بندر همیشه بهار چابهار یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگرانه. گوشه و کنار این شهر زیبا پر شده از جاذبه‌های متنوع و دیدنی. از مناظر و زیبایی‌های طبیعت گرفته تا آثار ارزشمند و تاریخی که هرکدوم جذابیت خاص خودشو داره و علاقمندان زیادی رو روانه این مکان‌ها میکنه.

یکی از جاذبه‌های این شهر بندری، موزه محلی چابهار هست. وسعت این موزه ۶۵۰ مترمربع هست و در دو طبقه ساخته شده. آثار مربوط به دوره‌ی پیش از تاریخ ازجمله سفال‌های پر نقش و نگار، خمره، کوزه، لیوان‌های آجری، کاسه‌های مرمری در طبقه همکف این موزه به نمایش گذاشته شده.

همچنین سکه‌های ساسانی مربوط به دوره تاریخی در این بخش قرار گرفته. تابلوهایی زیبا که گیاهان، پرندگان و آبزیان خلیج فارس و دریای عمان رو به تصویر میکشه و مربوط به عصر معاصر هست نیز در این موزه نگه‌داری میشه.

طبقه‌ی اول این بنا، موزه مردم‌شناسی و کتابخونه رو دربرگرفته. موزه مردم‌شناسی شامل مجسمه‌هایی زیباست که سعی داره بخشی از فرهنگ، آداب و رسوم و مشاغل مردم محلی رو به نمایش بذاره. لباس‌های مخصوص، پوشش محلی و صنایع دستی این منطقه هم بخشی از موزه رو تشکیل میده که فضایی لذتبخش و دوست‌داشتنی رو برای بازدید کننده‌ها بوجود آورده.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای