سلام به دوستان خوش سفر اهل شمال . همیشه شهرهای جذابی تو شمال بوده که یکیشون ساری هست. از جاهای دیدنی ساری چند مورد رو میخوام براتون بگم، با من همراه باشید

جاهای دیدنی ساری

عمارت فاضلی

این عمارت از بناهاییه که دارای ارزش تاریخی هست و در بخش آب انبار نو قرار گرفته. این بنا به دوره قاجار و پهلوی بر می گرده و متعلق به خاندان فاضلی هست و از مناطق گردشگری ساری به حساب میاد.

صاحب این عمارت شخصی معلم بوده. دو ساختمان اصلی داره که سه طبقه داره و یک زیر زمین هم در اون هست و عمارت هایی بعدا در زمان پهلوی در شرق و غرب این محل بنا شده و به اون اضافه شده.

خانه موزه کلبادی ساری

این بنا که به خانه کلبادی معروفه قدمتش به زمان قاجار میرسه و عمری ۱۳۰ ساله داره. در محله آب انبار نو ساری ساخته شده و برای فرزند بزرگ مالک اون امیر نصرت بنا شده.

بنایی با معماری زیبای سنتی است که در ساخت اون از آجر، سفال و چوب استفاده شده و در نقاط مختلف اون میشه هنر نمایی های زیبایی مثل ارسی، گچ بری و شیشه رنگی رو دید.

خانه موزه کلبادی ساری

پناه گاه حیات وحش میانکاله

این پناهگاه به شبه جزیره میانکاله هم معروفه و در ۱۲ کیلومتری بهشهر قرار داره. مساحتش ۶۶ هکتاره و از لحاظ محیط زیستی از ارزش بالایی برخوردار هست. سعی شده محفوظ و دست نخورده باقی بمونه و از آسیب های احتمالی در امان باشه که تا به حال با محافظت از این زیستگاه این کار انجام شده.

سلامت این زیستگاه باعث شده که جای مناسبی برای زندگی آبزیان و پرندگان باشه.

پناه گاه حیات وحش دشت ناز

در ۲۹ کیلومتری شمال ساری قرار گرفته و ۵۶ هکتار وسعتشه. این منطقه محل زیست گونه ای کمیاب از گوزن با نام گوزن زرد ایرانیه. در این منطقه میشه انواع جانوران دیگه مثل مارال، گربه جنگلی، قرقاول، شوکا و … رو هم دید.

۴۴۷ گونه گیاهی هم در این منطقه وجود داره که ذخیره ارزشمندی به حساب میاد. چه عالی حتما باید اینجا رو دید دوست من.

پناه گاه حیات وحش دشت ناز

باداب سورت ساری

این چشمه خاص در جنوب ساری قرار گرفته و از سمت شمال به جنگل های سر سبز، از شرق به ارتفاعات کوهی پوشیده از درختچه و از غرب هم به روستای ارسوت ختم میشه.

دو چشمه خاص داره که یکی از اونها پر آب و مزه شوری داره و اون یکی مزه ترشی داره و نارنجیه. اطراف اون هم میشه رسوبات آهن رو دید که به شکلی خاص شکل گرفته و از اون یک مورد خاص ساخته. حتما با صحنه جدیدی که روبرو بشی لذت میبری دوست عزیز. امتحانش کن …

مسجد جامع شاه عباسی

این مسجد زیبا در فاصله ۲۵  کیلومتری ساری و روستای فرح آباد قرار داره. این مسجد در سال ۱۰۲۵ هجری قمری ساخته شده و از زیبایی های معماری دوره صفویه هست. دارای ۴ ایوان و در ورودی بزرگ زیبایی است.

مسجد جامع شاه عباسی ساری

دریاچه چورت ساری

این دریاچه در چهار دانگه ساری قرار گرفته و از جاهای دیدنی و خاص به حساب میاد. این دریاچه در وسط جنگل انبوه در اثر زلزله در سال ۱۳۱۸ به وجود اومده. چه جالب.

در راه رسیدن به این دریاچه باید از جنگلی عبور کرد که در مسیر اون روستای چورت قرار گرفته و نام این دریاچه هم از این روستا برداشت شده. باید جالب باشه.

دریاچه چورت ساری

میدان ساعت ساری

این میدان و ساعت که از جاهای معروف شهر ساریه ساختش در سال ۱۳۵۷ به اتمام رسیده. میدانی برج ماننده که ساعتی هم در اون تعبیه شده که زنگی ناقوس مانند داره.

سد شهید رجایی

این سد عظیم و زیبا در محلی با طبیعت عالی ساخته شده و تجمع آب در اینجا و آب و هوای عالی از این محل مکانی ساخته که بسیار زیبا و جذابه و خیلی ها از اومدن و دیدنش لذت می برن. این محل در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ساری قرار گرفته و بافتی کوهستانی داره.

جایی عالی برای دیدن مناظر زیبا و اقامت همراه با عزیزانتون هست که تجربه کردنش خالی از لطف نیست دوست من.

سد شهید رجایی ساری

دریاچه الندان ساری

این دریاچه زیبا که ۱۷ هکتار وسعت داره در مسیر ساری – سمنان قرار داره و زیبایی خاص و عالی ای داره. طبیعت خاصی داره و درختان ممرز، بلوط، ملچ و… در این ناحیه رشد میکنه و جذاب ترش کرده

این دریاچه جالبه که بدونین از طریق بارندگی پر میشه و هیچ رودی به اون آبی رو اضافه نمی کنه. امکانات رفاهی معقولی هم در اطراف این دریاچه وجود داره که میتونه برای اقامت و تفریح برای شما مناسب باشه.

دریاچه الندان ساری

دوستان عزیز اگه قصد اقامت در ساری یا اجاره ویلا در ساری رو دارید تا بهتر بتونید به زیبایی های این شهر برسید به ما اعتماد کنید. تیم سفر بازی در کنارتونه که بهترین مکان های اقامت رو در اختیارتون قرار بده تا از سفرتون لذت بیشتری ببرید.

خوش بگذره دوست من

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای