دریاچه های چالوس جزو زیباترین مناطق گردشگری در ایران هستند. در این مطلب با چند تا از این دریاچه ها و زیبایی های طبیعی آشنا می شویم.

دریاچه ولشت چالوس

این دریاچه زیبا در جنوب غرب چالوس قرار گرفته و در قسمت شمال شرق کلاردشت میشه به اون رسید.

دریاچه آب شیرین زیباییه که در وسط کوه ها و تپه های سر سبز جا خوش کرده.

دریاچه ولشت

این محل جای مناسبی برای سکونت و حیات انواع آبزیان و گونه های جانوری و پرندگانه. امنیت و آرامش این دریاچه سبب شده که در فصول خاص پرندگان مهاجر هم اون رو جایی امن برای اتراق و رفع خستگی انتخاب کنن. ولشت جزء ۱۰ دریاچه آب شیرین ایرانه. این دریاچه وسعت ۱۵۰ هزار متری و عمق میانگین ۲۰ متر براش تخمین زده شده، این عمق البته متغیره.

ظرفیت این دریاچه ۳ میلیون متر مکعب است. آب و هوای حاکم به این منطقه سرد و مرطوبه.

گونه های جانوری مانند قورباغه ، مارماهی، اردک ماهی، شاه کولی و ماهی سفید و انواع آبزیان ساکن این منطقه هستن و زیستگاه مناسبی هم برای پرندگان به حساب میاد.

دریاچه ولشت چالوس

کوه های مرتفع و بلند به این دریاچه زل زدن و همین ترکیب زیبا منظره زیبا و خواستنی ای رو به وجود آورده. اگه اهل ورزش هم باشی چیزی بهتر از این مکان خوش آب و هوا برای ورزش نیست. پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری و…

اگه اهل ماهی گیری هم باشی بهت مژده بدم که جای خوبی اومدی. انواع ماهی های ساکن در این زیست گاه میتونه یه شکار عالی براتون باشه. شما اگه تجهیزات ماهی گیری همراهتون باشه ساعت ها یکی از بهترین روزهاتون رو تجربه می کنید.

بهترین فصلی که بهتون پیشنهاد میشه به بازدید از دریاچه ولشت رفت، بهار و تابستونه. البته اگه طبیعت گرد حرفه ای باشید همه فصل های یک منطقه میتونه براتون جذاب باشه. هر فصل هم زیبایی های خودشو داره. دوست داری یک دریاچه یخ زده ببینی؟ فقط تو فیلم ها دیدی؟ اگه زمستون به این دریاچه بیای شاهد دریاچه یخ زده هستی دوست من. چون دمای این منطقه در زمستون به ۳۰ درجه زیر صفر هم می رسه.

دریاچه‌ ولشت

البته در سال های اخیر کم لطمه به این زیستگاه زیبا نخورده. سعی کنیم در نگهداریش کوشا باشیم و اگه هم آلودگی و زباله ای دیدیم برش داریم. حیفه …

دریاچه سد دریوک

این دریاچه آب شیرین وسعتی حدود یک هکتار داره، مقابل ولی آباد هزار چم و در دامنه های دال کمر واقع شده. در نزدیکی چالوس و محلی مناسبه برای طبیعت گردا.

عمق تقریبی این دریاچه ۵ متره و مراتع زیبایی حوالی این دریاچه رو احاطه کرده. این عوامل باعث شده که تبدیل به زیستگاه مناسبی برای پرندگان و جانوران وحشی بشه. پرندگان مهاجر هم در ماه های سرد و زمستان در این منطقه مشاهده میشن و محل های مناسبی جهت اتراق میشه در اینجا پیدا کرد.

دریاچه سد دریوک

در مسیر رسیدن به این دریاچه مناظر زیبایی رو میتونید ببینید که مزه این سفر رو دو چندان میکنه.

برای کمپ زدن هم جای مناسبیه و حتما بهتون خوش خواهد گشت. بعد روزهای کاری سخت و نفس گیر اینجا به خوبی میتونه خستگی رو از تنتون در بیاره. امتحان کن…

دریاچه حصار چال

دریاچه حصار چال در جاده چالوس و دشت حصار چال واقع شده. این دریاچه در ضلع شرقی کوه و قله علم کوه قرار گرفته و از سمت شمال هم به دشتی با همین نام همسایست.

این دریاچه در ارتفاع ۳۸۰۰ متری در علم کوه واقع شده. البته مسیر و شرایط اون جوری بوده که افراد محلی، چوپانان و طبیعت گردان حرفه ای ازش با خبر بودن ولی امروزه علاقمندان بیشتری این دریاچه رو شناختن و به سمتش میان.

بهترین زمان برای رفتن به این منطقه  مردادماه است.

هوای پاک و کوهستانیش ارزش اینو داره که بیشتر از یک روز رو در کنار این دریاچه و طبیعت زیبا بگذرونید. ممکنه مثل خیلی جاها پر از سر سبزی و دار و درخت نباشه اما جذابیت خاصی داره و شما رو عاشق خودش میکنه. باید امتحانش کنی…

برای کمپ و اقامت های چند روزه تابستون زمان مناسبیه علی الخصوص مرداد ماه. امیدوارم در کنار دوستان و عزیزانتون در این محل ساعات خوبی بگذرونید.

دریاچه حصارچال

اگه قصد داری در نزدیکی این محل و یا هر جایی در ایران ویلا اجاره کنی به تیم سفر بازی اعتماد کن تا بهترین انتخاب ها پیش روت قرار بگیره. سفر بازی از زمان رزرو ویلا در چالوس تا روز اخر اقامت در اون همراه شماست تا به بهترین نحو از اقامتتون لذت ببرید.

پشتیبانی ما هم در کنار شماست تا مشکلات احتمالی هم به بهترین نحو حل بشه.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای