دریافت تخفیف اولین رزرو فقط با ثبت نام در سفربازی
logo
logo
رزرو اقامتگاه های مجاز برای حیوانات خانگی

اقامتگاه های پیشنهادی

رزرو اقامتگاه با تضمین سفربازی

امکانات

رزرو اقامتگاه با تضمین سفربازی

اقامتگاه های محبوب

رزرو اقامتگاه با تضمین سفربازی

خدمات حیوانات خانگی در اقامتگاه

مسافرت برای کسانی که حیوان خانگی دارند، یک چالش همیشگی است. سپردن حیوانات به افراد دیگر ممکن است مشکل ساز شود و در اکثر مواقع، اصلا چنین فردی که مسئولیت نگهداری از حیوانتان را قبول کند، وجود ندارد. مراقبت از حیوانات خانگی یک مسئولیت بزرگ است که افراد باید با ریز و بم آن آشنا باشند. تهیه غذاهای مخصوص و دادن به موقع آن به حیوانات، شرایط خواب، شرایط دفع فضولات و... از مواردی هستند که برای نگهداری از حیوانات باید بدانید. از سوی دیگر، برخی حیوانات خانگی به صاحبان خود عادت می کنند و وابسته آن ها می شوند. این حیوانات با افراد دیگر ارتباط خوبی برقرار نمی کنند و اگر صاحبشان در دسترس نباشد، آسیب زیادی می بینند. همه این ها نکاتی هستند که هنگام مسافرت از ذهن افرادی که حیوان خانگی دارند، عبور می کنند.

خبر خوش برای شما این است که اقامتگاه هایی در شهرهای مختلف وجود دارند که خدماتی برای حیوانات خانگی شما نیز ارائه می دهند. شما می توانید با خیال راحت حیوان خود را به اقامتگاه ببرید و هیچ نگرانی و دغدغه ای نداشته باشید. این اقامتگاه ها با ورود حیوان خانگی به اتاق مشکلی ندارند و حیوان شما می تواند تمام مدت کنارتان باشد. برخی هتل های لوکس حتی از این هم فراتر می روند و خدمات خاصی ویژه حیوانات در نظر می گیرند. برای مثال، در این هتل ها و اقامتگاه ها می توان غذای مخصوص حیوانات نیز تهیه کرد.

اگر دوست دارید بدانید چطور می توانید اقامتگاه ها و هتل هایی پیدا کنید که با حیوانات خانگی شما مشکلی نداشته باشند، چاره شما دست ماست. وبسایت رسمی سفربازی لیست کاملی از این اقامتگاه ها فراهم کرده که کمک شایانی به شما می کند. برای این کار کافی است هنگام جستجوی واحد اقامتی در شهر مورد نظرتان، به قسمت "فیلترهای بیشتر" بروید و گزینه "حیوانات خانگی مجاز" را علامت بزنید. سپس می توانید لیست اقامتگاه ها و هتل های گفته شده را ببینید و به بررسی و مقایسه آن ها بپردازید. انواع اقامتگاه در این لیست وجود دارد که دست شما را برای انتخاب باز می گذارد.

 آپارتمانی در تهران با قابلیت ورود حیوان خانگی


حمل و نقل حیوانات با وسایل عمومی

اگر قصد سفر دارید و دوست دارید شرایط حمل حیوانات خانگی با هواپیما، اتوبوس و قطار را بدانید، با ما همراه باشید. احتمالا سفر با خودروی شخصی راحت ترین گزینه برای افرادی باشد که با حیوانات خود سفر می کنند. اما متاسفانه همه سفرها با ماشین شخصی قابل انجام نیستند و گاهی نیاز به وسایل حمل و نقل عمومی پیدا می شود. در ادامه به بررسی شرایط حمل و نقل حیوان خانگی با اتوبوس، هواپیما و قطار می پردازیم تا اطلاعات لازم را به شما ارائه دهیم.

اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، خوب است بدانید متاسفانه نمی توانید حیوان خانگی خود را با خود به داخل کابین هواپیماهای ایران ببرید. شرکت های هواپیمایی مختلف قوانین و مقررات متفاوتی برای جا به جایی حیوانات خانگی در نظر می گیرند که خوب است قبل از سفر و تهیه بلیط، آن ها را مطالعه کنید. به این ترتیب، از جزئیات مطلع می شوید و بدون دردسر به سفر می روید. حیوانات خانگی معمولا در محفظه مخصوص خودشان در پایانه مسافری دریافت می شوند و در سالن تحویل بار فرودگاه مقصد، دوباره به صاحبشان بازگردانده می شوند. اگر می خواهید حیوانی را به مکان دیگری بفرستید اما خودتان در پرواز حضور ندارید، لازم است آن را به بخش پایانه باربری فرودگاه تحویل دهید. در مقصد نیز فردی که نام او را در بارنامه ذکر کرده اید، می تواند به فرودگاه مراجعه کرده و حیوان را تحویل بگیرد.

مدارک مورد نیاز برای حمل و نقل حیوانات با هواپیما شامل گذرنامه یا شناسنامه حیوان، فرم مخصوص درخواست انجام امور موجود زنده و اصل برگه پرداخت کرایه حمل می شود. برای پروازهای خارجی علاوه بر موارد گفته شده، نیاز به اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی که توسط دامپزشک دولتی صادر شده است خواهید داشت. همچنین، تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه برای پروازهای خارجی حیوانات مورد نیاز می باشد. لازم به ذکر است که قوانین و هزینه های تهیه بلیط هواپیما برای سگ، بلیط هواپیما برای گربه و بلیط هواپیما برای پرندگان با هم تفاوت داشته و لازم است قبل از سفر بررسی شوند.

در اینجا نوبت به بررسی شرایط حمل و نقل حیوانات با اتوبوس و قطار فرا می رسد. متاسفانه شرکت های ریلی و زمینی دارای قوانین سختگیرانه ای برای حمل حیوانات خانگی هستند. در نتیجه، امکان حمل و نقل حیوانات از طریق قطار و اتوبوس وجود ندارد و تنها راه جا به جایی، استفاده از هواپیما یا خودروی شخصی است. البته استفاده از این وسایل نقلیه عمومی ممکن است باعث به هم ریختن حال و بیماری حیوانات خانگی شود و احترام به این قوانین، به نفع شما و حیوانتان خواهد بود.


هزینه های حمل و نقل حیوانات

همان طور که در قسمت قبل توضیح داده شد، امکان جا به جایی حیوانات خانگی با قطار و اتوبوس وجود ندارد. تنها راه حمل و نقل حیوانات، استفاده از هواپیما و خودروی شخصی است. هزینه حمل و نقل حیوانات خانگی با هواپیما، بستگی به عوامل متعددی دارد و به شیوه خاصی حساب می شود. این هزینه هنگام خرید بلیط هواپیما، روی اضافه بار محاسبه می گردد. وزن حیوان، نوع حیوان و وزن قفس از مواردی هستند که روی مبلغ پرداختی برای حمل و نقل حیوانات خانگی تاثیر می گذارند.

اقامتگاه های پذیرای حیوان خانگی در کردان

اگر قصد جا به جایی پرندگان اهلی را دارید، خوب است بدانید وزن پرنده با قفس آن در عدد 4 ضرب می شود. برای محاسبه هزینه سایر حیوانات نیز وزن حیوان به علاوه قفس در عدد 2 ضرب می شود. عدد حاصل، وزنی است که باید برای حساب کردن مبلغ پرداختی اضافه بار، از آن استفاده کنید. در نهایت، هزینه کارگزاری نیز به مجموع موارد گفته شده اضافه می شود و هزینه نهایی حمل و نقل حیوان خانگی شما را رقم می زند.


نکاتی برای نگهداری حیوانات در سفر

با رعایت نکات مربوط به نگهداری حیوانات خانگی در سفر، هم از حیوان خود مراقبت کنید و هم به حقوق دیگران احترام بگذارید. به اصول بهداشتی لازم برای پاکیزگی حیوان و قفس آن پایبند باشید و از رها کردن آن در محیطی که دیگران حضور دارند، بپرهیزید. اگر با هواپیما سفر می کنید، توجه کنید که تحویل دادن حیوان به بخش باربری می تواند زمان زیادی از شما بگیرد. لذا لازم است چند ساعت قبل از پرواز، در فرودگاه حضور داشته باشید. محدودیت تعداد حیوانات در هر سفر را به یاد داشته باشید که با دردسری روبرو نشوید. بنا به قوانین موجود در کشور ایران، هر فرد مجاز به حمل حداکثر دو سگ یا گربه و یا 10 عدد پرنده تزئینی می باشد.

قبل از پرواز یا شروع سفر زمینی با خودروی شخصی، به حیوان خود غذای سبکی بدهید تا در طول راه اذیت نشود. اگر پروازتان بیش از 2 ساعت طول می کشد، محفظه آب و غذای حیوان در قفس را از قبل پر کنید. به علاوه، توجه کنید که سن سگ یا گربه شما باید حداقل 10 هفته باشد تا اجازه پرواز داشته باشد و آسیبی نبیند. هنگام سفرهای خارجی، به یاد داشته باشید که برخی کشورها اجازه ورود حیوانات با هواپیما را نمی دهند. بنابراین از قبل قوانین مقصد خود را بررسی کرده و از شرایط موجود اطمینان کسب کنید. اگر مقصد شما جزو کشورهای گفته شده باشد، باید حیوان خود را به کمک cargo به آن ارسال کنید.

از آنجا که تمام حیواناتی که با هواپیما حمل می شوند باید قفس داشته باشند، نکاتی را در این زمینه به شما یادآور می شویم. قبل از سفر، ابعاد قفس استانداردی که شرکت هواپیمایی شما تعیین کرده است را بررسی کنید. اندازه قفس باید به میزانی باشد که حیوان بتواند در آن به راحتی بایستد. جنس قفس باید محکم بوده و دارای منافذی برای تهویه هوا و تنفس راحت حیوان باشد. اگر حیوان شما خطری برای دیگران دارد و می تواند به آن ها از طریق نیش زدن یا گاز گرفتن آسیب بزند، باید کادر هواپیما را مطلع سازید. همچنین، برچسب اطلاعات کامل شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس مسافر باید روی قفس نصب شده باشد. خوب است بدانید که بستن غلاده به حیوانات در طول پرواز ممنوع بوده و پوزه آن ها نیز نباید بسته شود. در آخر، نیاز است قفس حیوان دارای چرخ برای جا به جایی آسان و قفل محکم باشد که حیوان در طول پرواز نتواند از آن خارج شود.

برای نگهداری حیوان خانگی در سفر، اطمینان یابید که وسایل ضروری آن را با خود ببرید. غذای مناسب و کافی، اسباب بازی مخصوص، محفظه حمل و نقل و... از مواردی هستند که معمولا صاحبان حیوانات خانگی با خود به سفر می برند. اگر حیوان شما به وجود وسیله ای عادت دارد و بدون آن احساس پریشانی می کند، آن را از یاد نبرید. همچنین برخی حیوانات فقط در سبد مخصوص خود می خوابند و نیاز به حمل آن نیز برایتان به وجود می آید. در هر صورت، بدانید که حیوان شما نباید کوچک ترین آسیبی در سفر ببیند و باید بتواند کنارتان آرام بگیرد. مراقب این موجودات کوچک و بی آزار باشید تا در سفر اذیت نشوند و آرامششان حفظ شود.

اقامتگاه در شمال با قابلیت ورود حیوان خانگی


لیست اقامتگاه برای سفر با حیوانات در سفربازی

سفر با حیوان خانگی چالش های زیادی به همراه دارد اما خیال شما را از نگرانی های دوری از آن، راحت می کند. سپردن حیوان خانگی به پانسیون ها یا آشنایان، می تواند آسیب های گوناگونی برای حیوان رقم بزند. معمولا هیچکس به جز صاحب حیوان، با نیازهای او آشنا نیست و شناخت خوبی از او ندارد. بنابراین می توانید به بردن حیوان خانگی خود به سفر فکر کنید و از چالش های مختلف دور بمانید.

سامانه رسمی سفربازی برای رضایت افرادی که با حیوانات خانگی خود به سفر می روند، تدابیر ویژه ای در نظر گرفته است. شما می توانید لیست اقامتگاه هایی که اجازه ورود حیوانات اهلی به آن ها داده می شود را از طریق این وبسایت ببینید و با خاطری آسوده به سفر بروید. برای این کار، ابتدا لازم است مقصد، تعداد نفرات، تاریخ ورود و تاریخ خروج خود را مشخص کنید. سپس لیستی از اقامتگاه ها، هتل ها، ویلاها، آپارتمان ها و... در شهر مورد نظرتان خواهید دید که هرکدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند. در قسمت "فیلترهای بیشتر"، گزینه "حیوانات خانگی مجاز" را علامت بزنید و سایر معیارهای خود را مشخص کنید. با این کار، لیستی از اقامتگاه های مقصد خود را می بینید که با دوست کوچک شما هیچ مشکلی ندارند. با انتخاب این اقامتگاه ها و اقامت در آن ها، حیوان خانگی شما کنارتان خواهد بود و خیالتان راحت تر از همیشه است.

بیشتر بخوانیدکلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی وگردشگری همیار گشت سفربازی(سفربازی) می‌باشد.