نخستین دوره نمایشگاه «فرهنگ ایران‌زمین» در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش سفربازی، این نمایشگاه با همکاری پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی ۱۴ تا ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ در محل «نمایشگاه بین‌المللی کیش» برپا می‌شود.

طبق این گزارش، هدف از برگزاری نمایشگاه ایران‌زمین «معرفی فرصت‌های گردشگری و تحکیم قرابت‌های فرهنگی میان کشورهای منطقه» اعلام شده است.

نمایشگاه فرهنگ ایران‌زمین، فرصتی برای تحکیم قرابت‌های فرهنگی، پیوندهای معنوی، معرفی فرصت‌های گردشگری و ایجاد شبکه گردشگری میان کشورهای منطقه است که حلقه اتصال این مسیر، جزیره کیش خواهد بود.

از جمله محورها، برنامه‌ها و رویدادهای این نمایشگاه، معرفی اقلیم، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، خدمات و تجهیزات هتلی و مد و پوشاک اقوام ایرانی عنوان شده است.

براین اساس، در این نمایشگاه معرفی خوراکی‌های محلی، گردشگری E-commerce، برگزاری دوره‌ها و پنل‌های تخصصی در حوزه فرهنگ، گردشگری و راهکارهای توسعه بازار، کافه سرمایه (مکانی برای ملاقات غرفه‌داران با سرمایه‌گذاران برای توسعه محصولات)، رقابت بین استارتاپ‌های فرهنگی-گردشگری با همکاری صندوق شکوفایی و نوآوری ریاست‌جمهوری از دیگر برنامه‌هایی است که همزمان با برپایی نمایشگاه ایران‌زمین پیگیری خواهند شد.

طبق اعلام برگزارکنندگان این نمایشگاه «در تلاشیم زمینه حضور مقام‌های رسمی در حوزه گردشگری و فرهنگ و شرکت‌های مرتبط از کشورهای منطقه را فراهم کنیم. در همین راستا، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم برای حضور غرفه‌دارانی از کشورهای عضو اکو و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از جمله کشور عمان و قطر نیز انجام شده است.»

آیا این مطلب مفید بوده؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای