهر آذین و بحر خزر، دو مهمانپذیر تهران در حوالی بازار ۱۵ خرداد هستند.

همچنین کسبه‌هایی که خرید‌های خود را از بازار اصلی و سرپوشیده تهران انجام می‌دهند. پس از تاریکی شب و پایان زمان فعالیت مغازه داران، می‌توانند در خیابان مولوی دنبال مسافرخانه ارزان در تهران بگردند. البته پیشنهاد می‌کنم که در ساعات ابتدایی روز این کار را انجام دهند. زیرا در اکثر مواقع و با تاریک شدن هوا، ظرفیت مهمانسراها تکمیل می‌شود. پیدا کردن مکانی برای استراحت در شب، بسیار سخت است.هاستل حرانیج تهران

سخن آخر

سفربازی یک وب سایت آنلاین برای پیدا کردن انواع اقامتگاه، مسافرخانه و مهمانسرا در سراسر ایران است که پیشنهادهای شگفت انگیزی به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. اگر قصد سفر و اقامت در تهران را دارید، با پیشنهادهای سفربازی و با اقامت در مهمانسراهای تهران، یک سفر و اقامت لذت بخش را تجربه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از شروع سفر و اقدام برای راهی شدن به تهران و یا سایر شهرها، ابتدا نگاهی به پیشنهادهای سفربازی برای اقامت در آن شهر داشته باشید. با این کار می‌توانید خیال خود را از سفر بدون دغدغه راحت کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای