معرفی آبشارهای دیدنی فشم

معرفی آبشارهای دیدنی فشم

برای کسانی که در تهران زندگی می‌کنند، خارج شدن از شهر پرترافیک و هوای آلوده تهران و تجربه یک سفر در دل طبیعت، یک نیاز خیلی مهم محسوب می‌شود. تهران به دلیل قرار گرفتن در کوهپایه البرز، جاهای دیدنی متنوعی دارد که از این میان شهر فشم با قرار گرفتن در نزدیکی شهر تهران و داشتن جاذبه های طبیعی و ورزشی، برای سلیقه های مختلف، جذابیت های خاص خود را دارد.وجود جاذبه های طبیعی متنوع و همچنین آب هوای بسیار مناسب باعث شده اجاره ویلا در فشم هفته یکی از گزینه های بسیار عالی جهت سپری کردن تعطیلات در کنار خانواده محسوب گردد

آبشار های دیدنی، دره ها و دشت های چشم نواز و کوه ها و قله های سر به فلک کشیده شهر فشم، باعث شده است تا گردشگران بسیاری حتی برای گذراندن چند ساعت و دور شدن از شلوغی ها و دغدغه های روز مره، به این شهر سفر کنند.

در این مقاله سعی می‌کنیم تا با معرفی آبشار های دیدنی فشم، تنها قسمتی از زیبایی های این شهر را با شما به اشتراک گذاریم.

آبشار لالون

آبشار لالان (خلنو) یکی از زیباترین آبشار فشم است که در 12 کیلومتری شمال شرق شهر فشم واقع شده است. این آبشار 20 متر ارتفاع دارد و آب آن از کوهستان ورزاب تامین می‌شود.

وجود جندین سطح مسطح و دسترسی آسان به آب در اطراف آبشار لالون باعث شده است تا مکان مناسبی برای اقامت شبانه تیم هایی باشد که قصد صعود به قله های خلنو را دارند. مسیر آبشار لالون پر از دیدنی ها و جذابیت هایی است که کوهنوردی و پیاده روی یک ساعت و نیمی از روستای لالون تا آبشار را آسان و خاطره انگیز می‌کند. از روستای لالان با گذشتن از تنگه های دیدنی و تونل برفی به چشمه تلخاب (آب تلخون) میرسیم که آبی خنک و گاز دار اما تلخ مزه دارد و در نهایت با کوهنوردی 40 دقیقه‌ای آبشار زیبای لالون را خواهیم دید.

 

آبشار لارمحله

 

آبشار لارمحله فشم

 

آبشار لارمحله فشم، آبشار فصلی است که در نزدیکی دوراهی گرمابدر به آبنیک در سیزده کیلومتری فشم واقع شده است. سرچشمه آبشار زیبای لارمحله، از ارتفاعات کوه کاسونک است و در فصل بهار جلوه خاصی دارد. قله زیبای کاسونک نیز به عنوان یکی از جذابیت های این منطقه از قله های مجاور دشت زیبای لار است که برای گذراندن تعطیلات و کمپ زدن منطقه مناسبی است.

 

آبشار یخی آبنیک

آبشار آبنیک در انتهای دره آبنیک و در کنار یک تنگه زیبا در روستایی با همین نام واقع شده است. این روستا، بعد از لالون و در مسیر گرمابدر قرار گرفته است. آبشار یخی آبنیک محل مناسبی برای تمرین یخ نوردی در زمستان و سپریکردن تعطیلات به حساب می‌آید. در آبنیک چشمه ای وجود دارد که آبی گوارا جریان دارد و به دلیل خواص بسیاری که این چشمه، مردم آبنیک از گذشته به تنومندی و خوش قامتی معروف بوده اند.

 

آبشار شکرآب

یکی از مسیرهای دیدنی تهران، مسیر پیاده روی روستای آهار فشم تا آبشار شکرآب است که با طبیعت بکر و جذابی که دارد پذیرای گردشگران بسیاری است. این مسیر به دلیل برخورداری از آب و هوایی خنک و مطبوع، رودخانه ای زلال، کوه های مرتفع، باغ های میوه فراوان، درختانی سر به فلک کشیده و در نهایت آبشاری خروشان، یکی از مقاصد اصلی طبیعت گردان است.

از روستای آهار تا آبشار شکرآب 2 ساعت پیاده روی با شیب کم و در بعضی نقاط شیب زیاد است که با وجود جذابیت های فراوان این مسیر، به سرعت طی شده و به امام زاده 800 ساله روستای شکرآب خواهید رسید که مکانی مناسب برای استراحت و تجدید قوا است و حدود 10 دقیقه بعد آبشار شکرآب جلوی چشمتتان ظاهر خواهد شد.

 

آبشار شکرآب فشم

 

آبشار ایگل

آبشار ایگل یکی از آبشار های دیدنی فشم است. آبشار ایگل در دامنه شمال شرق قله توچال واقع شده و از ارتفاع ۲۰۰۰ متری تا ۲۳۰۰ متری دارای باغات متعددی است و چشم انداز زیبایی از دامنه شمال توچال و همچنین گردنه لوپهنه دارآباد دارد.

مسیر آبشار ایگل از سمت فشم و روستای ایگل است که به دلیل چشم انداز های زیبا، جذابیت بسیاری برای گردشگران دارد. روستای ایگل در شمال شرقی قله توچال واقع شده و یکی از مسیرهای صعود به قله توچال هم محسوب می شود. اهالی روستای ایگل به باغداری مشغول هستند که بیشتر محصولات این روستا را گیلاس، آلبالو، سیب و گردو شامل می‌شود. روستای ایگل ماشین رو نیست و باید قبل از ورود به روستا، ماشین را پارک کرد و در مسیر رودخانه، به سمت ایگل حرکت کرد. از محل پارک خودرو تا آبشار ایگل حدود 2 ساعت پیاده روی است که بیشتر مسیر آن هموار و قسمتی از آن شیب ملایم دارد.

در مسیر آبشار رودخانه جریان دارد که می‌توان جهت آشامیدن از آن استفاده کرد و در اطراف مسیر، در دامنه کوه های این منطقه مملو از ریواس ، تره کوهی و پونه است. در کنار آبشار ایگل، امکان صخره نوردی نیز وجود دارد که البته در این صورت برای بالا رقتن باید ازتجهیزات فنی استفاده نمود.

 

آبشار دربندسر

آبشار دربندسر در استان تهران واقع است. این آبشار به همراه دره زیبای آن ۳ کیلومتر بعد از شمشک به سمت دیزین و در سمت راست جاده در کنار یک پیچ ۱۸۰ درجه ای جاده قرار دارد که در سمت چپ جاده نیز امتداد این دره از روستای دربندسر آغاز می شود که هم از روستا و هم از میانه راه و از جاده می توان از زیباییهای این دره بهره برد . پوشش گیاهی این دره کوهستانی و بدون وجود باغات در مسیر و دارای سبزه زار و بوته های کم ارتفاع و گلپر به همراه آفتاب شدید و هوای خنک در تابستان است. کل مسیر راهپیمایی از کنار جاده حدود ۱ ساعت زمان خواهد برد. ادامه این دره یکی از مسیرهای صعود به قله کلون بستک است.

 

اگر به دنبال یک سفر به یادماندنی و هیجان انگیز هستید، می‌توانید شهر فشم را انتخاب کنید. وجود هتل ها و بهترین ویلا های فشم این منطقه به شما این امکان را می‌دهد تا برای دیدن کردن از تمام جاذبه های فشم اقامتی چند روزه را تجربه کنید. شما می‌توانید قبل از شروع سفر و یا در حین سفر به راحتی و به صورت آنلاین از طریق سایت سفربازی، اقامتگاه های این شهر را مشاهده کنید و مطمئن شوید تا این اقامگاه، نیاز و انتظار شما را برآورده خواهد کرد. همچنین پشتیبانی سفربازی سعی دارد تا حس اطمینان و آرامش را برای شما به ارمغان آورد.