جزیره‌ی قشم یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگران برای سفر کردنه. از مناظر طبیعی و سواحل جذابش گرفته تا مجتمع‌ها و مراکز خرید متنوع و تفریحات مختلف آبی و… همگی باعث شده که این جزیره در لیست شهرهای پرطرفدار برای سفر و دور شدن از هیاهوی زندگی روزمره قرار بگیره. توی این مقاله قراره با یکی از جاذبه‌های طبیعی این جزیره آشنا بشی. دره‌ی تندیس‌ها که در بخش جنوبی جنگل حرا قرار گرفته، بخاطر اشکال متعدد و طبیعی که داره به دره تندیس‌ها معروف شده.

اونقدری این صخره‌ها و سنگ‌ها به شکل‌های جالب و متنوعی دراومدن که انگار میکل آنژ با دستان توانمندش اونهارو ساخته! و باور این موضوع که هیچ دستی توی کار نبوده و همه اینها بصورت طبیعی رخ داده کمی سخت بنظر میرسه.

این دره از لحاظ ساختاری مشابه دره ستارگان هست با این تفاوت که تندیس‌ها مساحت بیشتری رو به خودش اختصاص داده. سنگواره‌هایی در قسمت‌هایی از دره تندیس‌ها وجود داره که مربوط به صدف‌های دوکفه‌ای هستن و در برخی نقاط هم بصورت توده‌ای جمع شدن. همچنین وجود پدیده‌های رسوبی مختلف مثل ترک‌های گلی مناظر زیبا و جالب توجهی رو در این دره بوجود آوردن که بازدید از اونها خالی از لطف نیست.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای