انگشتر بارگاه بهشت ملکوت رونمایی شد!

این تیتر خبری در ساعات گذشته جزو پرتکرارترین خبرها در شبکه‌های خبری هنری فرهنگی بود که مورد توجه دوستداران هنر مخصوصا هنرهای آیینی قرار گرفته است.

اما جریان دقیقا از چه قرار است و انگشتر بارگاه بهشت ملکوت چرا یک اثر منحصر به فرد است؟

نگاهی به مراسم رونمایی انگشتر بارگاه بهشت ملکوت اثر استاد علی جنگی

نمیدانم تقویم را چک می‌کنید یا نه، اما ۲۰ خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی بود. قاعدتا انتظار میرود که در این روز در سراسر ایران جشنواره‌ها و رویدادهای جذابی به منظور حمایت از هنر و صنایع دستی برگزار شود.

در شهر مشهد و در هتل مدینه الرضا که یکی از هتل‌های پنج ستاره خوبه این شهر است نیز، رویدادی به این منظور برگزار شد که خبر آن در خبرگزاری‌های مختلف منتشر شد!

این رویداد آنقدر اهمیت داشت که شخص وزیر گردشگری و همینطور مشاور وزیر میراث فرهنگی در آن حضور پیدا کردند تا شاهد رونمایی هیجان انگیزی باشند که استاد جنگی آن را رقم زده بود.

در این رویداد استاد علی جنگی از یکی از انگشتر‌های خاص و جدید خود رونمایی کرد که نام آن بهشت ملکوت است. شاید سوال شود این انگشتر چه فرقی با باقی انگشترها دارد؟

سفربازی - استاد علی جنگی

استاد علی جنگی

این انگشتر به دلیل طرح‌های خاصی که بر روی رکاب خود دارد مورد توجه ویژه قرار گرفته است. بر روی رکاب این انگشتر دو بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) و همینطور حرم مطهر امام حسین (ع) نقش بسته است که در نهایت ظرافت و زیبایی در کنار هم یک اثر هنری زیبا را خلق کرده‌اند.

بنا به گفته استاد علی جنگی بر روی این انگشتر حدودا ۸ ماه کار شده است و جزو یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین آثار ایشان بوده است.

استاد علی جنگی که یکی از بزرگ‌ترین استاتید قلم زنی در ایران می‌باشند درباره ساخت این اثر اینگونه گفته‌اند که: « برای آثار هنری در این سبک قلم‌زنی باید چندین هنر از جمله طراحی، خطاطی، قلم‌زنی و هنرهای اسلیمی و … را فرد به صورت حرفه‌ای آموخته باشد.»

سفربازی - نمایشگاه گردشگری جهان اسلام

جالب است که بدانید این سبک قلم‌زنی روی رکاب انگشتر که به قلم‌زنی سه بعدی مشهور است جزو یکی از سخت‌ترین سبک‌های قلم‌زنی است که توسط خود استاد علی جنگی ابداع شده است.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در هتل مدینه الرضا علاوه بر اینکه از انگشتر بهشت ملکوت رونمایی شد آثار جذاب دیگری نیز در معرض تماشای عموم قرار گرفته‌اند که هر کدامشان از نفیس‌ترین و زیباترین آثار هنری حوزه خود بوده‌اند.

چرا هتل مدینه الرضا مشهد؟

شاید یک سوال کلیدی برای شما به وجود آید که چرا این رویداد در هتل مدینه الرضا مشهد اتفاق افتاد؟ میتوانستد این رویداد را در مکان‌های دیگری هم برگزار کنند! برای پیدا کردن جواب این سوال تنها کافی است سری به این هتل پنج ستاره بزنید تا خودتان متوجه شوید که چرا این هتل میزبان این رویداد هیجان انگیز بوده است.

هتل مدینه الرضای مشهد یکی از زیباترین و بهترین هتل‌های شهر مشهد است که در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) قرار گرفته و از نظر معماری و طراحی یک اثر هنری به تمام معناست. پای خود را که از در این هتل به داخل میگذارید متوجه می‌شوید که در جای جای هتل و خشت‌ خشت آن اصول هنری و زیبایی شناسی رعایت شده است. قاعدتا این زیبایی چشم نواز حاصل تفکر سازندگان این هتل بوده پس انتظار میرود که مدیران هتل مدینه الرضای مشهد یکی از طرفداران سفت و سخت هنر و زیبایی باشند. هر چند برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در این هتل سابقه طولانی دارد و هتل مدینه الرضا از روزی که تاسیس شده تا به امروز همیشه با روی باز این این رویدادها حمایت کرده.

سخن پایانی

امیدوارم که شما هم از دیدن این انگشتر زیبا لذت برده باشید.

اگر تمایل داشتید که با هتل مدینه الرضا مشهد بیشتر آشنا شوید و درباره امکانات، قیمت، نوع اتاق‌ها و… آن اطلاعات کسب کنین و همچنین در سفر بعدی خود به مشهد در این هتل زیبا اقامت داشته باشید می‌توانید به صفحه رسمی این هتل در سایت سفربازی مراجعه کنید و اتاقی در این هتل زیبا رزرو کنید.

رزرو هتل مدینه الرضا مشهد

از آنجایی که این هتل یکی از هتل‌های پنج ستاره مشهد است همه نوع امکانات رفاهی را می‌تواند در اختیار شما قرار دهد تا سفری خاطره انگیز را در دفتر ذهن خود ثبت کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۳ رای