مرداب نشتارود تنکابن

در شهر تنکابن همه افراد محلی و مسافرین به راحتی از کنار این مرداب رد میشن ولی اطلاعات کمی در مورد اینجا دارن و دلیلش معرفی نا کافی این مردابه و میتونه کاربرد گردشگری و مسافر پذیری برای بازدید بیشتری داشته باشه. در قسمت مرکز شهر و در کنار پلی فلزی در قسمت جنوبش میشه نشتارود و مرداب اون رو دید. و حتی به این مرداب دسترسی داشت. برای رسیدن به اون باید خیابان اصلی شهر رو به سمت جایی که کوه‌ها و ارتفاعات قرار داره طی کنید. درنهایت به رودخانه برسید.

نشتارود طولی ۳ کیلومتری داره که پهنای اون هم ۵۰ متره. عمق این مرداب در جاهای عمیقش بین ۶ تا ۱۰ متر میرسه. اینجا هم مکانیه که در مسیرش و اطراف اون زیبایی‌های جالبی برای دیدن به وجود اومده. میتونه جایی عالی برای جذب گردشگر باشه. شرایط و ویژگی‌هایی داره که کم از مرداب‌های دیگه شمال کشور مثل مرداب انزلی و بابلسر کم نداره.

ویژگی های مرداب نشتارود

جالبه بدونید که بیشتر رودخانه‌هایی که در مازندران جریان دارن دارای عمق کمی هستن. در مسیری که تکه‌های سنگ داره در حرکت هستن و به همین دلیل هم سرعت زیادی دارن. اما نشتارود که در اصل یک رودخانه هست به دلیل عمق زیادی که داره سرعت کمی داره و برای همین هم راکد و بی حرکت به نظر میاد، به همین دلیله که به اون مرداب اطلاق میشه.

نشتارود که از کوه‌های البرز سر چشمه می گیره در مسیرش از پارک جنگلی خشکه داران هم رد میشه. در آخر و بعد از رسیدن به منطقه شهری و رد شدن از وسط بازار به سمت دریای خزر حرکتشو ادامه میده و به اونجا می ریزه. این مرداب میشه گفت که کاملا به شهر چسبیده و بیشتر کوچه‌های جنوبی شهر انتهاش به این مرداب ختم میشه و به راحتی میشه بهش دسترسی داشت.

جالبه که بدونین این مرداب محل تخم گذاری ماهی‌های کفال، اردک ماهی و کپوره. این ماهی‌ها اینجا رو به دلیل شرایط خوبی که داره برای تخم ریزی انتخاب می کنن. در فصل سرما و زمستون‌ها هم پرندگانی مثل خودکا و مرغابی‌ها رو میشه در این مرداب دید که برای گذراندن این ایام به این منطقه پناه میارن.

ماهیگیری در نشتارود

در کنار این رودخانه هم میشه علاقمندانی به ماهیگیری رو دید که مشغول این کار هستن. اگه علاقمند به این کار هستین فرصت خوبیه که شانستون رو برای گرفتن یک ماهی خوشمزه امتحان کنید.

اگر قصد جدی برای ماهیگیری دارید بهترین جا برای این کار جایی هست که این رودخانه به مرداب ملحق میشه. در اینجا می تونید از فرصت صید ماهی نهایت استفاده رو ببرید.

جاذبه‌های مرداب نشتارود

در اینجا و منطقه تنکابن ویلاهایی هم برای اجاره وجود داره که میتونید چند روزی رو در اون بگذرونید و اقامت در این شهر شمالی هم به تجربیاتتون اضافه کنید. شما برای بهتر دیدن این مرداب و اطراف اون می تونید از قایق‌هایی که برای این منظور وجود داره استفاده کنید. میتونید در مسیر جریان یافتن این مرداب حرکت کرده و زیبایی‌هایی که به وجود اومده رو از نزدیک ببینید. این هم فرصتی خوبه که میشه ازش برای جذب بیشتر گردشگر استفاده کرد ولی به اون صورت بهش توجه جدی نشده.

در واقع میشه گفت نشتارود شهری کوچیکه که در فاصله کم و چسبیده به تنکابن قرار داره و این مرداب هم از اون عبور می کنه. برای دیدن مرداب نشتارود باید اول خودتون رو به تنکابن برسونید و با اقامت در اونجا به این محل و زیبایی‌ها و مناطقی که در این شهر وجود داره سر بزنید و لذت ببرید.

به دلیل شرایطی که داره شاید شنا کردن و آب تنی در اون کمی خطرناک به نظر برسه. پس حتما از اهالی و افرادی که مطلع هستن راجع به این کار سوالی کنید تا به مشکلی برنخورید.

مرداب نشتارود

شما می تونید با خیال آسوده مبادرت به رزرو ویلا، رزرو سوئیت، رزرو هتل، رزرو اقامتگاه‌های بوم گردی در تنکابن در سایت سفربازی  کنید. بهترین گزینه متناسب با بودجه شما بهتون پیشنهاد میشه.

پس پیشنهاد میدم به ما اعتماد کنید و همراهی سفربازی رو در کنارتون تجربه کنید.

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۲ از ۵
از مجموع ۸ رای