بندرعباس، شهری در جنوب ایران و در همجواری آب‌های نیلگون خلیج فارسه که زیبایی‌ها و جاذبه‌های زیادی رو در دل خودش جای داده. این شهر بندری گردشگران زیادی رو از اقصی نقاط ایران مجذوب خودش می‌کنه. جاذبه‌های طبیعی و مناظر دیدنی، بازارهای سنتی و مراکز خرید متنوع، جاذبه‌های تاریخی و موزه‌ها همه و همه ازجمله عواملی هستن که این بندر رو به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگران تبدیل کرده.

یکی از مکان‌های دیدنی و جالب این شهر، موزه آب هست که قدمت اون به عهد صفوی برمیگرده و امروزه به شکل هنرمندانه‌ای بازسازی شده. این موزه برای آشنایی بازدیدکننده‌ها با آثار و بناهای تاریخی در زمینه‌های مختلف و مربوط به آب تلاش می‌کنه. این موزه تصویری از تلاش و کوشش انسان برای حفر چاه و قنات و ابزار و اشیای مربوط به حفر کردن رو به نمایش میذاره.

در موزه‌ی آب اشیایی همچون انواع کوزه‌ها، انواع خمره‌های آب به نام کروش، خمره‌هایی سنگی به نام موو، پایه‌ی مشک به معرض دید گذاشته شده. همچنین در این موزه میتونی شاهد عکس‌هایی از ظروف آب، گاوچاه و چاه چرخ گاوی باشی. این موزه‌ی جذاب در خیابون ۲۲ بهمن بندرعباس قرار گرفته و آماده‌ی استقبال از میهمانانش هست.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای