جاهای دیدنی تهران

تهران برای تهرانی شاید یک شهر پر از آلودگی و ترافیک باشه که نه تنها جذابیتی نداره، بلکه باید برای فرار از این شلوغی به شهرستان‌های اطراف پناه برد و این شهر رو تنها به عنوان مرکز کاری قلمداد کرد. اگر نخوایم جانب انصاف رو رعایت کنیم باید این موضوع رو قبول کنیم و صحه رو این ادعا بذاریم .اما آیا تهران واقعا چنین شهری با این ویژگی هاست؟ و مکان های دیدنی تهران فقط یه عبارته؟

قطعا که نه، تهران در کنار آب و هوای نه چندان تمیزش، خیابون‌های نه چندان خلوتش و ترافیکای سرسام آورش، یادآور تاریخ کهن ایرانه، این شهر که از زمان قاجار به عنوان پایتخت انتخاب شد حالا با بیش از 10میلیون جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت همین خاورمیانه خودمون انتخاب شده.

این شهر پر رفت و آمد و البته پر زرق و برق از جاهای دیدنی خالی که نیست هیچ، میشه گفت با خیلی از شهرهای بزرگ ایران رقابت هم میکنه.

خدمات سفربازی

سفربازی شما را برای انتخاب بهتر و رزرو ارزان‌تر اقامتگاه راهنمایی می‌کند
سفربازی _ مستر برگر

فست فود مستر برگر

تهران به عنوان پایتخت ایران، اونقدر بزرگه که شاید هزاران هزار فست‌ فود و رستوران درون اون جای گرفته. خیلی از ا...
ایرانگردی ۷-دی-۱۴۰۲
1 2 3 35

به پرسش‌های شما پاسخ داده‌ایم!

می‌توانید سوالات متداول خود را در دیدگاه ها هم مطرح کنید

وسعت تهران چقدره ؟
تهران با وسعتی حدود ۱۳٬۶۸۸ کیلومتر مربّع در شمال ایران و در جنوب بخش مرکزی رشته کوه البرز قرار گرفته.
 آب و هوای تهران چطوره؟
 تهران دارای آب و هوای نیمه خشک هست.
شهرهای نزدیک به تهران کدوما هستن؟
یکی از نزدیک‌ترین شهرها کرج هست که 44 کیلومتر با تهران فاصله داره. بعد از اون به ترتیب قم با 144 کیلومتر و قزوین با 147 کیلومتر نزدیک‌ترین شهرها به تهران هستن.
پایانه‌های اتوبوسرانی تهران کدوما هستن؟
تهران چهار پایانه اتوبوسرانی داره که مهم‌ترینشون: ترمینال اتوبوس غربی تهران، ترمینال اتوبوس شرقی تهران یا ترمینال شهر، ترمینال اتوبوس بیهقی تهران (ترمینال بیهقی) هست.
مراکز مهم خرید تهران کدوما هستن؟
بازار بزرگ تهران، بازار سرپوشیده تجریش، ایران‌مال در غرب تهران، مگامال در اکباتان، مرکز خرید دنیای نور، بام‌لند، مرکز خرید قائم در تجریش، پاساژهای میدان ونک و خیابان ولیعصر، مراکز خرید خیابان جمهوری، مرکز خرید تیراژه ۱ و ۲
مکان های دیدنی تهران کجاست؟
موزه زمان، موزه ملی ایران، موزه جواهرات، موزه آبگینه، موزه هنرهای معاصر، موزه سفالینه، موزه فرش