جاذبه‌های تاریخی تهران برای علاقمندان به تاریخ، می‌تواند مقصد مناسبی باشد. تهران از قدیمی‌ترین شهر‌های ایران است و اصالت چند صد ساله دارد. در این شهر آثار باشکوهی تاریخی زیادی هست که هر ساله افراد زیادی را برای دیدن این مکان‌ها به تهران می‌کشاند. حتی بعد از گشت و گذار و بازدید از این اماکن، می‌توان در یکی از نزدیک‌ترین مسافرخانه‌های تهران اتاق رزرو کرد و به استراحت پرداخت.

اگر در پیدا کردن مسافرخانه در تهران با مشکل مواجه شوید، به راحتی می‌توانید لیست مسافرخانه‌های تهران را در سفربازی پیدا کرده و با توجه به بودجه خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. زیرا قیمت مسافرخانه‌های تهران متفاوت است و هزینه‌های متفاوتی برای رزرو اتاق می‌گیرند. برای مثال قیمت مسافرخانه راه آهن تهران خیلی کمتر از مسافرخانه تهرانپارس است. پس حتما لازم نیست که در سفر به پایتخت، هزینه زیادی بابت اقامت در مسافرخانه بپردازید. در ادامه تعدادی از باشکوه‌ترین مکان‌های تاریخی تهران و نزدیک‌ترین مهمانسراهای تهران به این مکان‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

جاذبه های تاریخی تهران

بهترین جاذبه‌های تاریخی تهران

۱- کاخ سعدآباد

بدون شک یکی از باشکوه‌ترین کاخ‌های ایران، کاخ سعدآباد است. این کاخ قدمتی ۴۴۰ ساله دارد و چهار دوره تاریخی قاجار، پهلوی اول و پهلوی دوم و معاصر را به خود دیده است. این کاخ در سرسبزترین و زیباترین منطقه تهران، منطقه زعفرانیه، واقع شده است. سعدآباد در دوره قاجار ساخته شد و سکونتگاه تابستانی شاهان این دوره بود. زیرا خوش‌ آب و هوا و سرسبز بود و سکونت در این کاخ لذت خاصی برای آن‌ها داشت. در اطراف کاخ سعدآباد تعداد مهمانسراهای تهران و هتل‌های باشکوه کم نیست. به راحتی می‌توان ارزانترین مسافرخانه تهران را پیدا کرد.

آدرس: خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری

کاخ سعد آباد

۲- موزه آبگینه

خیابان سی تیر تکه‌های زیادی از تاریخ پایتخت را در خود جای داده است. اسم خیابان نیز یاد آور تاریخی بودن آن است. وقتی وارد این خیابان شوید، در سمت چپ شما موزه آبگینه قرار دارد. موزه‌ ای که زمانی دفتر کار قوام ‌السلطنه، سیاستمدار و نخست‌ وزیر اواخر دوران قاجار و روزگار پهلوی بود. او بسیاری از تصمیم‌‌های مهم را در این خانه می‌گرفت. این موزه، محلی‌ برای نمایش ظرف و ظروف سفالی و شیشه‌‌هایی است که برخی از آن‌ها از دوره قبل از اسلام باقی مانده‌اند.

از بیرون که به این موزه نگاه کنید، در پشت نرده‌های تراس آن، ساختمان باشکوه موزه خودنمایی می‌کند. بعد از بازدید از موزه نیز می‌توانید برای استراحت یک یا چند شبه خود به نزدیک‌ترین مسافرخانه تهران بروید و شب خوبی را در آنجا سپری کنید. مهمانسرای گلها از نزدیکترین مهمانسراهای تهران به این موزه است.

آدرس: خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، پلاک ۵۵

موزه آبگینه

۳- کاخ گلستان

در اطراف بازار تهران، که یکی از بازار‌های قدیمی ‌این شهر است، ساختمان‌های قدیمی ‌زیادی مثل بانک ملی قرار دارد. کاخ گلستان نیز یکی از باشکوه‌ترین مکان‌های تاریخی این محدوده است. این کاخ، تاج گذاری‌های احمد شاه، مظفرالدین شاه، رضا شاه و محمدرضا پهلوی، گشایش مجلس موسسان را به خود دیده است و قدمت چندین ساله دارد.

کاخ گلستان در زمان شاه طهماسب صفوی ساخته شد ولی بیشتر کاخ‌ها و عمارت‌های داخل آن مربوط به دوره قاجار است. یکی از زیباترین کاخ‌های معروف آن، کاخ شمس العماره است که ملکه ویکتوریا ساعت بالای آن را به ناصرالدین شاه هدیه داده بود.

هر ساله بیش از ۱۲ هزار نفر در سه روز اول ایام نوروز از این کاخ دیدن می‌کنند و از زیبایی‌های این کاخ باشکوه لذت می‌برند. از مسافرخانه‌های ارزان تهران که به این کاخ نزدیک‌اند، می‌توان به مسافرخانه آرین و سهند اشاره کرد‌. این مسافرخانه‌های تهران امکانات خوبی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. شب خوبی را در این مهمانسراها تجربه خواهید کرد.

آدرس: میدان ارگ تهران

کاخ گلستان

۴- باغ فردوس

در مرکز شهر عمارت کلاه فرنگی قرار دارد؛ اما امکان بازدید از آن وجود ندارد. اما در خیابان ولیعصر و نرسیده به تجریش، باغ فردوس قرار گرفته که با کافه‌ها و موزه سینمای بی نظیرش، پذیرای مهمان‌های زیادی از سراسر کشور است. این باغ یادگار دوران قاجار است و از مکان‌های مناسب پیاده‌ روی در تهران به حساب می‌آید.

در سال ۱۲۶۴ به دستور محمدشاه قاجار، قصری برای او در نزدیکی تجریش ساختند. اما همزمان با بیماری و مرگش، قصر نیمه‌ تمام ماند و او در همان قصر نیمه‌ تمام به اسم محمدیه از دنیا رفت. در زمان با ساخت قصر محمدیه، درباریان نزدیک به او هم در همان حوالی، باغ و عمارتی ساختند که به باغ فردوس معروف شد.

آدرس: خیابان ولیعصر، بعد از محمودیه، نرسیده به میدان تجریش

باغ فردوس

سخن آخر

تهران پایتخت تاریخی ایران است و بدون شک این کلان شهر، جاذبه‌های بسیار زیادی برای دیدن دارد.

اگر قصد سفر به تهران را دارید، حتما با پیشنهادهای سفربازی یک اقامتگاه خوب برای خود رزرو کنید. زیرا برای دیدن جاذبه‌های تاریخی تهران، یک یا دو روز کافی نیست. بنابراین بهتر است از قبل به فکر رزرو مسافرخانه و اقامتگاه باشید تا بتوانید یک سفر دلچسب و به یاد ماندنی را در این شهر تجربه کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای