چابهار جزو شهرهای زیبایی هست که دیدن اون توی فصل‌های سرد سال مثل زمستون به شدت توصیه میشه! این منطقه دیدنی‌های بسیار زیادی داره که تعداد از اون‌ها رو تا به امروز توی مجله گردشگری سفربازی معرفی کردیم.

این نوشته به معرفی ساحل صخره ای چابهار یا ساحل دریا بزرگ میپردازه اگه دوست داری با این ساحل زیبا آشنا بشی تا انتهای این نوشته همراه ما باش!

این ساحل جزو زیباترین ساحل‌های تفریحی چابهار به حساب میاد. اصلی‌ترین فرق این ساحل که اون رو نسبت به بقیه ساحل‌ها خاص کرده اینه که به جای وجود یه ساحل شنی، اونجا دیواره‌های صخره‌ای قرار داره و صحنه منحصر به فردی رو ایجاد کرده.

شاید برات جالب باشه که بدونی در فصل‌هایی که بادهای موسمی میوزن،‌ گاهی ارتفاع موج‌های دریا در کنار این ساحل به ۱۵ متر هم میرسه!

به ساحل صخره‌ای چابهار ساحل دریای بزرگ هم میگن. دلیل این ماجرا اینکه که در این منطقه دریای عمان به آب‌های اقیانوسی وصل میشه و به همین خاطران به اون ساحل دریای بزرگ هم میگن. توی این منطقه جزر و مدهای زیبایی رخ میده که نمونه‌اش رو کمتر جایی میشه دید.

برای رفتن به این ساحل میتونی از بلوار امام خمینی به سمت میدان هیئت سه نفره حرکت کنی و بعد از اون وارد بلوار اقیانوس بشی و به سمت جنوب بری تا به فلکه مادر برسی. بعد از رسیدن به این فلکه باید باز به سمت جنوب حرکت کنی و در انتها به یه میدون بزرگ میرسی که در اونجا باید وسیله نقلیه‌ات رو پارک کنی و پای پیاده به سمت ساحل بری.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای