۰

اجرای برنامه هنرمندان ایرانی حتی پس از جام‌جهانی

سفربازی - اجرای برنامه هنرمندان ایرانی حتی پس از جام‌جهانی
بازدید

رایزن فرهنگی ایران در دوحه با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی و هنری ایران در دوحه تا پایان بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ ادامه دارد، گفت: قطری‌ها درخواست کردند هنرمندان ایرانی بعد از جام‌جهانی هم در قطر اجرای برنامه داشته باشند.

به گزارش سفربازی، به نقل از ایرنا، علی بختیاری با اشاره به اقدامات و هماهنگی‌های انجام شده برای برگزاری نمایشگاه فرهنگی ایران همزمان با جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر اظهار کرد: روزهای سخت و پرکاری است و تقریبا یک بسیج ملی شکل گرفت، هم‌افزایی خوبی میان دستگاه‌ها ایجاد شد، و تجربه خوبی برای همه فعالان حوزه فرهنگی ورزشی بود.

رایزن فرهنگی ایران در دوحه گفت: اگرچه با بازگشت تیم ملی فوتبال ایران به کشور، بخشی از فعالیت‌ها که به حوزه ورزشی معطوف میشد،‌ پایان یافت، اما جام‌جهانی همچنان ادامه دارد و برای ما که متولی امور فرهنگی در قطر هستیم، قصه تمام نشده است.

بختیاری افزود: با توجه به ظرفیت‌های قطر از ماه‌ها قبل برنامه‌های فرهنگی‌هنری زیادی برای اجرا در قطر طراحی شده بود، خود قطری‌ها از سال‌ها قبل برای این رویداد آماده می‌شدند، انجام کار فرهنگی اجزا و ابزارهای مختلف دارد، برای نمایشگاه فرهنگی ایران آن‌چه دنبال می‌کردیم متناسب به فضای کشور میزبان و نوع مخاطبانی که از جای‌جای جهان به عنوان هوادار فوتبال به قطر می‌آمدند، برنامه‌ریزی کردیم تا در وهله اول پاسخگوی نیازهای ما برای تامین اهداف و سپس مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

معرفی صنایع‌دستی و آثار هنری ایران

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرهنگی ایران در دهکده فرهنگی گردشگری کتارا، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه با عنوان شکوه ایران برپا شد که به معرفی صنایع‌دستی و آثار هنری ایران می‌پردازد. برنامه‌های گسترده هنری فرهنگی دیگری در سطح شهر دوحه در نظر گرفته شده و همچنان ادامه خواهد.

رایزن فرهنگی ایران در قطر به حضور گروه‌های موسیقی و هنری ایران در دوحه اشاره کرد و گفت: قطری‌ها در حاشیه ورزشگاه‌های فوتبال مکان‌هایی را در نظر گرفته و آماده‌سازی شده است، هنرمندان و گروه‌های مختلف هنری از سایر کشورها در این مکان‌ها برنامه‌هایی مطابق با فرهنگ و ارزش‌های ملی خود اجرا کردند، ما هم از این اماکن استفاده کردیم و روزانه در اطراف ورزشگاه برنامه اجرا کردیم و ایرانی‌هایی که به قطر آمده بودند از این برنامه‌های استفاده کردند، ما هم تلاش کردیم فرهنگ و هنر ایرانی به گردشگران خارجی و تماشاگران فوتبال معرفی کنیم.

استقبال از گروه‌های موسیقی ایرانی در دوحه

بختیاری با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی و هنری ایران در دوحه تا پایان بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ ادامه دارد، گفت: تصور نمی‌کردیم گروه‌های موسیقی ایرانی که به قطر آمدند، از همان اجرای اول مورد استقبال قرار گیرند، فضا بازتر شد و هنرمندان ما هم خوش درخشیدند و باعث افتخار همه ما شدند.

وی گفت: اجرای موسیقی روی سن در برنامه‌های ما قرار نداشت، اما بعد از اجرای اول با نوعی مطالبه جدی قطری‌ها روبه‌رو شدیم که این هنرمندان شما را برای اجرا در مناطق خوب نیاز داریم و درخواست دادند که این برنامه‌ها تداوم داشته باشد و این برنامه ها تا بازی نهایی تدوام دارد و برخی از این برنامه‌ها حتی بعد از جام جهانی ادامه خواهد داشت، حتی درخواست کردند هنرمندان ایرانی در جشنواره قطر فاندیشن که بعد از جام جهانی برگزار می‌شود، حضور داشته باشند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *