۰

فرودگاه بین المللی گرگان، فرودگاهی مهم در شمال شرق کشور

فرودگاه بین‌المللی گرگان، یکی از مهمترین فرودگاه‌های شمال شرقی ایران و استان گلستان است. این فرودگاه در فاصله حدود ۵ کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده
بازدید
 • فرودگاه بین‌المللی گرگان، یکی از مهمترین فرودگاه‌های شمال شرقی ایران و استان گلستان است. این فرودگاه در فاصله حدود ۵ کیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده و خدمات پروازی به مسافران داخلی و بین‌المللی را ارائه می‌دهد. فرودگاه گرگان به‌عنوان دروازه‌ای مهم برای ورود و خروج مسافران و گردشگران به استان گلستان و شهرهای اطراف، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

  تاریخچه این فرودگاه به دهه ۱۳۵۰ هجری شمسی (میلادی ۱۹۷۰) برمی‌گردد. در ابتدا، این فرودگاه با نام فرودگاه بین‌المللی دهکده حمید عباسی شناخته می‌شد و در سال‌های بعد با توسعه و بهبود زیرساخت‌ها، به فرودگاه بین‌المللی گرگان تغییر نام داد. فرودگاه گرگان در حال حاضر دارای ترمینال مسافربری، مسیرهای هوایی و باند فرودگاهی است که برای پذیرش هواپیماهای مختلف طراحی و اجرا شده است.

  این فرودگاه در حال حاضر خدمات پروازی به شهرهای داخلی مانند تهران، مشهد، اصفهان و شیراز و نیز به برخی مقصدهای بین‌المللی از جمله دبی و استانبول را فراهم می‌کند. با داشتن تجهیزات و امکانات مدرن، فرودگاه گرگان میزبان مسافرانی از سراسر جهان است و به آن‌ها خدماتی شامل تسهیل در ورود و خروج، ترانسفر فرودگاهی، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها، امکانات پارکینگ و … ارائه می‌دهد.

  آدرس: گرگان، کیلومتر هفت جاده آق قلا

  مشاهده اقامتگاه اطراف فرودگاه بین المللی نمایش فرودگاه گرگان روی نقشه مسیریابی فرودگاه بین المللی گرگان

  نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *