رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اعلام خبر برقراری سفر هوایی بین ایران و ترکیه، گفت: پروازی در این مسیر تعلیق نشده است.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، حرمت‌الله رفیعی با اشاره به انتشار خبر تعلیق پروازهای ترکیه به ایران و افغانستان به دنبال گسترش ویروس کرونا در برخی رسانه‌ها، توضیح داد: بیانیه وزارت حمل و نقل ترکیه درباره تعلیق پروازها به خاطر کرونا مربوط به دو سال پیش یعنی سال ۲۰۲۰ میلادی بوده است.

به گفته او، بر اساس پیگیری‌هایی که از سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین شرکت‌های هواپیمایی ترکیه که شامگاه یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ انجام شده است، هیچ دستوری برای تعلیق پروازها در این مسیر صادر نشده و سفرهای هوایی بین دو کشور بدون وقفه در جریان است. تورهای گردشگری نیز بین ایران و ترکیه بدون اختلال جریان دارد.

مدیرکل دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز تعلیق پروازهای ترکیه به ایران را تکذیب کرد.

جواد صالحی در گفت‌وگو با رسانه‌های دیگر تایید کرده که تمام پروازهای ترکیه به ایران برقرار است و تعلیق پرواز در این مسیر به دلیل شیوع کرونا صحت ندارد.

گفتنی است؛ ترکیه یکی از پرترافیک‌ترین مسیرهای هوایی بین‌المللی ایران به شمار می‌آید. همچنین بسیاری از گردشگران خارجی از این مسیر هوایی برای سفر به ایران استفاده می‌کنند.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای