پارک های جنگلی زیبا در نوشهر

پارک های جنگلی زیبا در نوشهر

سلام به دوستان عاشق سفر و طبیعت

در نوشهر طبیعت زیبایی وجود داره که می تونه حسابی همه رو ذوق زده و محو دیدن این همه قشنگی کنه. از جاهایی که برای آرامش و دور شدن از زندگی شهری پیشنهاد میشه جنگل های نوشهره. در اینجا دو پارک و محیط سر سبز به شما معرفی میشه. با من همراه باشید.

 

پارک جنگلی خانیکان نوشهر

اینجا محلیه که می تونید به دور از سر و صدا و هیاهوی شهری به صدای رودخانه و پرندگان گوش بدید و ساعت ها به نور تابیده شده از لای درختا چشم بدوزید و لذت ببرید. رودخانه زیبایی به نام کرکرود از ارتفاعات این منطقه شکل میگیره و بعد از عبور از این جنگل به دریای خزر ملحق میشه.

طبیعت زیبای خانیکان در هر چهار فصل سال زیباست و پاییز اون هم مثل بهار و تابستون زیبا و خواستنیه. پاییز این جنگل هم مشتری های پر و پا قرص خودشو داره و میشه عکس های زیبایی هم از اون تهیه کرد که از دیدنش سیر نمیشید.

 

جنگل خانیکان نوشهر

 

نام خانیکان

این جنگل که از مناطق محبوب مازندران هست مدت هاست که با نام جنگل نیرنگ هم شناخته میشه و به این دلیل که نزدیک روستایی به نام نیرنگ قرار داره این نام برای این محل هم استفاده میشه.

 

چگونه به خانیکان برویم؟

برای رسیدن به این جنگل شما باید اول به شهر نوشهر برید و بعد از طی 5 کیلومتر به جایی می رسید که اسمش خیزرود هست و بعد از روستای نیرنگ و طی مسافتی 15 کیلومتری وارد پارک جنگلی خانیکان خواهید شد.

 

مناطق دیدنی در پارک جنگلی خانیکان

علاوه بر طبیعت زیبای این جنگل مناطق دیگه ای هم در اطراف این محل میشه دید مثل : تنگه دار، کرکرود و روستای کوشکسرا. این روستا در دل جنگل تنگه دار قرار داره که از مکان های خاص و دیدنیه که سر فرصت براتون بطور کامل ازش میگم.

 

دیدنی های پارک جکگلی خانیکان

 

روستای کوشکسرا هم روستایی قدیمی هست که برای دید جایی عالی به حساب میاد. در این روستا محیطی زیبا وجود داره و همراه اون امامزاده هایی هم وجود داره که میتونه برای خیلی ها جذاب و دیدنی باشه. از مکان های دیدنی و قشنگ دیگه در این جنگل دره گز هست که اگه مسیرتون افتاد حتما ببینیدش دوستای من. البته این محل رفتنش یکم سخت تره .

 

پارک جنگلی سیسنگان نوشهر

این پارک جنگلی زیبا در فاصله 35 کیلومتری شهر نوشهر قرار گرفته و ساخت این مجموعه حفاظت شده در سال 1344 انجام شده. این پارک جنگلی مکانی زیبا و دلپذیره و در این محل میشه به دریا و جنگل دسترسی داشت و از این لحاظ هست که طرفداران زیادی هم داره. اینجا مکانیه که گونه های مختلف جانوری و گیاهی ازشون محافظت میشه تا کمتر از دست بشر آسیب ببینه.

از جنگل های جلگه ای به حساب میاد و گونه نادر و کمیاب شمشاد دراینجا وجود داره و به خوبی محافظت میشه. در جنگل سیسنگان درختان بلوط کهنسالی دیده میشه که قطر اونا بیش از دو متره و تا ارتفاع نزدیک به 10 متر هم دیده شده.. همچنین انواع شمشاد و گونه های بوته ای دیگه به زیبایی های این جنگل اضافه کرده.

 

پارک جنگلی سیسنگان نوشهر

 

برای این پارک جنگلی امکانات رفاهی و تفریحی مثل آلاچیق، شهر بازی، پیست کارتینگ، پیست دوچرخه سواری و ... وجود داره و همچنین در این پارک جنگلی میشه نمایشگاه صنایع دستی، رستوران جنگلی، سفره خانه، مسیر پیاده روی و ورزش و... رو دید و ازشون استفاده کرد.  در قسمت ساحلی این مجموعه هم میشه تفریحاتی چون موتور چهار چرخ، جت اسکی، قایق سواری، اسب سواری و ... رو انجام داد و لحظات خوبی داشت. این عالیه پس معطل نکنید دوستای من. شما با اومدن به این نقطه هم میتوید هیجان و تفریح رو تجربه کنید هم از آرامش محیط جنگل حسابی لذت ببرید.

اگه قصد استفاده از آلاچیق و مکان های این چنینی رو ندارید میشه اینجا از چادر زدن و کمپ بر پا کردن لذت برد و همراه دوستان و نزدیکان اقامت در محیط جنگلی رو تجربه کنید از هوای لطیف اون در شبها نهایت استفاده رو ببرید. چه در اینجا و چه در هر جای دیگه ای که قصد کمپ و استفاده از فضای طبیعی دارید باید امکانات مناسب این کارو داشته باشید چون بدون رعایت نکات و داشتن تجهیزات لازم برای این کار به مشکل بر خواهید خورد.

 

اقامت در پارک جنگلی سیسنگان

 

اگر قصد دارید در نوشهر محل سکونتی امن داشته باشید تا به راحتی به همه نقاط دیدنی سر بزنید باید به سایت سفر بازی بیاید تا گزینه مناسب جهت اجاره ویلا، سوئیت، اقامتگاه بوم گردی و ... رو پیدا کنید. در سایت ما با رزرو اقامتگاه های بوم گردی، خانه های روستایی و شهری، هتل، سوئیت، رزرو ویلا در نوشهر و هر مکانی در هر جای ایران جایی مطابق با شرایط شخصی و مالی خودتون پیدا می کنید و با خیال راحت به محل سفرتون راهی می شید.

با سفر بازی دغدغه اقامت نخواهید داشت. ما در کنار شماییم...