اگر به فضای سبز علاقه دارید و می خواهید در محیط آرام از سفر خود لذت ببرید، از شهر خارج شوید. در این مقاله می خواهیم بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری داشته باشیم.

شهر کرد و استان چهار محال بختیاری، با توجه به آب و هوای خود دارای مناطق گردشگری و طبیعی متعددی است. در سفر به این استان، بازدید از جنگل، چشمه های طبیعی و پارک های منطقه خالی از لطف نیست. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با ما همراه باشید.

چشمه دیمه چهار محال بختیاری

در اول مقاله بازدید از اطراف شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری، به چشمه دیمه که در روستای دیمه واقع شده، اشاره می‌کنیم. یکی از چشمه های زاینده رود که از مناطق کوهستانی این استان تامین می شود، چشمه دیمه است. این رود جزء آثار باستانی و میراث فرهنگی ثبت شده است.

در زمان سفر به این روستا، نوشیدن این آب پیشنهاد می‌شود که دارای املاح طبیعی برای بدن و معده است. با توجه به استقبال مسافران و گردشگران، امکانات رفاهی و توریستی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. پس از استراحت در اقامتگاه خود، می‌توانید از پوشش گیاهی و حیات وحش این منطقه بازدید داشته باشید.

برای سفر به روستای دیمه باید از شهرستان چلگرد ۱۰ کیلومتر به سمت این روستا حرکت نمایید.

بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری چشمه دیمه

لاله های واژگون

پس از بازدید از چشمه دیمه، در همان مسیر به سمت روستای بنواستکی مراجعه کنید. اگر در فصل تابستان و بهار هستید می توانید لاله های واژگون را تماشا نمایید. این گل ها از شروع بهار تا اوایل خرداد شکوفه داده و بیش از یک ماه می توانید گل های این منطقه را تماشا نمایید. دشت های لاله واژگون کوهرنگ، یکی از از زیباترین مناطق و گل های ایران به شمار می رود.

این دشت در ۲۰ کیلومتری شهرستان چلگرد واقع شده است.

همچنین بیشتر بخوانید:رزرو هتل در استان چهار مهال بختیاری

بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری لاله های واژگون

غار یخی چما

در این بخش از سفر در منطقه کوهرنگ پیشنهاد میکنیم بازدید از غار یخی چما داشته باشد این غار در روستای به نام علی خان واقع شده است که قندیل های یخی چند هزار ساله در آن انباشته شده است آب جاری شده این غار آشامیدنی بوده و آب مصرفی روستاییان این منطقه را تامین می کندو پس از عبور از منطقه کوهرنگ به سر به کوهرنگ سرازیر می‌شود.

بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری غار یخی چما

تالاب چغاخور

در ادامه بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری، به تالاب چغاخور می رسیم. این تالاب در مسیر جنوبی چهارمحال و بختیاری واقع شده و اگر از سمت شهرکرد به سمت استان خوزستان حرکت کنید، در ۶۵ کیلومتری استان این تالاب را مشاهده خواهید کرد. در زمان سفر به این منطقه در فصل بهار و تابستان همزمان با بارش‌های باران، می‌ توانید پرندگان گرمسیری و مهاجر را در این تالار مشاهده نمایید.

از بارزترین پرندگان این منطقه می توانیم به غاز، اردک، لک لک و حواصیل اشاره کنیم که تجربه بی نظیری برای شما در پی خواهد داشت. همچنین شاهد فضای سبز بکر و پوشش گیاهی، کوه‌های سر به فکل کشده در منطقه خواهید بود. از امکانات رفاهی اطراف تالاب نیز در صورت سفر می توانید استفاده نمایید.

بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری تالاب چغاخور

پارک ملی تنگه صیاد

یکی از مناطق محافظت شده شهرکرد، پارک ملی تنگه صیاد بوده که در مسیر شرقی استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. برای بازدید از پارک ملی تنگ صیاد، باید ۱۵ کیلومتر به سمت اصفهان حرکت نمایید. پرندگان، پستانداران و حیوانات منحصر به فردی را در این پارک مشاهده خواهید کرد. بیش از دویست و پنجاه و دو گونه حیوانی و بیش از ۵۲ گونه گیاهی شناسایی شده است.

بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری پارک ملی تنگه صیاد

نکته آخر در مورد سفر

یکی از نکات قابل توجه در هر سفر که کمتر به آن توجه می شود، استراحت است. پس از سفری طاقت‌فرسا، طولانی به مقصد خود رسیده و با رزرو هتل مناسب به استراحت بپردازید. پس از استراحت می توانید با انرژی مضاعف از مناطق گردشگری و تفریحی شهر بازدید نمایید.

در این مقاله بازدید از اطراف شهر کرد استان چهارمحال بختیاری داشتیم و سعی کردیم به مناطق گردشگری و تفریحی استان بپردازیم. سعی کنید در مقصد یا مرکز استان اقدام به رزرو هتل نمایید. به عنوان مثال در سفر به کوهرنگ، شهرکرد و سایر شهر های این استان اقدام به رزرو هتل و انتخاب اتاق مورد نظر نمایید.

با انتخاب هتل مناسب و متناسب با بودجه خود، سفری به یاد ماندنی در شهر کرد و استان چهارمحال و بختیاری داشته باشید.

 

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای