روستاها و ییلاقات اطراف شهرها همیشه جایی جذابی هستند که خیلی‌ها برای دوری از شلوغی شهری به آن پناه می‌برند. این مناطق که در بیشتر موارد آب و هوایی معتدل و عالی دارند برای مردم محبوبیت زیادی دارد و تعطیلات خود را در این مکان‌ها می‌گذرانند.

روستا کندلوس نوشهر

این روستا محلی زیباست که ممکن است با روستاهایی که قبلا دیدید کمی فرق داشته باشد. در ابتدا تمیزی این روستا برای شما ممکن است خیلی جالب به نظر بیاید. شما سطل زباله‌های زیادی می‌بینید که در این روستا قرارداده شده تا بهانه‌ای برای کثیف کردن روستا وجود نداشته باشد. کوچه‌های سنگ فرش شده روستا هم به زیباییش اضافه کرده و دور زدن در کوچه‌های باصفای روستایی و دیدن خانه‌های سنتی را لذت بخش‌تر می‌کند. سالانه افراد زیادی از داخل و خارج کشور برای دیدن روستای کندلوس نوشهر به این مکان می‌آیند که از روستاهای معروف و پر طرفدار شمال کشور به حساب می‌آید.

این روستا جزء محدود روستا‌‌هایی هست که در آن موزه وجود دارد. موزه مردم شناسی این مکان که آثار ارزشمندی درخود جای داده از زمان‌های قدیم تا زمان قاجار را شامل می‌شود و بسیاری از افراد برای دیدن آثار و جاذبه‌های این مکان به روستا می‌آیند. صنایع دستی زیبا و جذابی هم در این روستا تولید می‌شود که جز صنایع دستی این روستا به حساب می‌آیند.

 

طبیعت زیبای اطراف این روستا هم بسیار زیباست. میشه برای کمپ زدن از آن استفاده کرد. برای اقامت هم می‌تونید روی خانه‌های روستایی حساب کنید. حتی می‌توانید زندگی را در محیط روستایی تجربه کنید.

روستا لرگان نوشهر

لرگان از روستاهای جذابی است که در شمال کشور قرار دارد و از دهستان‌های زانوس به حساب می‌آید. زانوس هم از توابع نوشهر است و با این شهر فاصله‌ای ۶۵ کیلومتری دارد. گروهی از نژاد کرد سال‌ها پیش به این منطقه مهاجرت کرده‌اند و به مرور زمان مانند افراد بومی این منطقه شده‌اند و حتی به مازندرانی هم صحبت می‌کنند.

نام این روستا برگرفته از نام درختی است که اسمش لرگ هست. در این منطقه از این درخت برای هیزم هم استفاده می‌کنند و حالتی ورقه ورقه‌ای پیدا می‌کند. در این روستا صنایعی که به چوب مربوط باشد طرفدار زیادی دارد و هنر‌هایی مثل معرق و منبت را می‌شود در این مکان دید که حاصل هنر مردم این روستاست. معرق و منبت‌های تولیدی اینجا بیشتر از چوب‌های عناب و زرشک ساخته می‌شود.

روستای لرگان نوشهر

زنان این روستا بسیارهنرمند هستند و با بافت جاجیم، قالی و نخ ریسی مشغول هستند. بنابراین صنایع دستی زیادی در این روستا وجود دارد که مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. و اطراف این روستا مناظر طبیعی زیبایی می‌توانید ببینید و مردم خونگرم این خطه هم برای شما خاطرات خوبی خواهند ساخت.

روستای حیرت نوشهر

این روستا که در ۵۰ کیلومتری شهر نوشهر قرار گرفته روستایی زیبا و حاصلخیز است که به همین دلیل محصولات کشاورزی زیادی هم در آن تولید می‌شود و می‌توانید در اطراف آن مزارع متنوعی را ببینید که محصولات مختلفی را تولید می‌کنند. رودخانه‌ای هم از این روستا رد می‌شود که برای آبیاری و کشاورزی مخصوصا شالیزارها از آن استفاده می‌کنند. اینجا جایی است که در آن برنج مرغوب و خوبی به عمل می‌آید که مشتری‌های خاص خودشو دارد.

در این روستا و اطرافش مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارد و شما می‌توانید کوه، جنگل، چشمه‌های مختلف و… را ببینید و همین زیبایی هاست که باعث شده افراد زیادی هر ساله به این مکان زیبا بیایند. در جنوب غربی اینجا جنگل پرشن قرار دارد که مکانی زیبا و دلچسب است، این جنگل جزء جنگل‌های بکر و کمترآسیب دیده در منطقه شمال کشور به حساب می‌آید که مکانی خاص برای دیدن شما فراهم می‌کند. رودخانه جاری در حیرت، دلم رود، که علاوه بر مصرف آبیاری و کشاورزی در آن ماهی قزل آلا هم میشه صید کرد.

روستای کندلوس نوشهر

روستای انگاس نوشهر

این روستا روستایی کوهستانی است که در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. انگاس از توابع کجور نوشهر هست که از مناطق خوش آب و‌هوا و ییلاقی نوشهر به حساب می‌آید. این روستا به دلیل ارتفاع و کوهستانی بودنش آب و‌هوایی عالی و معتدل در تابستان دارد. همینطور زمستان‌های سردی هم دارد.

در این منطقه هم می‌شود نقاط دست نخورده و بکری را دید که صحنه‌های عالی و جذابی را برای شما میسازد.

 

روستای انگاس نوشهر

اگه قصد اجاره اقامتگاه بوم گردی، سوئیت، هتل و اجاره ویلا در منطقه نوشهر را دارید تا بتونید به این مکان‌های زیبا دسترسی داشته باشید میتونید از سایت سفربازی کمک بگیرید تا سفری راحت و بدون دردسرتجربه کنید.

با سفربازی ایران را دوباره کشف کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۸ رای